آشنایی با ارز دیجیتال تروفای TrueFi

آشنایی با ارز دیجیتال تروفای TrueFi

پروژه تروفای (TrueFi) اولین پروتکل اعتباری دیفای برای وام‌دهی، استقراض و مدیریت سرمایه است. بازار سرمایه TrueFi بر بستر اتریوم و اپتیمیزم (Optimism) ساخته شده است. بازاری که سرمایه‌گذاران،

وام‌گیرندگان و پلتفرم‌های مدیریت سرمایه را برای وام‌‌های بدون وثیقه به هم متصل می‌کند.

پروتکل تروفای (TrueFi) با کمک مدیریت سرمایه آنچین (Onchain)، نیاز به واسطه را از بین می‌برد. بنابراین می‌تواند بازدهی بهتری از سرمایه استقراضی و همچنین طیف وسیعی از فرصت‌های مالی را به وام‌دهندگان ارائه دهد. فرصت‌هایی که معمولا فقط برای افراد فوق ثروتمند محفوظ است. پروتکل تروفای به شرکت های سبدگردان کمک می‌کند تا از نقدینگی جهانی بهره ببرند و وام‌دهی کارآمدتری را برای وام‌گیرندگان ممکن می‌سازد. ماهیت مستعار بلاک چین عمومی و سهولت هرزنامه ، جعل و مخلوط کردن دارایی کیف پول ، ارزیابی اعتبار را به یکی از بزرگترین چالش های دیفای تبدیل کرده است. این امر مانع از توسعه پروتکل های وام دهی بدون وثیقه با بازدهی قابل پیش بینی و ریسک نسبتاً کمتر از اکوسیستم DeFi شده و پتانسیل گسترده ای را برای ظهور بازار تریلیون دلاری در قالب سیستم های اعتباری زنجیره ای و وام های بدون وثیقه باقی گذاشته است.

در حالی که پروتکل های وام دهی دیفای مانند Maker ، COMP و AAVE از سال گذشته در خبرها موج می زند ، یکی از پروتکل های وام دهی که زیر رادار قرار گرفته بود اخیراً به عنوان یکی از بزرگترین برندگان در میان حمام خون رمزنگاری شده پس از FUD چین در ماه مه ظاهر شد.

این پروتکل وام دهی TrueFi است ، یک پروتکل وام دهی دیفای بدون وثیقه که دارای امتیازات اعتباری زنجیره ای است. راه اندازی شده در 21 نوامبر سال 2020، با تروفای می‌توانید وام بدون وثیقه بگیرید درواقع وام دیفای پلت فرم ساخته شده بر روی پلت فرم اتریوم است. بر خلاف Compound و AAVE ، هر دو پروتکل های وام دهی “بیش از حد وثیقه” هستند که برای گرفتن وام برای وام گیرندگان نیاز به وثیقه بیشتری دارد ، TrueFi با اجرای یک سیستم رتبه بندی اعتباری زنجیره ای که ترکیبی از CeFi و DeFi است ، به وام های بدون وثیقه دست می یابد.

هدف TrueFi با الهام از پل ارتباطی بین منابع مالی سنتی و غیر متمرکز ، تعیین استاندارد صنعت برای رتبه بندی اعتباری و خدمات وام دهی خودکار DeFi مبتنی بر بازار و سیستم اعتباری زنجیره ای آن است. چشم انداز تیم این است که فرصت های سرمایه گذاری مالی باکیفیت بیشتری را از طریق بلاک چین به مردم ارائه دهد ، مانند نحوه ارائه اطلاعات با کیفیت بالا به صورت عمومی توسط اینترنت.در حالی که TrueFi تنها پروتکلی نیست که محصولات وام های بدون وثیقه را ارائه می دهد ، یکی از اولین پذیرندگان رتبه بندی اعتباری زنجیره ای برای حل مشکلات اعتبار در وام دهی DeFi است. این مدل ارزیابی اعتباری توسط دارندگان توکن TRU اداره می شود ، که برای رای دادن به استقراض وام گیرندگان و تأیید وام از طریق شرط بندی استفاده می شود. در ابتدا در سال 2018 توسط همان شرکت پشت تقلب TUSD ، TrustToken ، از طریق فروش توکن SAFT به موسسات VC و سرمایه گذاران معتبر CoinList با قیمتهای بین 0.08 تا 0.12 دلار و با افزایش 31 میلیون دلار تأمین شد. افزایش اخیر در قیمت TRU توسط بودجه $ 12.5m دور توسط شرکت های برجسته های سرمایه گذاری مانند a16z، BlockTower، و گردشگاه عمومی تحقیقات در تاریخ 5 اوت منجر شد هفتم ، 2021. دور بودجه از طریق خرید توکن توسط نهادهایی تکمیل شد که با یک دوره قفل شده یک ساله و واگذاری اختیارات روزانه میسر شد.تا ژوئن 2021 ، تروفای پلتفرم خود را گسترش داده تا از سه دارایی مختلف استیبل کوین ERC-20 پشتیبانی کند: TUSD ، USDC و USDT . این تیم قصد دارد پشتیبانی بیشتری از ارزهای رمزپایه غیرپایدار ERC-20 را تا پایان سال 2021 اضافه کند. در زمان نگارش این مقاله ، TrueFi در حال حاضر 1 میلیارد دلار پوند TVL را در اختیار دارد و هیچ پیش فرض از زمان راه اندازی ندارد.

TrueFi با توزیع تدریجی TRU به منظور تشویق مشارکت فعال و مسئول جامعه به شکلی غیر متمرکز ، از فلسفه ” تمرکززدایی پیشرو ” پیروی می کند. با بالغ شدن پروتکل و توسعه کامل محصولات ، تروفای برنامه ریزی شده است تا در درازمدت به سمت تمرکززدایی بیشتر حرکت کند و تیم TrustToken به تدریج اقتدار و مسئولیت بیشتری را به جامعه تقسیم کند.

نیاز دنیای مدرن به تروفای (TrueFi)

امروزه ارزش بازار جهانی وام‌دهی به 8 تریلیون دلار نزدیک شده است. اما تقریبا تمام این سرمایه هنگفت همچنان در زیرساخت‌های مالی دهه 1970 جریان دارد. این فناوری‌ها مانند سوئیفت اغلب به کند شدن، پرهزینه شدن و انحصاری شدن سرمایه‌گذاری منجر می‌شوند. درنتیجه، سرمایه‌گذاری‌های جذابی چون اوراق قرضه، املاک و گزینه‌های نوظهوری مانند ارز دیجیتال به‌ندرت در دسترس سرمایه‌گذاران خرد قرار می‌گیرند.

فناوری بلاک چین راه جدیدی برای جابجایی و تخصیص سرمایه ارائه می‌کند که به کارآمدی بیشتر، سریع‌تر شدن و شفاف‌تر شدن سرمایه‌گذاری می‌انجامد. با این حال، بلاک چین به تنهایی پاسخگوی مسائلی مانند ارزیابی صلاحیت اعتباری وام‌گیرندگان، دریافت وثیقه واقعی یا جمع‌آوری وام‌های معوق نیست.

برای حل این مشکل، گروه تروفای (TrueFi) یک ساختار ترکیبی طراحی کرده است. این ساختار به پروتکل اجازه می‌دهد تا آزادانه و تحت هدایت دارندگان توکن TRU عمل کند. علاوه بر این، TrueFi به شرکت‌های مدیریت سرمایه مستقل متکی است. شرکت‌های مدیریت سرمایه‌ای که از مزایای زیرساخت پروتکل TrueFi برخوردار هستند.

تروفای TrueFi چگونه کار می کند؟

پروتکل TrueFi متشکل از وام دهی ، استخراج نقدینگی است مزرعه ، و حوضچه TRU. ارائه دهندگان نقدینگی برای به دست آوردن سود ، دارایی ها را به صندوق های وام سپرده می کنند ، در حالی که سهامداران TRU مسئولیت پذیرفتن وام گیرندگان ، تأیید وام و حکمرانی در قبال APY بالا و پاداش های اضافی رأی را بر عهده دارند. هنگامی که وام گیرنده در لیست سفید درخواست وام می کند ، مشمولان TRU مسئولیت ارزیابی وام را بر عهده می گیرند.

آنها همچنین ریسک اولیه پروتکل را بر عهده دارند ، زیرا در صورت عدم پیش فرض ، TRU وعده داده شده آنها توسط پروتکل کاهش می یابد تا جبران خسارت در وام دهی را جبران کند. به این ترتیب ، TrueFi هم مسئولیت ها و هم خطرات ناشی از وام های بدون وثیقه را به جامعه حاکمیت خود واگذار می کند ، افرادی که انگیزه ایجاد بهترین مدل اعتباری برای پروتکل را دارند تا بازده سهام خود را به حداکثر برسانند و در عین حال بیمه کافی برای منابع وام دهی را برای ادامه جذب شرکت کنندگان جدید فراهم کنند. تیم TrustToken در حال حاضر به عنوان یک مقام اجرایی نیمه متمرکز مسئول تأیید KYC ، توسعه پروتکل ، عملیات تجاری و بازاریابی و سازماندهی حکمرانی جامعه عمل می کند. در صورت پیش فرض ، تیم TrustToken همچنین در حال حاضر مسئول مراحل قانونی بازیابی است. این امر در حال حاضر TrueFi را متمرکزتر از بسیاری دیگر از سیستم های وام دهی DeFi در بازار می کند ، زیرا این پروتکل هنوز در “مرحله کمون” تمرکززدایی مترقی است. مدیریت جامعه تروفای بر روی تالارهای گفتگوی TrueFi و سرور Discord با رأی گیری مستقیم و زنجیره ای انجام می شود.

بر خلاف پروتکل های وام دهی DeFi که می توانند به راحتی وجه تسمیه وام گیرندگان را حفظ کنند ، وام گیرندگان TrueFi ملزم به انجام مراحل سخت KYC/AML هستند و قبل از ارسال درخواست وام گیرنده با تیم TrustToken ، قراردادهای اجرایی قانونی امضا می کنند. این بدان معناست که وام گیرندگان باید در مورد مبادله بین نام مستعار و وامهای بدون وثیقه تصمیم گیری کنند. در حال حاضر وام گیرندگان محدود به موسسات تأیید شده هستند و قصد دارند پایگاه مشتریان خود را از طریق سیستم رتبه بندی اعتباری خودکار تروفای گسترش دهند. در حال حاضر ، TrueFi فقط وام و نرخ بهره کوتاه مدت ارائه می دهد. با انتشار مدل اعتباری تروفای در V3 ، نرخ بهره برای هر وام به طور خودکار بر اساس استفاده از استخر و امتیاز اعتبار TrueFi از 0 تا 255 برای هر وام گیرنده محاسبه می شود. این مورد برای پیاده سازی وام های انعطاف پذیر با بهره متغیر در نسخه بعدی V4 برای پشتیبانی از خطوط اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد ، که به موجب آن می توان وام های باز مدت جداگانه و نرخ های بهره متغیر را با ادغام داده های خارج از زنجیره در فرایندهای رتبه بندی اعتباری خودکار در زنجیره خودکار ، استفاده کرد.

در مقایسه با پروتکل های اصلی وام دهی مانند AAVE ، آنچه تروفای در حال حاضر از نظر نقدینگی ، تمرکززدایی و حریم خصوصی فاقد آن است از طریق امنیت ، پاسخگویی و شفافیت کاهش می یابد. این امر باعث می شود TrueFi در ادغام با موسسات مالی قدیمی و مراجع نظارتی ادغام شود ، اما به قیمت تمرکززدایی کمتر و محدودیت حریم خصوصی وام گیرندگان در کوتاه مدت و میان مدت به دست می آید.

پروتکل تروفای (TrueFi) چیست؟

پروتکل TrueFi با استفاده از زیرساخت بلاک چین به اولین بازار وام‌دهی بدون وثیقه در دیفای تبدیل شده است. این پروتکل به وام‌گیرندگان امکان می‌دهد تا وام‌های ارز دیجیتال را بدون نیاز به تامین وثیقه ارائه کنند.

این امر به طور چشمگیری کارایی سرمایه وام‌گیرندگان را افزایش داده است و درنتیجه تقاضا برای وام را بالا می‌برد. پروتکل TrueFi از نوامبر 2020 یعنی زمان پرداخت اولین وام بدون وثیقه خود به آلامدا ریسرچ (Alameda Research) تقریبا 2 میلیارد دلار وام بدون وثیقه پرداخت کرده است. از این میزان تقریبا 40 میلیون دلار سود به وام‌دهندگان تعلق گرفته است. این میزان را باید یکی از بهترین رکوردهای پذیره‌نویسی در امور مالی دانست.

پروتکل تروفای در سال 2021 گامی فراتر از اتصال وام‌گیرندگان ارز دیجیتال بومی و وام‌دهندگان دیفای نهاد. یعنی به بازاری تبدیل شد که فرصت‌های مالی و مدیریت‌شده توسط شرکت‌های سبدگردان مستقل را ارائه می‌کند. همه این تحولات بر اساس زیرساخت‌های وام‌دهی مدرن ایجاد شدند. امروزه، TrueFi طیف متنوع و رو به رشدی از فرصت‌های مالی ازجمله سرمایه‌گذاری در بازارهای نوظهور، تامین مالی فینتک، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات و وام‌دهی را ارائه می‌کند. بنابراین به طور موثری می‌تواند وام‌دهی و دارایی‌های دنیای واقعی را به حوزه دیفای وارد کند.

استیکینگ و وام های بدون وثیقه

وام های بدون وثیقه TrueFi توسط مجموعه سهام TRU تأمین می شود. شرکت کنندگان در حکمرانی باید TRU خود را در قبال توکن های قابل تجارت stkTRU برای رای دادن به درخواست های وام گیرنده و درخواست های وام به اشتراک بگذارند. توکن های TRU قفل شده در استخر سهام برای پوشش وام دهی به عنوان وثیقه استفاده می شود و عملاً به عنوان “بیمه” پروتکل عمل می کند. در صورت عدم پیش فرض ، سهامداران می توانند تا 10 of از TRU خود را برای جبران خسارت ناشی از وام دهی کاهش دهند.

برای کاهش این خطر ، مشمولان TRU انگیزه دارند تا بهترین تصمیمات وام دهی را به نفع خود و تامین کنندگان نقدینگی اتخاذ کنند. برچسب TRU براساس درصد توکنهای TRU در گردش که در پروتکل قید شده اند ، یک APY پویا تنظیم می کنند. مجموعه تشویقی روزانه 125000 TRU را به طور متناسب با همه مشارکت کنندگان توزیع می کند (مشروط به اصلاحات حاکمیت جامعه). این بدان معناست که با صرف TRU بیشتر در استخر ، صرف نظر از عملکرد قیمت خود TRU (و بالعکس) ، مقدار APY کاهش می یابد.

Unstaking TRU به همراه 14 روز خنک شدن همراه است و اگر در زمان خنک شدن مجدد هر TRU را وارد کنید ، زمان سنج تنظیم می شود. پس از اتمام زمان خنک شدن ، شرط گذاران 48 ساعت زمان خواهند داشت تا TRU خود را باز نگذارند ، در غیر این صورت ، پس از اتمام پنجره ، توکن های آنها دوباره در پروتکل قرار می گیرند.

معرفی ارز دیجیتال TRU

از آنجایی که TrueFi یک پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز است، به دارندگان توکن TRU و ذینفعان خود متکی است. پروتکل TrueFi از یک مدل ترکیبی دائو (DAO) استفاده می‌کند. این مدل ترکیبی برای مدیریت امور خارج از بلاک چین مانند پرونده‌های مالیاتی، فعالیت‌های قانونی و جمع‌آوری داده‌ها، به دنیای واقعی متکی است. همچنین قدرت تصمیم‌گیری را از طریق رای‌گیری بلاکچینی در اختیار دارندگان ارز دیجیتال TRU قرار می‌دهد. سپرده‌گذاران ارز دیجیتال TRU خط مقدم مدیریت پروتکل تروفای (TrueFi) هستند و اولین لایه حفاظتی در برابر ریسک‌ها را تشکیل می‌دهند. کاربران با سپرده‌گذاری (استیک کردن) ارز دیجیتال TRU می‌توانند به طور رسمی در تصمیمات DAO شرکت کنند، به پیشنهادات بزرگ رای دهند و بدین ترتیب مسیر آینده TrueFi را ترسیم کنند. تیم TrueFi

تیم TrueFi بخشی از TrustToken است که اولین بار استیبل کوین TUSD را در سال 2017 راه اندازی کرد. این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو در حال حاضر توسط مدیر عامل و بنیانگذار رافائل کوزمن رهبری می شود. TrustToken بر اساس اصول شفافیت و انطباق قانونی تأسیس شد ، هدف اولیه تیم ایجاد یک بیت کوین باثبات بود که آنها از آن استفاده کنند و به خود اعتماد کنند.

این امر با استیبل کوین واقعی USD ، که شامل استفاده از چندین حساب سپرده ، گواهینامه های منظم و روشهای دقیق KYC/AML برای همه مشتریانی است که بیت کوین را استخراج یا بازخرید می کردند ، به اوج خود رسید. TrueFi به عنوان یک محصول مستقل از ارزهای واقعی عمل می کند که اکنون در TUSD ، TGBP ، TAUD ، TCAD و THKD ارائه می شود. رافائل کوسمن ، مدیرعامل TrueFi فارغ التحصیل علوم کامپیوتر استانفورد با سابقه یادگیری ماشین است. قبل از ورود به رمزنگاری ، کاسمن به عنوان مهندس یادگیری ماشین در شرکت هایی مانند گوگل کار می کرد و از بنیانگذاران سازمان آموزشی غیرانتفاعی StreetCode Academy بود که به ارائه آموزش فناوری به جوانان حاشیه ای اختصاص داده شده بود.

جالب اینجاست که کوسمن همچنین یکی از نویسندگان مقاله علمی منتشر شده درباره مقاومت در برابر استراتژی در قوانین رای گیری (در اینجا قابل دسترسی است ) است و حتی دارای یک اختراع برای یک سیستم پیش بینی خطر جرایم مبتنی بر رایانه است ! با در نظر گرفتن هدف تروفای ، ایجاد یک مدل رتبه بندی اعتباری با زنجیره ای کاملاً خودکار تحت مدیریت جامعه برای وام دهی DeFi بدون وثیقه ، پیشینه کاسمان یک مورد قانع کننده برای احتمال موفقیت این پلتفرم ارائه می دهد.

در زیر لیستی ناقص از تیم رهبری و فعال ترین اعضای تیم در جامعه TrueFi آمده است:

رافائل کوزمن -مدیرعامل و بنیانگذار
Alex de Lorraine – COO & Sr. Director، Finance
تام شیلدز – رئیس هیئت مدیره
مایکل گاسیورک – سرپرست رشد
رایان رودن بو – رهبر استراتژی
روشن داریا – رئیس اعتبار و توسعه شرکت
مت کیلچوسکی – رهبر بازاریابی
تایلر والاس – تجزیه و تحلیل
آدا وو – بازاریابی (چینی)

TrustToken در حال حاضر 41 عضو را در وب سایت خود شامل مهندسین ، کارشناسان حقوقی ، افسران رعایت و متخصصان بازاریابی و غیره در سراسر آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا لیست می کند.

آینده تروفای چه خواهد شد؟

پروتکل TrueFi برای ساخت بازار اعتباری و جهانی چند تریلیون دلاری خود رویکردی دو جانبه را برای پر کردن شکاف بین دیفای و سرمایه‌گذاران سازمانی در پیش گرفته است. این پروتکل برای سال‌های آینده قصد دارد به یکپارچگی عمیق‌تر موسسات مالی سنتی دست یابد. در عین حال به رشد ادغام دیفای با سازمان‌های خودمختار (DAO)، پروتکل‌های وام‌دهی و اپلیکیشن‌های خرده‌فروشی ادامه دهد.

  • پذیرش نهادی رو به رشد

پروژه TrueFi به بهبود پروتکل و محصولات وام‌دهی خود ادامه می‌دهد تا کنترل‌های مالی و سازمانی خود را با عملکردهای بهبود یافته فناوری بلاک چین مطابقت دهد. این پروتکل با کمک مشارکت‌کنندگان اصلی خود مانند آرچ بلاک (Archblock) نقدینگی را از صندوق‌ها و دفاتر مالی وصول می‌کند. در عین حال امکاناتی را برای مدیریت دارایی‌های سازمانی واقعی روی بلاک چین بررسی می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های آینده TrueFi می‌توان به Tranching اشاره کرد. این ویژگی به سرمایه‌گذاران نهادی اجازه می‌دهد تا میزان ریسک-سود خود را در سبدهای معین انتخاب کنند. همچنین قبل از به خطر انداختن سرمایه، امکان آزمایش فرصت مالی برای تعیین سود احتمالی را در اختیار می‌گذارد.

  • تعمیق ادغام با دیفای

پروتکل TrueFi برای دسترسی بیشتر افراد به سرتاسر حوزه دیفای به سازگار کردن وام‌ها و پورتفولیوهای خود با استاندارد ERC-4626 می‌پردازد. این کار باعث می‌شود که امور مالی سنتی با فرصت‌های دیفای ترکیب شود و شرکت‌های اعتباری و مالی نیز به پروتکل‌های دیفای ورود کنند.

از سوی دیگر، پروتکل TrueFi به طور عمومی با شرکای اصلی DAO خود مانند میکردائو (MakerDAO)، فراکس (FRAX) و دی.وای.دی.ایکس (dYdX) همکاری می‌کند. تروفای (TrueFi) می‌خواهد به یک شریک برتر برای استخرهای نقدینگی و DEX ها تبدیل شود. بنابراین در سال‌های آینده احتمالا صدها میلیون دلار دیگر وارد این پروتکل خواهد شد.

نقشه راه TrueFi | تروفای

نقشه راه TrueFi از یک الگوی مشابه با برنامه باز کردن قفل خود پیروی می کند ، زیرا منطقی است که برای افزایش هر یک از مراحل پروتکل ، به منظور افزایش توسعه متوازن و پایدار ، به افزایش گردش توکن ها با بهبود ابزار دسترسی داشته باشیم. با راه اندازی مزرعه SAFU و Liquidity Gauge در V4 ، اهداف بعدی TrueFi راه اندازی ویژگی های حکمرانی زنجیره ای بیشتر و بهبود توکنومیکال و مدل نرخ بهره برای حمایت بهتر از خطوط اعتباری برنامه ریزی شده برای پایان سال 2021 است. نظارت بر اعتبار و اتوماسیون زنجیره ای در سال 2022 معرفی می شود و برنامه های بیشتری نیز اعلام می شود.

این تیم به دنبال کاهش یا حذف هزینه های گاز برای رای گیری ، ادعای پاداش و شرط بندی از طریق ادغام لایه 2 یا معرفی مکانیزم های جدید حکمرانی است و با انتقال پروتکل به ساختار پایدار مبتنی بر هزینه ، انتشار گازها به تدریج کاهش می یابد.

عملکردهای اصلی TrueFi قرار است تا پایان سال 2022 و پس از آخرین بازکردن رمز توجیه شود و پس از انتشار مدل اعتباری خودکار ، تمرکززدایی تدریجی وارد مراحل نهایی خود می شود. هنگامی که اختیارات اجرایی به جامعه واگذار شد ، اعضای تیم تروفای به عنوان اعضای جامعه به مشارکت خود ادامه می دهند. در حالی که پروتکل در گذشته به دلیل مسائل مختلف مانند ممیزی کد و موانع انطباق با تاخیر مواجه شده است ، TrueFi موفق شده است وعده های خود را برای همه اهداف نقشه راه قبلی با موفقیت اجرا کند.در حالی که مدل اعتباری TrueFi برای DeFi بسیار امیدوار کننده و به طور بالقوه تغییر کننده به نظر می رسد ، بزرگترین چالش های آن ایجاد یک جامعه قوی برای ارزیابی اعتبار خارج از زنجیره ، ادغام داده های زنجیره ای و رویه های قانونی است. برای جلوگیری از وابستگی بیش از حد به زیرساخت های قدیمی متمرکز ، TrueFi به یک جامعه قوی از ارزیابان اعتبار ، مسئولان و توسعه دهندگان و کارشناسان حقوقی نیاز دارد که به طور کافی غیر متمرکز سازماندهی شده اند. همچنین باید یک ساختار هزینه ثابت برای حمایت از یک جامعه فعال برای به حداقل رساندن سواری رایگان پس از بالغ شدن محصولات پروتکل برای عملکرد غیر متمرکز ایجاد کند.

یک اجتماع قوی ، مسئول و شایسته همیشه ستون فقرات DeFi است. حفاظت پیش فرض TrueFi از طریق سهام TRU در حال حاضر به دلیل نوسانات قیمت از محدوده بازار کوچک توکن بسیار ناپایدار است. این بدان معناست که در حال حاضر قوی ترین امنیت زیربنایی پروتکل از رویه های تیم TrueFi KYC/AML و قدرت اجرای قانونی ناشی می شود. بنابراین ، علاوه بر کاهش نوسان قیمت TRU ، TrueFi به احتمال زیاد باید برای اجرای قرارداد وام به یک نهاد اجرایی قانونی تکیه کند تا مدل اعتباری آن بتواند خطرات عدم قطعیت را به طور دقیق شامل شود.در حالت ایده آل ، مدل اعتباری نهایی TrueFi باید بتواند با ارائه پیش بینی های دقیق اعتباری برای محاسبه نسبت ثابتی ریسک و پاداش برای هر وام گیرنده ، وام دهی و شرکت کنندگان در آن ، نیاز به اجرای قانونی را به حداقل برساند. این امر به قدرت آماری کافی برای تحمل خطای کافی برای ایجاد تعادل انگیزه ای جدید بر اساس شفافیت ارائه شده توسط مدل اعتباری نیاز دارد.

با توجه به سرعت سریعتر اطلاعات در شبکه بلاک چین ، مدل اعتباری TrueFi مجبور است با ادغام داده های درون زنجیره ای و خارج از زنجیره ، به روز رسانی دقیق اعتبار واقعی را ارائه دهد ، که اتوماسیون آن بدون اتکای زیاد بسیار دشوار است. پایگاه داده های اعتباری متمرکز از امروز.

پروتکل تروفای (TrueFi) یک پروتکل مالی غیرمتمرکز برای وام‌دهی بدون وثیقه با استفاده از امتیازات اعتباری بلاکچینی است. ارز دیجیتال TRU را هم می‌توان برای سپرده‌گذاری (کسب سود و تایید یا رد وام‌های جدید) و هم برای نظارت بر پروتکل TrueFi استفاده کرد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.