NFT Cool Cats یا گربه‌های باحال چیست؟

NFT Cool Cats یا گربه‌های باحال چیست؟

با وجود این که تا حد زیادی تب ‌و تاب توکن‌های NFT نسبت به قبل کاسته شده است اما محصولات متنوعی در همان چند ماه ملتهب و هیجانی عرضه شدند که خیلی سریع در میان افراد به محبوبیت رسیدند.

البته در ادامه راه آنها با حواشی مختلفی روبرو شدند و فاصله زیادی از اوج‌های قیمتی خود گرفتند. یکی از همین برندهای محبوب‌ و پر سر و صدا در فضای NFT، پروژه NFT کول کتس یا گربه‌های باحال Cool Cats می باشد. طبق نمودارهای رتبه ‌بندی پلتفرم OpenSea، پس از این که در جولای ۲۰۲۱ کول کتس راه اندازی شد، این مجموعه از ‌نظر حجم فروش و محبوبیت به ‌سرعت به رتبه سوم رسید. تیم NFT کول کتس اعلام کرده بود که در حال انجام مأموریتی برای نوآوری و پیشبرد فضای NFT از ‌طریق بازی‌ها، سیستم رأی ‌گیری منحصر ‌به ‌فرد، رویدادهای زنده و پیاده سازی پروژه‌ای فوق‌ سری می باشد. در دنیای تازه ی ان اف تی ها، هر لحظه مجموعه جدیدی منتشر می‌شود؛ اما کمتر مجموعه‌ای مانند مجموعه ان اف تی گربه‌های باحال Cool Cats وجود دارد که بتواند به موفقیت‌های مختلفی دست پیدا کرده و اهداف جذابی در پی داشته باشد. گربه‌های باحال Cool Cats یکی از مجموعه‌های محبوب دنیای ان اف تی است که با الهام از آن، مجموعه‌های دیگری مانند Mutant Cats نیز ایجاد شده تا موفقیت‌های مجموعه اصلی را تکرار کند. کول کتس Cool Cats نه تنها دارای آثار جذاب و سرگرم کننده‌ای است، بلکه اهداف جذابی زیادی برای آینده آن در نظر گرفته شده تا کاربران بیشتری را جذب خود کند.

گربه‌های باحال، کول کتس Cool Cats چیست؟

گربه های باحال Cool Cats مجموعه ان اف تی جذابی است که شامل تصاویر گربه‌های بانمک و باحال می‌شود. گربه‌های باحال، کول کتس مانند مجموعه‌های بزرگ و محبوب آزوکی و میمون‌های کسل به تعداد 10 هزار ساخته شده است. البته رقم دقیق ان اف تی گربه‌های باحال 9999 در نظر گرفته شده و معلوم نیست یک ان اف تی کمتر به چه معنی است. گربه‌های باحال برای این که در خود ان اف تی‌های مشابه و یکسانی را جای ندهد، از یک الگوریتم برای ساخت آثار استفاده می‌کند. این الگوریتم گربه‌های شاد و باحالی را تولید می‌کند که با یکدیگر تفاوت دارند. استفاده از برنامه تولید آثار چند هزارتایی در دنیای ان اف تی، کار جدیدی نیست و اکثر مجموعه‌های بزرگ از چنین الگوریتم‌ها و برنامه‌هایی برای ساخت ان اف تی‌های خود استفاده می‌کنند.

گربه‌های باحال Cool Cats روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند تا کاربران بیشتری به آنها دسترسی داشته باشند. تیم سازنده گربه‌های باحال Cool Cats تصمیم گرفته تا 20 درصد از سود کسب شده توسط خرید و فروش ان اف تی‌های این مجموعه را به خریداران گربه‌های باحال برگرداند. این کار نیز به صورت مستقیم انجام نمی‌گیرد و تیم سازنده نقشه‌های مختلفی برای این کار در سر دارد که به جذابیت‌های مجموعه گربه‌های باحال می‌افزاید. جامعه گربه‌های باحال Cool Cats که متشکل از خریداران است سعی دارد تا به جامعه‌ای غیرمتمرکز تبدیل شود؛ به همین دلیل افرادی که ان اف تی‌های گربه‌های باحال Cool Cats را خریداری کنند، می‌توانند در آینده این جامعه و تصمیمات جهان گربه‌های باحال Cool Cats نقش داشته باشند.

اما جذابیت مجموعه گربه‌های باحال Cool Cats در ادامه بیشتر نیز خواهد شد. هدف یک مجموعه در دنیای ان اف تی، تاثیر زیادی در محبوبیت و موفقیت آن دارد. یکی از اهداف مجموعه گربه‌های باحال که از نقاط پیشرفت و ترقی آن محسوب می‌شود، ساخت دنیایی با نام Cooltopia است. Cooltopia دنیایی مشابه بازی‌های ویدئویی خواهد بود. اگر بخواهیم این دنیا را بهتر معرفی کنیم، می‌توان گفت Cooltopia قرار است متاورسی برای اهالی دنیای گربه‌های باحال و دیگر ان اف تی‌های سازنده این مجموعه باشد. می‌توان حدس زد تنها کسانی اجازه دسترسی به این متاورس را خواهند داشت که از مجموعه‌های این متاورس خریداری کرده باشند و با آواتارهای گربه‌های باحال Cool Cats یا دیگر ان اف تی‌ها در آن حضور یابند.

پروژه NFT کول کتس Cool Cats چیست؟

در تابستان‌ ۲۰۲۱، دنیای توکن‌های NFT، به ویژه NFTهای هنری، رشد بی‌سابقه‌ ای تجربه کرد. بین ماه های ژوئن و آگوست، تعداد بسیار زیادی پروژه‌ هنری NFT راه‌ اندازی شدند. در میان پروژه‌های منتشر شده در این حوزه، تعداد مجموعه‌های NFT که از نظر جذابیت و ارزش به ‌اندازه کول کتس Cool Cats باشند، بسیار کم است. در ژوئیه‌ ۲۰۲۱ کول کتس منتشر شد. این پروژه مجموعه‌ای منتخب از ۹,۹۹۹ NFT می باشد که پیاده سازی آن بر روی بلاک چین اتریوم صورت گرفته و به ‌صورت ‌تصادفی ساخته می‌شوند.

پروژه گربه های باحال Cool Cats تبدیل به یکی از مجموعه‌های برتر NFT شده است و جایگاه خود را در‌ کنار بازیگران بزرگی از جمله بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht club) و کریپتوپانک (CryptoPunks) کسب کرده است. راه‌ اندازی NFT کول کتس توسط چهار دوست علاقه‌ مند به هنر دیجیتال و ارزهای دیجیتال و گربه‌ها صورت گرفته است. NFT کول کتس توسط افراد مشهور زیادی خریداری شده است. ##تاریخچه و سازندگان کول کتس

تصویر‌گری به نام کالین ایگان (Colin Egan) یا کلون (Clon) مجموعه گربه‌های باحال را راه‌اندازی کرد. این فرد خود را کتونیست (The Catoonist) نامید و آثار کارتونی‌اش را به‌‌طورعمومی برای فروش گذاشت.

اما تیم پشت پرده کول کتس Cool Cats گروهی متشکل از چهار فرد تقریباً ناشناخته است. آنان خود را این‌گونه توصیف می‌کنند:

ما تیمی متشکل از چهار خوره تکنولوژی (Nerd) هستیم که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال و هنر و ساختن چیزهای جالب داریم.

اعضای این تیم عبارت‌اند از:

  • کتونیست (CLON): بنیان‌گذار پروژه و تصویرگری که طرح گربه آبی (Blue Cat) را خلق کرد.

  • ایوان لوزا (ELU): سرپرست تیم که به بازاریابی و مدیریت پروژه نیز کمک می‌کند.

  • تام ویلیامسون (xtremetom): متخصص بلاک چین و قراردادهای هوشمند

  • لینک (Lynq): توسعه‌دهنده و مدیر وب‌سایت کول کتس Cool Cats از همان ابتدا، بنیان‌گذاران کول کتس اهمیت ایجاد جامعه قوی را درک کردند. هدف آنان خلق مجموعه NFT مناسب برای عموم مردم بود؛ محصولی که منحصربه‌فرد، دردسترس، دارای ابزارهای کاربردی و آثار هنری دیجیتالی عام‌پسند باشد. مجموعه NFT کول‌ کتس در جولای‌۲۰۲۱ و با قیمت اولیه ۰.۰۲ اتر عرضه شد. در آن زمان که اتریوم حدود ۲,۲۰۰ دلار بود، هر کول‌ کتس Cool Cats تقریباً ۴۴ دلار قیمت‌ داشت.

ویژگی‌های کول‌ کتس Cool Cats

مجموعه‌های هنری NFT به صفات و ویژگی‌های مختلفی متکی هستند که به‌طور‌تصادفی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این ویژگی‌ها به این دلیل مهم هستند که وقتی یک NFT دریافت می‌کنید که ترکیبی از ویژگی‌های کمیاب را در خود دارد، توکن غیرمثلی شما در رتبه و جایگاه بالاتری در مجموعه قرار خواهد گرفت. این کمیاب‌بودن برای NFT شما ارزش ویژه‌ای ایجاد می‌کند.

در مجموعه کول کتس Cool Cats ، گربه‌ها ترکیبی از ۳۰۰٬۰۰۰ ویژگی مختلف دارند. این ویژگی‌ها یا به‌طور برنامه‌ریزی‌شده یا مطابق الگوریتم‌های تصادفی‌ به هر گربه اختصاص داده می‌شوند. در NFT‌های کمیاب این مجموعه، برخی ویژگی‌ها به‌طوردستی برای گربه‌ها انتخاب و به آن‌ها داده شده است.

در مجموعهٔ گربه‌های باحال، ۶۶ گربه «فوق‌العاده کمیاب» وجود دارند که ۹تای آن‌ها از‌نظر کمیابی در جایگاه اول ایستاده‌اند. به‌طور کلی گربه‌هایی که لباس‌هایی مانند لباس دزدان دریایی به‌تن دارند، از سایر گربه‌هایی که صفات تصادفی دارند، کمیاب‌تر و ارزشمندتر هستند.

مزایای نگهداری گربه های باحال Cool Cats

نگهداری NFT گربه های باحال علاوه بر ارائه حقوق انحصاری به افراد برای انجام هر کاری با NFT گربه خود، برای افراد امکان دسترسی به جوایز و امتیازات مختلف را نیز فراهم می‌کند. نگهداری NFT کول کتس برخلاف بعضی از پروژه‌های NFT مانند NBA Top Shot، مالکیت آن دارایی و آثار هنری دیجیتال را به معنای واقعی کلمه برای دارنده خود ایجاد می‌کند. در نتیجه با گذشت زمان کول‌ کتس‌ می‌تواند ارزشمند‌تر یا شاخص‌ تر شود.

افراد با داشتن یک کول کتس Cool Cats مجاز به ایجاد هر کالایی با تصویر آن هستند و می توانند علاوه بر اعتبار دادن به کپی‌ های NFT خود، از ظاهر آن در کارتون‌ ها، انیمیشن‌ها یا هر اثر دیجیتال دیگری استفاده کنند. این آزادی پروژه ی گربه های باحال را تبدیل به یکی از پروژه‌های امیدوار کننده‌ای کرده که برای افزایش تعامل با سرمایه‌گذاران و بهره‌گیری از فرصت‌ها، ظرفیت واقعی فناوری NFT را نشان می‌دهد. این پروژه همچنین با ارائه ایردراپ‌ های NFT مرتبط، به کسانی که در کیف پول خود یک NFT کول کتس Cool Cats را نگه داشته‌اند، انگیزه می‌دهد.

گران ‌ترین کول کتس CoolCats

از دیگر نشانه‌های تمایل و قوت سازندگان آن به حضور طولانی‌ مدت، بازگردانده شدن ۲۰% از کل اترهای حاصل از فروش ثانویه و اولیه به خزانه جامعه می باشد. برای برگزاری مسابقه‌هایی برای تقویت جامعه رو به ‌رشد گربه های باحال و همچنین قرعه‌کشی‌ها، از این مبلغ استفاده می‌شود. هولدرهای این توکن‌ ها در آینده به ‌عنوان پاداش، ایردراپ‌های متنوع نسل جدید کول کتس CoolCats را دریافت می کنند و در تمام طول عمر پروژه، می توانند از توکن بومی میلک (MILK$) استفاده کنند.

توکن میلک (MILK$) چیست؟

توکن اجتماعی اکوسیستم کول کتس CoolCats، میلک (MILK$) نام دارد. از توکن میلک برای انواع اقلام مانند استفاده در بازی، ماجراجویی، خرید قفسه حیوانات خانگی و صندوقچه‌های جایزه استفاده می شود. معرفی توکن میلک در جامعه کول کتس منجر به ایجاد حرکت نمادین جدیدی شد: اعضای جامعه و توسعه ‌دهندگان CoolCats در جشن صعود این توکن، اقدام به ارسال ویدئوهایی از خود کردند که در این ویدیوها در حال سرکشیدن شیر از یک لیوان کوچک یا یک گالن پر بودند.

کول کتس Cool Pets چیست؟

در سپتامبر سال ۲۰۲۱، پروژه Cool Cats دو عنوان را اعلام و حسابی سر و صدا کرد؛ اولی کول کتس Cool Pets و دیگری توکن Milk بود. این دو آیتم باعث رشد چشمگیر فروش در بازار ثانویه شد.

کول کتس Cool Pets یا حیوانات خانگی باحال دارای ۱۹,۹۹۹ NFT است که نیمی از عرضه آن برای دارندگان Cool Cats و نیم دیگر برای فروش عمومی می‌باشد. همه‌ی حیوانات خانگی باحال از ابتدایی‌ترین شکل ممکن یعنی یک تخم شروع می‌شوند و سپس به شکل نهایی خود تکامل می‌یابند. این موجودات توسط عناصری مانند غذا و اقلامی که به موجودات داده می‌شود، ظاهر نهایی آن‌ها تعیین می‌شود. برای خرید این اقلام می‌توانید از توکن Milk استفاده کنید. این توکن‌ها را می‌توانید با انجام مأموریت‌های روزانه به دست آورید. بیش از ۱۰۰ ماموریت از جمله نجات جنگل (Save the Forest)، شناخت اهالی شهر (Know the Townsfolk) و قورباغه‌ها (Frogs) وجود دارد که می‌توانید از طریق آن توکن کسب کنید.

ارتباط آدرساید (Otherside) با CoolCats

در تریلر ۱۸مارس بازی متاورس آدرساید Yuga Labs، نسخه‌ای سه‌ بعدی از NFT کول کتس Cool Cats دیده شد.کول کتس CoolCats در روز بعد، افزایش قیمت سریعی را تجربه کرد و در اوپن‌سی (OpenSea) ۱۹۹ فروش انجام شد. Crockett (کراکت) از جمله دارندگان کول کتس CoolCats می باشد که در توییتر خود نوشته است که گمان می کرد به ‌دلیل حضور کول کتس CoolCats در تریلر آدرساید، هر ‌یک از کول کتس CoolCats خریداری می‌شود. البته این احتمال وجود دارد که خریداران پس از پی بردن به این موضوع که دارندگان کول کتس CoolCats هیچ دسترسی زود هنگام و یا مزیت مالی فوری به بازی آدرساید به‌ دست نخواهند آورد، اقدام به فروش آنها کنند.

به‌ گفته Crockett در ۱‌ می۲۰۲۲، ممکن است گنجاندن وَو (WOW)، کول کتس و کریپتوادز (Cryptoadz) در ویدئوهای دیگر، دارای عواقب منفی برای آن پروژه‌ها باشد. به‌ نظر می‌رسد در ابتدا بعضی از خریداران اقدام به خرید NFTها با امید به کسب سود فوری کنند و بعد از اینکه مشخص شد برای خریداران هیچ مزیتی وجود ندارد، اقدام به فروش آن‌ها با قیمت کمتری کنند. بعضی از دارندگان گربه های باحال نیز به این دلیل که دارای NFT کول کتس بودند، امید داشتند که در فهرست پیش‌ فروش آدرساید قرار بگیرند.

همچنین بنیان‌گذاران کول کتس CoolCats با آژانس استعدادیابی پیشرو در لس‌آنجلس کالیفرنیا (CAA)، در مارس‌ ۲۰۲۱، قرارداد امضا کردند. بر اساس بیانیه‌ای مطبوعاتی، آژانس برای شخصیت‌های CoolCats اقدام به شناسایی و ایجاد فرصت‌هایی در طیف گسترده ای از زمینه‌ها، مانند مشارکت برند، مجوز و بازاریابی، محتوای متحرک، انتشار و رویدادهای زنده خواهد کرد. همکاری با CAA باعث افزایش فرصت‌های رشد این پلتفرم می شود. یکی از هم‌بنیان‌گذاران گربه های باحال (لوزا)، به نشریه هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) در ‌این ‌باره گفت: برداشت مردم از گربه های باحال فقط خلاصه شده در ظرفیت NFT، در حالی که این یک پلتفرم اولیه برای معرفی ابتدایی برند می باشد.

کول توپیا (Cooltopia) و کول پتس (Cool Pets) چیست؟

اکوسیستم کول کتس CoolCats، در سپتامبر‌ ۲۰۲۱، سر و صدا تازه‌ای را با اعلام دو اتفاق جدید به‌ راه انداخت. دو اتفاق مهمی که تقویت بیشتر فروش ثانویه این مجموعه را به دنبال داشتند، کول‌ پتس (Cool Pets) و توکن میلک (MILK$) می باشند. کول ‌پتس (Cool Pets) مجموعه NFT مکمل گربه های باحال می باشد. مجموعه‌های مشابهی از جمله کینگ‌فراگز (KingFrogs)، بورد ایپ کنل کلاب (Bored Ape Kennel Club) و تینگیز (Thingies) به پروژه‌های اصلی برای دریافت سود بیشتر از تقاضا و همچنین گسترش تعداد کلکسیونرها، کمک کرده‌اند. بر این اساس، به ‌نظر می‌رسد گربه های باحال نیز قصد دارد پروژه خود را در مسیر مشابهی با آن‌ها پیش ببرد. کول پتس دارای ۱۹,۹۹۹ NFT می باشد که بخشی از عرضه آن برای فروش عمومی و بخشی دیگر از آن برای دارندگان کول کتس CoolCats و بخشی دیگر است. از ابتدایی ‌ترین حالت ممکن همه این حیوانات شروع می‌شوند و سپس تکامل پیدا می کنند و به شکل نهایی خود می رسند. در ‌نهایت نیز این حیوانات نماینده یکی از چهار عنصر آتش، گیاه، هوا و آب می باشند. اقلام و غذایی که به این حیوانات از ابتدا داده می‌شود، تعیین کننده ظاهر نهایی این موجودات هستند. برای خرید این اقلام می‌توان آن‌ها را از بازار کول کتس CoolCats با استفاده از توکن میلک (MILK$) تهیه کرد.

سرانجام جامعه کول کتس CoolCats یا همان Cooltopia (کول توپیا) پس از مدت‌ها انتظار، برای دارندگان کول پتس و CoolCats در اواسط آوریل راه‌ اندازی شد. در کول توپیا، دارندگان کول پتس و CoolCats می‌توانند برای کسب توکن میلک مأموریت‌هایی را انجام دهند. برای کسب این توکن بیش از ۱۰۰ مأموریت مانند خطر کردن، نجات جنگل و شناخت اهالی شهر تعریف شده است. همچنین کاربران می‌توانند درآمد غیر فعالی در قالب توکن MILK$ را از طریق هولد ‌کردن NFT گربه‌های خود، کسب کنند.

Cooltopia به عنوان یک دستاورد مهم توانست گربه های باحال را تبدیل به یکی از اولین مجموعه‌های NFT کند که با اقتصاد کارآمد بازی ‌ای را راه‌ اندازی کرده است. قیمت کف CoolCats، از زمان راه ‌اندازی کول توپیا، به‌ آرامی کاهش یافت، به طوری که از قیمت کف ۹ اتر به حدود ۳ اتر رسید. از نظر برخی از دارندگان گربه های باحال Cool Cats ، این سرگرمی و بازی خیلی دیر راه‌ اندازی شد و قادر به برآورده کردن بسیاری از انتظارات کاربران نبود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.