رکورد 440 میلیون دلار سرمایه گذاری در شرکت استیبل کوین

رکورد 440 میلیون دلار سرمایه گذاری در شرکت استیبل کوین

سیرکل(Circle) اکنون رکورد دریافت بزرگترین دور سرمایه گذاری را که توسط یک نهاد رمز ارز پایه انجام شده است، در اختیار دارد. تعداد شرکتهای رمز ارز پایه همزمان با رشد این صنعت در سالهای اخیر، در حال افزایش بوده اند.

گزارشی از فوربس (Forbes) اخیراً جزئیات بسیاری از سرمایه گذاری های کلان به بلاکچین و دارایی های رمز ارز را شرح داده است که یک دور سرمایه گذاری 440 میلیون دلاری، در خط مقدم این سرمایه گذاری ها قرار دارد.

“شرکت سیرکل(Circle)، خالق استیبل کوین ، به تازگی دور جمع آوری سرمایه 440 میلیون دلاری خود را به پایان رسانده است. Circle روز جمعه این دور دریافت سرمایه را انجام داد. در این دور سرمایه گذاری شرکت مدیریت و تحقیق فیدلتی(FTX) و شرکت های دیگر شرکت کردند. با توجه به گزارش فوربس، رتبه دوم این سرمایه گذاری ها به پروژه سال 2018، راه حل ماینینگ Bitmain به مبلغ 422 میلیون دلار اختصاص می یابد. بیت مین(Bitmain) در واقع دو مکان از لیست 12 سرمایه گذاری برتر را به خود اختصاص داده است، زیرا سرمایه گذاری دیگری در سال 2018 به مبلغ 292.7 میلیون دلار دریافت کرده است.

کوین بیس(Coinbase)

هم در لیست 12سرمایه گذاری برتر فوربس قرار دارد، که سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در سال 2018 داشته است. این دور دریافت سرمایه شامل مشارکت شرکت های آندرسن هوروویتز(Andreessen Horowitz)و پولیچین کپیتال(Polychain Capital)، و…. بود. کوین بیس در آوریل 2021 از طریق لیست مستقیم، در بازار بورس نزدک(Nasdaq) دارای سهام عمومی شد.

دارایی های تحت مدیریت سرکل (Circle) پس از جدیدترین دور تامین مالی اش که بزرگترین جذب سرمایه توسط یک شرکت کریپتو بوده به رکورد جدیدی رسیده است.

شرکتهای کریپتو

همزمان با رشد صنعت کریپتوکارنسی در سال های اخیر در حال افزایش بوده اند. گزارشی از فوربز اخیراً جزئیات بسیاری از سرمایه گذاری های کلان در بلاکچین (blockchain) و دارایی های دیجیتال را شرح داده و دور تامین مالی ۴۴۰ میلیون دلاری سرکل در اولین جایگاه این لیست قرار دارد.

فوربز روز جمعه گفت :

“سرکل ، خالق (USDC) دومین استیبل کوین برتر ، به تازگی ۴۴۰ میلیون دلار سرمایه از سوی افراد ، سرمایه گذاران نهادی و استراتژیک جمع آوری کرده است.” سرکل شاهد سرمایه گذاری شرکت های فیدلیتی (Fidelity) ، اف تی ایکس (FTX) و غیره بوده است.

با توجه به داده های فوربز ، رتبه دوم در اختیار ارائه دهنده خدمات ماینینگ بیت مین (Bitmain) است که در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۲۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. بیت مین در واقع دو رتبه از این لیست را به خود اختصاص داده و در دور تامین مالی دیگری در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۲۹۲٫۷ میلیون دلار دریافت کرده است.

بلاکفای (BlockFi) با یک دور تامین مالی ۳۵۰ میلیون دلاری از سال ۲۰۲۱ مقام سوم را دارد و دپرلبز (Dapper Labs) و بلاکچین داتکام (Blockchain.com) با جذب ۳۰۵ میلیون و ۳۰۰ میلیون دلار در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند.

سال ۲۰۲۱ از نظر تامین مالی شرکت های کریپتو چشمگیر بوده است. فوربز در این باره گفت: “از ۱۲ سرمایه گذاری بزرگ کریپتو در تاریخ ، ۵ مورد در سال ۲۰۲۱ رخ داده است.”

کوین بیس نیز در لیست فوربز قرار دارد که ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه در سال ۲۰۱۸ جذب کرده است. این تامین مالی شامل مشارکت اندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) ،پالی چین کپیتال (Polychain Capital) ، و غیره بود. کوین بیس در آوریل ۲۰۲۱ از طریق عرضه سهامش در بورس نزدک عمومی شد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.