معامله با استفاده از کانالیزه کردن نمودار

 معامله با استفاده از کانالیزه کردن نمودار

الگوی کانال قیمت در نمودار ترکیبی از دو خط است. این دو خط با یکدیگر موازی هستند و زمانی که در نمودار قیمت قرار می گیرند کانالی را تشکیل می دهند.خط بالایی کانال در خطر کانالیزه شدن نشان دهنده خط مقاومت است در حالی که

خط پایین به عنوان یک خط مقاومت عمل می کند. هنگامی که جهت کانال قیمت در جهت صعودی باشد به عنوان کانال قیمت صعودی در نظر گرفته می شود و زمانی که وجه کانال قیمت در جهت نزولی باشد به آن کانال قیمت نزولی می گویند. تحلیل‌گران تکنیکال همیشه به‌دنبال الگو‌ها، تعیین روند و خطوط حمایت و مقاومت در چارت‌های قیمتی هستند تا با استفاده از آن‌ها بتوانند آینده سهم‌ها را پیش‌بینی کرده و بر مبنای آن اقدام به معامله کنند، یکی از استفاده‌هایی که از این کانال‌های قیمتی صورت می‌گیرد تعیین نقاط شکست و مشخص کردن نقاط ورود و خروج به سهم می‌باشد.

انواع کانال قیمت:

سه نوع کانال قیمت در بازار وجود دارد.

  • الگوی معاملاتی کانال قیمت صعودی: کانال قیمت صعودی در کانالیزه شدن، الگویی است که دارای شیب مثبت است. تا زمانی که در خط کانال بالایی و پایینی باقی می ماند، می توانید به گرفتن پوزیشن های بلند مدت (لانگ) ادامه دهید. در صورتی که خط کانال پایینی را بشکند، می‌توانید از موقعیت لانگ خود خارج شوید و می‌توانید به طور همزمان یک موقعیت کوتاه (شورت) بسازید. با این حال، به جای گرفتن پوزیشن های شورت، بهتر است منتظر پولبک (بازگشت و برخورد با خط روند) باشید تا بتوانید پوزیشن های باز خود را ببندید و فرصتی دوباره برای جبران ضررهای از دست رفته در خطر کانالیزه شدن پیدا کنید.
  • الگوی معاملاتی کانال قیمت نزولی:

تا زمانی که قیمت از کانال نزولی پیروی کند و داخل آن معامله می شود، بازار نزولی ادامه دارد. شکست زمانی اتفاق می ‌افتد که قیمت خط مقاومت را بشکند و بالاتر از آن معامله شود.

  • الگوی معاملاتی کانال خنتی (افقی):

این الگو در کانالیزه شدن زمانی قابل ترسیم است که قیمت از روند صعودی یا نزولی خاصی پیروی نکند. اگر قیمت در یک منطقه محدود یا در یک منطقه تلفیقی معامله شود، این کانال قیمت می تواند درنظر گرفته شود.

چگونه الگوی کانال قیمت را شناسایی کنیم؟

خوب، شناسایی کانال قیمت کار مشکلی نیست. به دلیل سادگی این الگو در خطر کانالیزه شدن، می توان آن را به راحتی از نمودار تشخیص داد. ما به سادگی به یک روند خاص و حداقل دو نقطه نیاز داریم که می تواند با یک خط مرتبط شود.

پس از تکمیل شناسایی خط روند اصلی در کانالیزه شدن، فقط یک ثانیه طول می کشد که خط کانال را موازی با خط روند اصلی ترسیم کنیم. اما، خط کانال به دو نقطه بالا یا پایین نیاز دارد. یک کانال قیمت صعودی به دو نقطه قله نیاز دارد و در مورد الگوی کانال قیمت نزولی، دو نقطه پایین مورد نیاز است. با وجود نقاط بیشتر الگو قوی تر می شود.

برای یک کانال قیمت صعودی، خط بالایی (خط مقاومت) کانال به عنوان خط کانال و خط پایین (خط حمایت) خط روند اصلی نامیده می شود و در کانال نزولی خط بالایی، خط روند اصلی نامیده می شود و حمایت یا خط پایین کانال به خط کانال در خطر کانالیزه شدن تبدیل می شود.

  • معامله در کانال قیمت :

دیدیم که الگوی کانال قیمت دارای یک خط حمایت و مقاومت است و بسیار بدیهی است که قیمت در سطح مقاومتی با مقاومت مواجه شده و از سطح حمایتی حمایت خواهد شد. معامله گران معمولاً زمانی خرید می کنند که قیمت در سطح حمایت خود معامله می شود و زمانی که قیمت به سطح مقاومت خود وارد می شود یا آن را لمس می کند آن را می فروشند. به طور مشابه، در مورد فروش کوتاه، معامله گران در سطح مقاومت می فروشند و در منطقه حمایت خرید می کنند.

این الگو در کانالیزه شدن یکی از ساده ترین الگوها برای تجارت است. هر کسی که دانش بسیار کمی از تحلیل تکنیکال داشته باشد می تواند با این الگو معامله کند. به دلیل سادگی هندسی، معامله گران عاشق معامله بدین روش هستند و همچنین یافتن آن در نمودار بسیار آسان است. حمایت و مقاومت عوامل کلیدی در هنگام معامله با این الگو هستند.

چگونه می توان شکست قیمتها در کانالها پیش بینی کرد؟

اکنون متوجه شدیم که قیمت هنگام معامله از طریق الگوی کانال قیمت تمایل دارد به مقاومت و خط حمایت خود حرکت کند و حفظ کند. اما هر زمان که قیمت نتواند سطح مقاومت بعدی خود (در مورد بازار صعودی) یا سطح حمایت خود را (در مورد بازار نزولی) لمس کند، این می تواند نشانه ای از شکست زودهنگام باشد. این یک نکته ضروری نیست که هر بار قیمت قبل از شکست کانال یک نشانه یا علامت به ما نشان دهد. اما اگر بتوانیم آنها را در زمان درست تشخیص دهیم. سپس می توانیم معاملات خوبی با شناسایی آنها انجام دهیم و سود قابل توجهی به دست بیاوریم. در خطر کانالیزه شدن هر زمان که قیمت بین دو مرز معامله می شود، یک کانال قیمت قابل شناسایی است.

سه نوع کانال وجود دارد، یک کانال صعودی د ، یک کانال نزولی ک و یک کانال افقی زمانی که قیمت در یک محدوده حرکت می کند.

هنگامی که یک کانال شناسایی می شود، معامله گران بیشتر و بیشتری از آن استفاده می کنند و بنابراین تبدیل آن به یک پیشگویی بیشتر تحقق می یابد.

شما همچنین می توانید از شکستن قیمت در یک کانال برای یافتن معاملات سودده استفاده کنید.

در کانالیزه شدن، بهترین بخش کانال قیمت این است که می توان از آن در هر نوع شرایط بازار استفاده کرد. با این حال، یک روند خاص باید وجود داشته باشد. معامله در نمودار کانال قیمت فقط با مشاهده نمودار ممکن است مفید نباشد. اگر پرایس اکشن را با الگوی قیمت ترکیب کنیم، بسیار بهتر برای ما عمل می کند. گاهی اوقات معامله گران از مقیاس قیمت لگاریتمی به جای استفاده از مقیاس قیمت خطی استفاده می کند (زیرا آنها معتقدند این روش دقیق تر عمل می کند).

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.