راه اندازی صندوق سرمایه گذاری استخراج بیت کوین توسط شرکت SkyBridge

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری استخراج بیت کوین توسط شرکت SkyBridge

بر اساس پرونده ی موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)،(شرکت سرمایه گذاری ) SkyBridge، که توسط آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، سرمایه گذار و دستیار سابق دونالد ترامپ تأسیس شده است، یک صندوق سرمایه گذاری جدید

را برای ایجاد فرصت سرمایه گذاری در صنعت استخراج بیت کوین راه اندازی کرده است.

بر اساس این پرونده، این صندوق سرمایه گذاری که SkyBridge BTC Mining L.P نام دارد، تاکنون حدود 7 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

به گفته یک منبع آشنا با این پرونده، اسکای بریج صندوقی را برای شرکای محدود منتخب، جهت سرمایه گذاری مشترک در استخراج کننده بیت کوین در مقیاس صنعتی Genesis Digital Assets ایجاد کرده است.

پیش از این، صندوق تامینی بخشی از افزایش سرمایه 431 میلیون دلاری جنسیس در سال گذشته بود که این دومین بار برای SkyBridge بود که در این شرکت معدنی سرمایه گذاری می کرد.

طبق وبسایت، این صندوق سرمایه‌گذاری در چندین ماینر سهامی عام از طریق First Trust SkyBridge Crypto Industry و Digital Economy ETF و SkyBridge Digital Innovation سرمایه‌گذاری کرده است.

برخی از ماینرهای این دو صندوق عبارتند از Core Scientific (CORZ)، Bitfarms (BITF)، Marathon Digital (MARA)، Iris Energy (IREN)، Riot Blockchain (RIOT)، Hut 8 Mining (HUT)، Cipher Mining (CIFR)، CleanSpark (CLSK) و TeraWulf (WULF).

در ماه نوامبر (آبان-آذر)، جنسیس اعلام کرد که در حال ساخت یک مرکز داده استخراج بیت کوین جدید با میزبانی خود در غرب تگزاس با ظرفیت 300 مگاوات است

SkyBridge Capital بازخرید در صندوق استراتژی Legion را در بحبوحه کاهش بیشتر قیمت سهام و دارایی های کریپتو به حالت تعلیق درآورد این تعلیق در ۱۸ ژوئیه ۲۰۲۲ اتفاق افتاد، زیرا ۲۰٪ از صندوق مستقر در جزایر کیمن در سهام شرکت های خصوصی سرمایه گذاری شده است که فروش آنها چالش برانگیز است، از جمله صندوق FTX U.S. ، از طریق ابزارهای صندوق مرتبط با بیت کوین، اتریوم و الگوراند در معرض دارایی های دیجیتال قرار گرفت.

اسکاراموچی اطمینان می دهد که هیچ شانسی برای انحلال وجود ندارد

اسکاراموچی در یک مصاحبه تلفنی با اندرو راس سورکین از CNBC تاکید کرد که این تعلیق موقتی است و تصمیم برای تعلیق بازخریدها در کنار یک هیئت مدیره مستقل گرفته شده است.

هیئت مدیره تصمیم گرفت به طور موقت بازخریدها را تا زمانی که SkyBridge بتواند سرمایه خود را در صندوق افزایش دهد به حالت تعلیق درآورد تا زمانی که بازخریدها اتفاق افتاد، آنها این کار را به صورت منظم انجام دهند. صندوق ها هیچ اهرمی ندارند، یعنی هیچ شانسی برای انحلال قریب الوقوع نیست. حدود ۱۸ درصد از صندوق در معرض کریپتو قرار دارد. اسکاراموچی با اشاره به کتاب سورکین در مورد رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ اشاره کرد که مشتریان از طریق تعلیق بهتر عمل می کنند.

این صندوق نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته و در این ماه ۵ درصد افزایش یافته است.

SkyBridge در بحبوحه کاهش سرعت پس از همه گیری به ارزهای دیجیتال روی آورد اسکاراموچی که در سال ۲۰۱۷ برای مدت کوتاهی مدیر ارتباطات کاخ سفید بود، اخیراً به سمت ارزهای رمزنگاری شده تلاش کرد، حرکتی که به دلیل تحت فشار قرار گرفتن بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری به صندوق سرمایه گذاری های تامینی تمام شد.

در آوریل ۲۰۲۲، این شرکت خوشبین بود که ارزش دارایی هایش با وجود ارزهای رمزنگاری شده در اکثر صندوق ها به ۱۰ میلیارد دلار برسد. در آن زمان، تقریباً نیمی از دارایی‌های SkyBridge به بیت‌کوین، الگوراند، اتریوم و سهام مرتبط با کریپتو پیوند داشتند. با این استراتژی، SkyBridge امیدوار بود از دنیای پس از همه گیری با رشد اقتصادی کند بهبود یابد.

پرتفوی صندوق سرمایه گذاری چند مشاور بزرگتر SkyBridge برای سال منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۲ با ۲ میلیارد دلار تحت مدیریت، ۵.۵ درصد کاهش یافت.

اسکاراموچی در صحبت با CNBC در ۱۴ ژوئن ۲۰۲۲ به سرمایه گذاران بیت کوین توصیه کرد که محتاط باشند و گفت که SkyBridge در بحبوحه رکود اخیر بیت کوین و اتریوم را خریداری کرده است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.