چارلی لی (Charlie Lee)، بنیان گذار لایت کوین

چارلی لی (Charlie Lee)، بنیان گذار لایت کوین

چارلی لی (Charlie Lee)؛ دانشمند کامپیوتر و بنیانگذار لایت کوین Litecoin ! بهتره بدونین چارلی لی بدون شک یکی از بزرگترین دانشمندان کامپیوتر و از بزرگان ارز دیجیتال هست، ولی همه دنیا بیشتر اون رو به عنوان خالق لایت کوین Litecoin می شناسن.

این شخص یکی از کارآفرینان خیلی موفق در حوزه ارزهای دیجیتال هست و تحت رهبری چارلی لی (Charlie Lee) لایت کوین Litecoin تونسته یکی از ارزهای دیجیتال برتر در این بازار محسوب بشه. برخلاف سایر رمز ارزهای دیگه که در اوایل سال 2010 راه اندازی شدن و حالا اثری از اون ها باقی نمونده، لایت کوین Litecoin در رتبه 20 ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار قرار گرفته و خرید لایت کوین همیشه جذاب و پرطرفدار هست.

یکی دیگه از ارزهای دیجیتالی که باعث توجه همه افراد و سرمایه گذاران شده و مردم اون رو به عنوان نقره دیجیتال می شناسن، لایت کوین Litecoin یا LTC هست. این رمز ارز هم اکنون هم طرفداران زیادی داره و افراد زیادی اون رو خرید و فروش کرده و یا روی اون سرمایه گذاری می کنند. «چارلی لی» (Charlie Lee) در سِمت مدیرعامل «بنیاد لایت کوین » (Litecoin Foundation) فعالیت دارد. لایت کوین توانسته با رهبری چارلی لی(Charlie Lee) ، به یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود. چارلی لی (Charlie Lee) در سال 1977 در ساحل عاج به دنیا آمد. پدر چارلی از اولین مردمان چین بود که در دهه 60 در آفریقا ساکن شد. چارلی 13 ساله بود که به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده نقل مکان کردند.

چارلی لی (Charlie Lee) پس از پایان دبیرستان، در دانشگاه ام‌آی‌تی (MIT) مشغول به تحصیل شد و در سال 2000، دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر از این دانشگاه اخذ کرد.

چارلی لی (Charlie Lee) به مدت هفت سال به عنوان مهندس نرم‌افزار مشغول به کار بود و سپس از سال 2007 تا 2013 در شرکت گوگل به فعالیت پرداخت. در زمان فعالیت در گوگل، (Charlie Lee) بر روی محصولات و برنامه‌های بسیار مهمی همچون «یوتیوب موبایل» (YouTube Mobile) و «سیستم عامل کروم» (Chrome OS) کار می‌کرد و در همین دوران با بیت کوین آشنا شد. اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشین، احتمالا اسم چارلی لی (Charlie Lee) رو شنیدین و خواستین تا اطلاعاتی در مورد چارلی لی (Charlie Lee) به دست بیارین چارلی لی یا Charlie Lee یکی از بزرگترین دانشمندان کامپیوتر هست، ولی همه دنیا اون رو به عنوان خالق و بنیانگذار لایت کوین می شناسن. (Charlie Lee) یکی از کارآفرینان بسیار موفق در صنعت ارزهای دیجیتال و تحت رهبری (Charlie Lee) لایت کوین تونسته یکی از ارزهای دیجیتال برتر در این بازار باقی بمونه. این دانشمند بزرگ در 13 آوریل 1975 در ساحل عاج، غرب آفریقا متولد شد. چارلی لی (Charlie Lee) دانشمند کامپیوتر و بنیانگذار ارز دیجیتال لایت کوین(LTC) هست که خیلی از افراد چارلی لی (Charlie Lee) رو در مقایسه با بیت کوین که طلای دیجیتال هست، نقره دیجیتال اسم گذاری کردن. چارلی لی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خودش رو از موسسه فناوری ماساچوست دریافت کرد. چارلی (Charlie Lee) وقتی در گوگل کار می کرد لایت کوین رو راه اندازی کرد. همچنین این شخخص به عنوان مدیر مهندسی در صرافی ارز دیجیتال کوین بیس(Coinbase) کار می کرد تا اینکه پشتیبانی لاین کوین به این پلتفرم اضافی شد. چارلی لی در سال 2017 بعد از انتقاداتی که در مورد تاثیر دیدگاه های اون بر قیمت لایت کوین مطرح میشد، بیشتر دارایی های لایت کوین خودش رو واگذار کرد.

فعالیت های چارلی لی (Charlie Lee) و لایت کوین

آشنایی با بیت کوین نقطه عطفی در زندگی چارلی لی (Charlie Lee) بود. او همواره به دنبال استراتژی‌های اقتصادی‌ای بود که کمتر به بانک‌های مرکزی وابسته باشند و بیت کوین از این منظر راه‌حل خوبی به نظر می‌رسید.

(Charlie Lee) در همان سال ارز دیجیتال متن باز خود، لایت کوین را ارائه داد که در انجمن «بیت کوین تاک» (BitcoinTalk) نیز معرفی شد. با این وجود، لایت کوین اولین ارز دیجیتالی نبود که توسط لی ایجاد شد. وی پیش از لایت کوین، بر روی ارز دیجیتالی به نام «فیربیکس» (Fairbix) فعالیت می‌کرد، اما این ارز دیجیتال هرگز انتشار نیافت.

در سال 2013 و دو سال پس از انتشار لایت کوین،چارلی لی (Charlie Lee) شرکت گوگل را ترک کرد تا به «کوین بیس» (Coinbase)، یکی از صرافی ارز دیجیتال، بپیوندد. او در سال 2017 از کوین بیس نیز جدا شد تا به صورت تمام‌وقت و اختصاصی، به لایت کوین بپردازد. پس از آن به عنوان مدیرعامل بنیاد بیت کوین مشغول به کار شد و تا به امروز در این بنیاد فعالیت می‌کند.

وعده های چارلی لی (Charlie Lee)

پیشرفت و توسعه سریع ارز دیجیتال لایت کوین باعث شد تا این ارز دیجیتال گزینه ای مناسب برای همه معامله گران و سرمایه گذاران معرفی بشه و از همین رو چارلی لی (Charlie Lee) به فکر توسعه دادن این ارز دیجیتال افتاده و وعده هایی هم به علاقه مندان لایت کوین داده که عبارت هستن از:

خصوصی سازی بیشتر تراکنش های ارز دیجیتال لایت کوین Litecoin با میمبل و ویمبل. یکی دیگه از وعده های چارلی لی، راه اندازی ویزا کارت لایت کوین Litecoin هست. افزایش 50 درصد قدرت هش های شبکه لایت کوین Litecoin افزایش 100 درصدی تراکنش های ارز دیجیتال لایت کوین Litecoin ارسالی در هر روز به 500 میلیون دلار برسه چارلی لی (Charlie Lee)، بنیان گذار لایت کوین Litecoin

«چارلی لی» (Charlie Lee)، یک دانشمند کامپیوتر و کارآفرین موفق است. از فعالیت‌های مهم او می‌توان راه‌اندازی شبکه «لایت کوین» (Litecoin) را نام برد که یکی از نخستین شبکه‌های برگرفته از بیت کوین است.

او همچنین در سِمت مدیرعامل «بنیاد لایت کوین» (Litecoin Foundation) فعالیت دارد. لایت کوین توانسته با رهبری چارلی لی، به یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود.

نگاهی به گذشته چارلی لی (Charlie Lee)

چارلی لی (Charlie Lee) در سال 1977 در ساحل عاج به دنیا آمد. پدر چارلی از اولین مردمان چین بود که در دهه 60 در آفریقا ساکن شد. چارلی 13 ساله بود که به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده نقل مکان کردند.

چارلی لی (Charlie Lee) پس از پایان دبیرستان، در دانشگاه ام‌آی‌تی (MIT) مشغول به تحصیل شد و در سال 2000، دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر از این دانشگاه اخذ کرد.

چارلی لی (Charlie Lee) به مدت هفت سال به عنوان مهندس نرم‌افزار مشغول به کار بود و سپس از سال 2007 تا 2013 در شرکت گوگل به فعالیت پرداخت. در زمان فعالیت در گوگل،(Charlie Lee) بر روی محصولات و برنامه‌های بسیار مهمی همچون «یوتیوب موبایل» (YouTube Mobile) و «سیستم عامل کروم» (Chrome OS) کار می‌کرد و در همین دوران با بیت کوین آشنا شد.

فعالیت‌های چارلی لی (Charlie Lee) و لایت کوین Litecoin

آشنایی با بیت کوین نقطه عطفی در زندگی چارلی لی بود. او همواره به دنبال استراتژی‌های اقتصادی‌ای بود که کمتر به بانک‌های مرکزی وابسته باشند و بیت کوین از این منظر راه‌حل خوبی به نظر می‌رسید.

چارلی لی (Charlie Lee) در همان سال ارز دیجیتال متن باز خود، لایت کوین Litecoin را ارائه داد که در انجمن «بیت کوین تا » (BitcoinTalk) نیز معرفی شد. با این وجود، لایت کوین اولین ارز دیجیتالی نبود که توسط لی ایجاد شد. وی پیش از لایت کوین، بر روی ارز دیجیتالی به نام «فیربیکس» (Fairbix) فعالیت می‌کرد، اما این ارز دیجیتال هرگز انتشار نیافت.

در سال 2013 و دو سال پس از انتشار لایت کوین، لی شرکت گوگل را ترک کرد تا به «کوین بیس» (Coinbase)، یکی از صرافی ارز دیجیتال، بپیوندد. او در سال 2017 از کوین بیس نیز جدا شد تا به صورت تمام‌وقت و اختصاصی، به لایت کوین بپردازد. پس از آن به عنوان مدیرعامل بنیاد بیت کوین مشغول به کار شد و تا به امروز در این بنیاد فعالیت می‌کند.

فعالیت‌های اخیر چارلی لی (Charlie Lee)

در دسامبر 2017، لی در پُستی در شبکه اجتماعی «ردیت» (Reddit) اعلام کرد که تمام دارایی‌های لایت کوین خود را فروخته یا اهدا کرده است.

او این کار را برای پاسخگویی به منتقدینی انجام داد که ادعا داشتند چارلی لی (Charlie Lee) نظرات شخصی خود را به منظور دستکاری قیمت‌ها و کسب منفعت شخصی بیان می‌کند. او به طرفداران خود اطمینان داد که این کار به معنی خروج او از لایت کوین نیست.

از زمان راه‌اندازی لایت کوین Litecoin را در سال 2011 تا به امروز، نقشه راه توسعه آن تا حد زیادی به آینده بیت کوین شباهت داشته است. در ژانویه 2019، چارلی لی (Charlie Lee) اعلام کرد که قصد دارد تا لایت کوین Litecoin را به سمت خصوصی‌تر شدن و امکان تعویض‌پذیری پیش ببرد و با این اعلام، پیشرفت‌های بیشتری در لایت کوین Litecoin مبنی بر این زمینه‌ها دیده شد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.