توصیه های متخصصان برای ساخت ساحل بیت کوین

توصیه های متخصصان برای ساخت ساحل بیت کوین

بنیانگذاران بیت کوین بیچ السالاودور، بیت کوین اکاسی در آفریقای جنوبی، روزهای بیت کوین داکار در سنگال و فستیوال جهانی بیت کوین به ایجاد جوامع بیت کوین در سرتاسر جهان پرداختند.

کوین تلگراف با سازندگان جامعه بیت کوین در سراسر جهان صحبت کرد تا یک پدیده رو به رشد در دنیای بیت کوین را روشن کند.

از اندونزی به آفریقای جنوبی به السالوادور و کنگو، اقتصادهای بیت کوین و پروژه های اجتماعی دایره ای در سراسر جهان به وجود آمده اند. کوین تلگراف از بیت کوین داران موفق جامعه محور پرسید که چگونه اقتصاد دایره ای بیت کوین را شروع کنند و چه توصیه هایی به علاقه مندانی که به دنبال تکرار موفقیت پروژه هایی مانند بیت کوین بیچ، ال زونته هستند، می دهند. برای لیدر(بیتکوین) پروژه جامعه بیت کوین مایک پترسون، با لایتنینگ شروع می شود. پترسون پیشگام پروژه ساحل بیت کوین در شهر موج سواری خواب آلود ال زونته، السالوادور بود. اقتصاد دایره ای کل ملت را انرژی داد و در نهایت منجر به پذیرش بیت کوین در السالوادور شد مناقصه قانونی در سال ۲۰۲۱. پیترسون به کوین تلگراف گفت:

«شما باید از رعد و برق استفاده کنید تا مردم معامله کنند و یک اقتصاد دایره ای ایجاد کنند. واقعاً باید روی رعد و برق ساخته شود. [..] شما باید مردم را وادار به معامله کنید.»

را لایه-۲ شبکه رعد و برق یک راه حل پرداخت است که بر روی بیت کوین ساخته شده است. در السالوادور، ال چیوو یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های بیت‌کوین با قابلیت لایتنینگ است، اگرچه از زمان عرضه با مشکلاتی روبرو بوده است. در سراسر جهان، علاقه مندان به بیت کوین از کیف پول ساتوشی، کیف پول Muun، CoinCorner یا کیف پول آبی برای انجام معاملات فوری با یکدیگر استفاده می کنند. پترسون ادامه داد:

“اگر آنها را وادار به انجام اولین تراکنش کنید و آنها ببینند که چقدر آسان است و آنها در واقع برای بار دوم ارزش را از یک نفر به دیگری ارسال کرده اند و تقریباً هیچ هزینه ای ندارند، این همان چیزی است که لامپ خاموش می شود و آنها متوجه می شوند. ارزشی که دارد.»

در نهایت، رهبری با لایتنینگ به تازه‌کاران کمک می‌کند تا بفهمند بیت‌کوین می‌تواند آسان و حتی سرگرم‌کننده باشد. در جزیره من، جایی که جامعه بیت کوین در حال رشد است، صرافی CoinCorner مستقر در بریتانیا راه های ابداعی برای نشان دادن پیدا کرد شبکه لایتنینگ

مایکل نووگراتز؛ سرمایه گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گلکسی

هیچ‌کس مانند نووگراتز در وال‌استریت به بیت کوین خوش‌آمد نگفت. دیدگاه نوواگتز در صدر لیست افراد مشهور درباره بیت کوین در این لیست قرار می‌گیرد، چون اون یکی از خوش‌بین‌ترین افراد به بیت کوین است. در سال ۲۰۱۷، او به درستی پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار می‌رسد و رسید. او در سال ۲۰۱۸ هم گفت:

من اعتقاد دارم که بیت کوین به طلای دیجیتال تبدیل خواهد شد. این یعنی تنها کوینی خواهد بود که به صورت قانونی فعالیت خواهد کرد.

مایک نووگراتز در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ هم گفت که بیت کوین به قیمت ۶۵ هزار دلار خواهد رسید و به میسیز ویلیام، ستاره سریال (بازی تاج و تخت) گفت که بیت کوین بخرد.

بنوئت کوئر؛ اقتصاد‌دان فرانسوی

کوئر، رئیس مرکز نوآوری BIS و عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپاست. نگاه او از درون سیستم سنتی بانکی نشان می‌دهد که بیت کوین چقدر می‌تواند مفید باشد:

ما به یک سیستم پرداخت فرامرزی بهتر نیاز داریم. چرا که برای توسعه زیرساخت‌های مالی نیز مفید است. بیت کوین می‌تواند به ما برای ارتقای سیستم‌های خدماتی کمک کند. این یک درس مفید است.

او همچنین اعتقاد دارد که جامعه بین‌المللی همچنان باید شناخت بیشتری از این سیستم پیدا کند. سیستم‌های مالی بین المللی هنوز باید مرز بین جهان رمزارزها و سیتم مالی معمول را حفظ کنند.

هرمان ویویر، بنیانگذار بیت کوین اکاسی در کیپ غربی آفریقای جنوبی، چند ترفند برای ایجاد اقتصاد بیت کوین به اشتراک گذاشت. او گفت اولاً، در حالی که مهم است «یک پا را جلوی پای دیگر بگذاریم» و «فقط شروع کنید»، سعی کنید ببینید آیا جامعه‌ای از قبل وجود دارد که باید از آن استفاده کنید:

ما چیزی داشتیم که از قبل وجود داشت و جامعه بیت کوین را بر روی آن ساختیم.

Bitcoin Ekasi یک پروژه شهری است که بچه ها را در مدرسه و در میان امواج اقیانوس اطلس آفریقای جنوبی از باندها دور نگه می دارد، جایی که آنها مهارت های نجات غریق و موج سواری را یاد می گیرند. Vivier بیت کوین را به عنوان یکی دیگر از عناصر آموزش بچه ها آموزش می دهد.

علاوه بر این، Vivier همچنین به اشتراک گذاشت که ساده نگه داشتن آن مهم است. او به شوخی گفت به بیت کوین بچسبید. ساعات کار و عشق او به این پروژه اجتماعی، او را به یک «بیشینه‌گرای بیت کوین» تبدیل کرده است، زیرا به جلوگیری از خطر کلاهبرداری در ارز دیجیتال کمک می‌کند، در حالی که کلمات مهم بلاک چین می‌توانند مقاومت پیشرفت شوند:

من می گویم ۱۰۰٪ فقط بر روی بیت کوین تمرکز کنید. و اگر چیزی بهتر از بیت کوین وجود داشت، پس این چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید. اما در حال حاضر بیت کوین همان جایی است که در آن قرار دارد.

نورو، بنیانگذار بیت کوین سنگال، یک جامعه تحت رهبری پروژه بیت کوین در غرب آفریقابه کوین تلگراف گفت: «اگر قادر به پاسخگویی به سؤالات مردم نباشید، نمی‌توانید یک انجمن ایجاد کنید – و این مستلزم دانش گسترده‌ای است».

ایمان یوده، که گروهی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و بیت کوین را در اندونزی رهبری می کند، با این موضوع موافق است. او به کوین تلگراف گفت که مهم است که «ابتدا آموزش ببینی – قبل از اینکه تصمیمی بگیری. این نظر شخصی من است.»

پس از ایجاد پایه ای محکم از دانش پایه در مورد بیت کوین، ارز دیجیتال و امنیت. نورو توصیه می کند که صحبت در مورد بیت کوین را با روابط نزدیک آغاز کنید:

اگر نتوانید مادر، برادرتان، خواهرتان، پسرعموها و غیره را متقاعد کنید، از خانواده شروع کنید، شروع بدی است.»

او خاطرنشان می کند که مرحله زیر بسته به فرهنگ، رویه تجاری و محیط متفاوت است. در سنگال، «این ثروتمندترین افراد هستند که تقریباً مد را تعریف می کنند، و روندها را تعریف می کنند. بنابراین مردم تمایل دارند از آنها کپی کنند.” به همین دلیل است که نورو سعی کرد ابتدا ارتباطات بیت کوین خود را به آن جوامع هدف قرار دهد. در ضمن، نورو میزبان اولین کنفرانس بزرگ بیت کوین غرب آفریقا، Dakar Bitcoin Days، در 2 دسامبر در بزرگترین تئاتر آفریقای غربی است.

بیل میلر؛ بنیان گذار شرکت میلر ولیو

بیل میلر یک سرمایه‌گذار موفق با دید بنیادی است. او سال‌ها در زمینه‌های بورس و اقتصاد مطالعه کرده است و می‌گوید هر سهامی می‌تواند بنیادی باشد؛ به شرطی که کمتر از ارزش ذاتی آن مبادله شود. نگاه او به بیت کوین کمی کج‌دار و مریز است و البته امیدوار:

من معتقدم که هنوز یک احتمال اندک وجود دارد که قیمت بیت کوین به صفر برسد، اما هر روز این اتفاق نمی‌افتد، زیرا بیشتر سرمایه‌گذارهای خطرآفرین به اکوسیستم بیت کوین وارد می‌شوند، افراد بیشتری با بیت کوین آشنا می شوند و آن را خریداری می کنند.

این یعنی میلر پذیرفته است که بیت کوین ارزش خود را بین کاربران پیدا کرده و آیندۀ این رمزارز روشن است. نظر مثبت میلر به عنوان یک سرمایه‌گذار موفق در بین نظرات درباره بیت کوین یک ویژگی مثبت بزرگ برای این رمزارز است.

کریستین لگارد؛ رئیس بانک مرکزی اروپا

کریستن لگارد یکی از زنان مهم و تاثیرگذار در جهان است. او سال‌ها وزیر اقتصاد فرانسه بود و اکنون رئیس بانک مرکزی اروپا است. رویکرد لگارد به بیت کوین هم منفی و هم رو به آینده است:

زمانی نه چندان دور، برخی از متخصصان می‌گفتند که کامپیوترهای شخصی هرگز استفاده نخواهند شد و تبلت‌ها فقط به عنوان یک سینی قهوه گران‌قیمت استفاده می‌شوند. بنابراین فکر می‌کنم که عاقلانه نیست که ارزهای دیجیتال را کنار بگذاریم. به نظرم کشورهایی با سیستم‌ و ارز ملی ناپایدار، استفاده زیادی از ارزهای دیجیتال کنند.

او توضیح می‌دهد:

از بسیاری جهات، ارزهای مجازی ممکن است که به ارزهای موجود و سیاست‌های پولی، یک راه برای حفظ ارزش نشان دهد. بهترین پاسخ ممکن برای بانک‌های مرکزی این است که سیاست‌های پولی موثر خود را ادامه دهند، در حالی که در برابر ایده‌های تازه و خواسته‌های جدید با گارد باز رفتار می‌کنند.

اما لگارد همیشه نگاه صددرصد مثبتی به بیت کوین نداشته است. او آخر نوامبر سال ۲۰۲۰ مقاله‌ای منتشر کرد که در آن از ارزهای رمزپایه مثل بیت کوین انتقاد کرد و در عوض از مزایای یورو دیجیتال گفت. او در مقالۀ خود اشاره کرده که است که بیت کوین و استیبل کوین‌هایی مانند لیبرا، می‌توانند ریسک‌های جدی برای سیستم مالی جهانی ایجاد کنند.

لوکاس، یکی از بنیانگذاران جشنواره جهانی بیت کوین – که فضای ماراتن توییتر را برای مردم سراسر جهان برگزار می کند – دوباره علاقه مندان به بیت کوین را تشویق می کند تا روی مردم تمرکز کنند. او به کوین تلگراف گفت که می‌تواند در سرزمین بیت کوین «تنها» باشد، بنابراین یافتن تیمی با ارزش‌های مشترک می‌تواند به همه چیز کمک کند. او مثالی را به اشتراک گذاشت:

«این مکالمه‌ای است که اخیراً با دو پسر در زیمبابوه داشتم. آنها می خواهند یک شروع کنند [project] آنجا. می خواست این کار را بکند اما تنها بود. […] سپس متامورفوسز را پیدا کرد، یک ماکسی فوق‌العاده دیگر، و اکنون آنها در حال تشکیل یک تیم هستند – و انرژی اکنون کاملاً متفاوت است.

یودا به صدا درآمد و به اشتراک گذاشت که انرژی و اشتیاق مهم است، و جامعه سازان باید اجتناب کنند در صورت امکان “سمی” بودن این پیشگامان بیت کوین، یافتن افراد همفکر برای کار، شروع کارهای کوچک، استفاده از جوامع موجود، دانستن و درک موضوع و نه بیش از حد، پیشنهاد می کنند. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که فقط روی بیت کوین و بیت کوین تمرکز کنید. و برای علاقه مند کردن مردم و انجام معاملات، مردم را ترغیب کنید که از شبکه لایتنینگ استفاده کنند، زیرا این همان چیزی است که به مردم لحظه لحظه لامپ را می دهد.

جک دورسی (Jack Dorsey)

جک دورسی مدیرعامل توییتر و شرکت اسکوئر، یکی دیگر از شخصیت‌های تاثیرگذار بر قیمت رمزارزها است. جک دورسی یکی از علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین است. او بارها از ارزهای دیجیتال در توییتر به صورت کلامی پشتیبانی کرده است.

جک دورسی در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ که در هفته‌های اخیر برگزار شد، به صراحت اعلام کرد:

فکر نمی‌کنم مساله‌ای مهم‌تر از بیت‌ کوین در طول زندگی‌ام وجود داشته باشد که روی آن تا به امروز کار کرده باشم و چیزی سودمندتر از این برای مردم وجود ندارد.

دورسی با حمایت از شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال،‍ در پشتیبانی از بیت کوین و حمایت از جامعه رمزارزها نقش بسیار حیاتی دارد. حتی وی بیان کرد که اسکوئر همچنان به حمایت از بیت کوین ادامه خواهد داد و قرار است یک کیف پول سخت‌افزاری برای بیت کوین پیاده‌سازی کند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.