بلاک استریم و شرکت Block در تلاش برای ساخت تاسیسات استخراج خورشیدی بیت کوین با فناوری تسلا

بلاک استریم و شرکت Block در تلاش برای ساخت تاسیسات استخراج خورشیدی بیت کوین با فناوری تسلا

شرکت ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال Blockstream و Block (Square سابق) از ساخت یک مرکز استخراج بیت‌کوین (BTC) با انرژی خورشیدی در تگزاس خبر دادند. همانطور که توسط Blockstream گفته شده، سایت استخراج با استفاده از آرایه سلول فتوولتائیک

خورشیدی تسلا و مگا پک 12 مگاوات ساعتی با ظرفیت الکتریکی 3.8 مگاوات (MW) تجهیز خواهد شد. Megapack که توسط Tesla Energy ساخته شده است یک باتری لیتیوم یون قدرتمند است که ذخیره و پشتیبانی انرژی را فراهم می کند. در این زمینه، یکی از پیشروترین شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در فهرست عمومی، Hut 8 Mining، حدود 209 مگاوات در مجموع ظرفیت استخراج قراردادی دارد. هدف از این سرمایه گذاری، بررسی امکان سنجی بهره برداری از استخراج بیت کوین انرژی با انتشار صفر است. Blockstream و Block در ژوئن گذشته(خرداد 1400) همکاری خود را در این پروژه آغاز کردند و Block قول سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری برای ساخت آن را داد. علاوه بر ساخت فیزیکی آن، تیم‌های Blockstream و Block یک داشبورد در دسترس عموم برای گزارش اقتصادی پروژه خواهند ساخت. معیارهای کلیدی شامل توان خروجی، تعداد بیت‌کوین استخراج‌شده، عملکرد ذخیره‌سازی، کل زمان آپدیت، هزینه‌ها و بازگشت سرمایه و غیره خواهد بود که به صورت 24 ساعته از هر مرورگری در دسترس خواهد بود.

در حالی که استخراج بیت‌کوین خورشیدی از نظر تئوری کربن خنثی است، بحث‌های زیادی در مورد عملی بودن آن در جامعه کریپتو وجود دارد. در ژوئن 2021(خرداد 1400)، Braiins، قدیمی‌ترین استخر استخراج بیت‌کوین در جهان، یک تحلیل امکان‌سنجی در مورد استفاده از انرژی خورشیدی برای استخراج بیت‌کوین منتشر کرد و به این نتیجه رسید که حتی با در نظر گرفتن هزینه‌های تقریباً رایگان برق و بازیافت انرژی مازاد در ساعات اوج آفتاب، سودآور نیست.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.