ارز دیجیتال شیکوکو اینو (Shikoku Inu) چیست؟

ارز دیجیتال شیکوکو اینو (Shikoku Inu) چیست؟

ارزهای دیجیتال مبتنی بر میم (میم کوین) زیادی با تقلید از شیبا اینو (SHIB) و با امید کسب موفقیت‌های مشابه به بازار عرضه شده‌اند. با این حال، بسیاری از این میم کوین‌ها فاقد ویژگی‌های خاص، برنامه توسعه و انگیزه برای ادامه کار بوده

و کاربران، دلیلی برای سرمایه‌گذاری در آنها نمی‌بینند.در این میان اما، ارز دیجیتال شیکوکو اینو (توکن SHIK) نه تنها به عنوان یک «قاتل شیبا» معرفی شده، بلکه با هدف شروع یک جنبش جهانی برای تسلط بر صنعت کریپتو و ایجاد تحول در آن راه‌اندازی شده است. در واقع، در دنیای امروز که داشتن آزادی و دسترسی به دارایی‌های غیرمتمرکز یکی از اهداف اصلی معامله‌گران است، ارز دیجیتال Shikoku Inu قصد دارد به تدریج به یک اکوسیستم بزرگ تبدیل شود، جامعه خود را ارتقا دهد و فضای امنی را برای کاربران فعال در حوزه دیفای فراهم کند. برای آشنایی بیشتر با رمزارز شیکوکو اینو که اغلب با نام «شیبا اینوی بعدی» نیز شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu، شیبا اینوی بعدی!

فرزند رؤیایی شیکوشی، توکن SHIK، فقط برای برآوردن خواسته‌های او خلق نشده، بلکه برای حل مشکل توده‌ مردم راه‌اندازی شده است. با این طرز تفکر، ارز دیجیتال Shikoku Inu غیرمتمرکزسازی و شفافیت را به سطوحی می‌رساند که پیش از این دیده نشده بود. شیکوشی و تیمش فقط توسعه‌دهندگان این پروژه هستند و برخلاف توسعه‌دهندگان دیگر، هدف آنها حفظ اکثریت سهام برای خود نیست، بلکه آنها قصد دارند یک جامعه واقعاً غیرمتمرکز را ایجاد کنند که در آن، هر فرد سرمایه‌گذار در این پروژه از فرصتی برابر برخوردار باشد.

شیکوشی برای اثبات تعهد و ازخودگذشتگی خود، کلید خصوصی‌اش را در وبسایت ارز دیجیتال شیکوکو اینو منتشر کرده تا همه ببینند و استفاده کنند. بنابراین، هیچ مالک اختصاصی دائمی برای ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu وجود ندارد. تک تک اعضای انجمن توکن SHIK می‌توانند به کیف پول توسعه‌دهنده آن دسترسی داشته باشند و پروژه رؤیاهای خود را با یکدیگر بسازند.

تاریخچه راه‌اندازی شیکوکو اینو Shikoku Inu

پس از سقوط اخیر ارزهای دیجیتال که بسیاری از فعالان بازار را به زانو درآورد، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران رمزارزها تشنه چیزهای بیشتر و جدیدی بودند. آنها می‌خواستند زمان را به عقب برگردانند و هیجان سرمایه‌گذاری در توکن‌های غیرمتمرکز سودآور مانند شیبا اینو را دوباره زنده کنند. یکی از این افراد، شیکوشی (Shikoshi) بود، بنیانگذار ارز دیجیتال شیکوکو اینو.

شیکوکو اینو روزها و شب‌ها در مورد هر توکن فانتزی جدیدی که راه‌اندازی می‌شد، تحقیق می‌کرد، عرضه اولیه کوین (ICO) آنها را بررسی می‌کرد و در تلاش بود تا پتانسیل‌هایی را که زمانی در شیبا اینو می‌دید، دوباره بیابد، اما همه چیز بی‌فایده بود. آن جرقه و پتانسیلی که برای اولین بار در شیبا اینو دیده شده بود، دیگر وجود نداشت. شیکوکو اینو Shikoku Inu در تحقیقات و تلاش‌های بی‌وقفه خود، به طور تصادفی با داستان ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق و بنیانگذار اتریوم، برخورد کرد که به هنگام جست‌وجوی راه‌هایی برای بهبود حفره‌های موجود در بیت کوین، دچار مشکلات مشابهی شده بود. بوترین زمانی که به بن‌بست رسید، متوجه شد که چاره‌ای جز حل معمای خود با ایجاد آنچه که می‌خواهد (اتریوم) باقی نمانده است. و نیازی به گفتن بقیه ماجرا نیست!

داستان بوترین چنان الهام‌بخش شیکوشی شد که به جای تلاش طاقت‌فرسا برای جست‌وجوی شیبا اینوی بعدی، او تصمیم گرفت این تلاش‌ها را برای ایجاد شیبا اینوی بعدی صرف کند. به این ترتیب، او ارز دیجیتال شیکوکو اینو را در ۷ نوامبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی کرد.

ویژگی‌های هیجان‌انگیز ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu

در زمستان اخیر ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان اعتماد خود را به صرافی‌های رمزارزی از دست دادند و این بی‌اعتمادی با فروپاشی صرافی FTX بیشتر هم شد. به منظور مبارزه با این ناامنی و عدم اطمینان، ارز دیجیتال شیکوکو اینو قصد دارد ایده خودحضانتی (self-custody) رمزارزها را ترویج کند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu

بر اساس داده‌های تاریخی موجود در وبسایت کوین گکو (Coingecko)، ارز دیجیتال شیکوکو اینو در ۲۲ دسامبر ۲۰۲۲ و با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۱۹۱۸ دلار وارد بازار شد که پایین‌ترین قیمت تاریخی این رمزارز نیز محسوب می‌شود. تا پایان سال ۲۰۲۲، قیمت این رمزارز نزدیک به ۲۷۵ درصد رشد کرد و تا حدود ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۷۲۱۳ دلار افزایش یافت. اما این پایان کار نبود.

قیمت ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu از ابتدای سال ۲۰۲۳ وارد یک چرخه صعودی شد که در نتیجه آن، قیمت توکن SHIK در ۴ ژانویه، تا ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۶۲۶۹ دلار افزایش یافت که به معنای رشد چشمگیر تقریباً ۳،۲۰۰ درصدی نسبت به قیمت این رمزارز در آغاز کار آن است. با این حال، روزهای اوج ارز دیجیتال شیکوکو اینو نیز چندان دوامی نداشت و قیمت توکن SHIK روز بعد تا ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱۲۹۴ دلار سقوط کرد. از آن زمان تاکنون، قیمت ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu در یک روند پرنوسان قرار داشته است و نتوانسته عملکرد قابل‌توجه دیگری را از خود به نمایش بگذارد. به این ترتیب، ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu به کاربران اجازه می‌دهد که ضمن دسترسی به دنیای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، دارایی‌های خود را با خیال راحت و به صورت ایمن ذخیره کنند. ممکن است فکر کنید ایده خودحضانتی دارایی‌های دیجیتال، کاری دلهره‌آور و پیچیده است، اما نگران نباشید؛ چون تیم توکن SHIK همچنین قصد دارد این فرآیند را به ساده‌ترین و کارآمدترین روش، به جامعه خود آموزش دهد. علاوه بر این، برای تحقق این رؤیا، پلتفرم ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu روی بلاکچین اتریوم ساخته شده و بنابراین، بالاترین استاندارد غیرمتمرکزسازی موجود تا به امروز را تضمین می‌کند.

همچنین، ساید (SIDE یا Shikoku Inu Decentralized Ecosystem)، اکوسیستم غیرمتمرکز ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu، به اعضای خود اجازه می‌دهد که در مدیریت جامعه مشارکت داشته باشند. برای این منظور، هولدرها و متولیان ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu بسته به میزان توکن SHIK که در اختیار دارند، حق رأی خواهند داشت. انتظار می‌رود که اکوسیستم غیرمتمرکز توکن SHIK در طول زمان به رشد خود ادامه دهد؛ زیرا جامعه آن نیز در کنار آن رشد می‌کند و در هر مرحله، در فرآیند تصمیم‌گیری مشارکت دارد. به عبارت دیگر، تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال شیکوکو اینو Shikoku Inu اطمینان می‌دهد که صدای اعضای جامعه نه تنها شنیده می‌شود، بلکه اجرا هم می‌شود. این معنای واقعی یک جامعه غیرمتمرکز است. این رویایی است که می‌خواهیم با هم به آن برسیم!

با این حال، این نکته را هم فراموش نکنید که اگرچه میم کوین‌ها ممکن است سرگرم‌کننده باشند، اما همچنان سرمایه‌گذاری‌های بسیار پرریسکی هستند و ممکن است ارزش ذاتی کمی داشته باشند یا اصلاً ارزش نداشته باشند. بنابراین، قبل از سرمایه‌گذاری در چنین پروژه‌هایی حتماً تحقیقات لازم و کافی را انجام دهید و از خطرات آن، آگاهی پیدا کنید.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.