معرفی شبکه KCC

معرفی شبکه KCC

شبکه KCC یک زنجیره عمومی با کارایی بالا و غیرمتمرکز است که توسط کوکوین (KuCoin) برای همه کاربران جامعه ساخته شده است. این زنجیره مبتنی بر go-ethereum و با هدف ارائه ی یک تجربه کاربری بلاک چین با سرعت بالاتر، راحت و کم هزینه به کاربران جامعه

توسعه یافته است.

زنجیره‌ی جامعه‌ی کوکوین (kcc) چیست؟

ازنجیره KCC حول یک هدف واحد ساخته شده است: "تسریع جریان ارزش در سراسر جهان بدون مرز."

این پلتفرم تلاش می‌کند تا اصطکاک را در فضای رمزنگاری کاهش دهد و با سرعت بالا، هزینه‌های پایین و سازگاری مستقیم با قراردادهای هوشمند اتریوم و ERC-20، خود را از سایر بلاک‌چین‌های لایه-1 متمایز کند. به عنوان یک پلتفرم با کارایی بالا، زنجیره KCC نسبت به اتریوم و بسیاری دیگر از بلاک‌چین‌ها دارای توان عملیاتی بالاتر و کارمزد تراکنش‌های کمتری است، اما به‌طور غیرقابل انکاری متمرکزتر است، زیرا در حال حاضر تنها ده‌ها گره برای حفظ یکپارچگی آن دخیل هستند. این پلتفرم تلاش می‌کند تا از طریق استفاده از یک جامعه DAO، معروف به "GoDAO" تا حدودی این مشکل را کاهش دهد. این به دارندگان توکن KuCoin Shares (KCS) اجازه می‌دهد تا در حاکمیت زنجیره‌ای شرکت کنند و به شکل‌دهی به توسعه اکوسیستم KCC با مطرح کردن و رای دادن به پیشنهادات حاکمیتی کمک کنند. زنجیره اجتماعی KuCoin در میان بلاک چین ها غیرمعمول است زیرا به جای ایجاد یک توکن گاز کاملاً جدید، توسعه دهندگان ترجیح دادند به جای آن توکن KCS از قبل موجود را ترکیب کنند. در نتیجه، کاربران باید KCS را هنگام ارسال تراکنش در بلاک چین خرج کنند.

شبکه KCC چه ویژگی هایی دارد؟

هدف اصلی برای راه اندازی این شبکه غلبه بر محدودیت های سرعت تراکنش ها و مقیاس پذیری در شبکه اتریوم بوده است.

KCC دارای ویژگی های زیر است:

سازگاری کامل با قراردادهای هوشمند اتریوم و ERC-20، با هزینه بسیار کم را ارائه می دهد.

توکن KuCoin (KCS) به عنوان تنها سوخت اصلی و توکن بومی برای KCC عمل می کند و می تواند در سناریوهایی مانند پرداخت هزینه گس استفاده شود.

یک بلوک در هر 3 ثانیه منجر به تایید سریعتر تراکنش و عملکرد بالاتر زنجیره می شود. الگوریتم اجماع اثبات اعتبار سهام یا همان Proof of Staked Authority (PoSA)، راندمان بالا، امنیت و ثبات را فراهم میکند. با توجه به اینکه KCC Chain یک بلاک چین مستقل است، توکن گاز بومی خود را نیز دارد که به سادگی به عنوان سهام KuCoin (KCS) شناخته می شود توکن KCS اکنون برای پرداخت عملیات تماس هوشمند و تراکنش های منظم در بلاک چین KCC استفاده می شود.

دارایی ها را می توان با استفاده از پل KCC به/از زنجیره KCC منتقل کرد. این در حال حاضر از انتقال بین KuCoin Community Chain و Ethereum، BNB Chain، Polygon، Fantom و Avalanche پشتیبانی می کند. زنجیره KCC با رقابت قوی‌تری با دیگر بلاک‌چین‌های مرتبط با تبادل موفق‌تر، از جمله زنجیره BNB بایننس، زنجیره OKC OKEX و زنجیره کرونوس Crypto.com مواجه است. برای کمک به موفقیت در یک چشم انداز لایه-1 رقابتی فزاینده، زنجیره KCC تعدادی ویژگی متمایز را شامل می شود.

جامعه اجرا شود (Community-run)

برخلاف بسیاری دیگر از بلاک چین‌های مرتبط با تبادل، زنجیره اجتماعی KuCoin متعلق به یک صرافی متمرکز نیست. در عوض، توسط اعضای جامعه KuCoin ساخته می شود. به همین دلیل، ادعا می‌کند که نسبت به بسیاری از رقبای خود غیرمتمرکزتر است، زیرا آزاد است تا مطابق با هوس‌های جامعه تکامل یابد - نه در پاسخ به مقررات یا اراده سازندگانش.

سازگاری EVM

به عنوان فورک Go Ethereum، KCC Chain بسیاری از ویژگی‌های خود را به اشتراک می‌گذارد که می‌توان گفت مهم‌ترین آنها سازگاری آن با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد اتریوم خود را مستقیماً در زنجیره KCC بدون نیاز به تغییرات اندک یا بدون نیاز به استقرار کنند. KCC Chain امیدوار است که هزینه‌های پایین و توان عملیاتی بالای آن برای جذب توسعه‌دهندگان و پروژه‌ها از زنجیره‌های اتریوم (و سایر EVM) به پلتفرم خود کافی باشد.

توان عملیاتی بالا زمان بلوک زنجیره KCC فقط 3 ثانیه است (همانند زنجیره BNB). به همین دلیل، میانگین تراکنش معمولاً در عرض 3 ثانیه نهایی می شود. این باعث می شود آن را حدوداً چهار برابر سریعتر از اتریوم که در حال حاضر زمان بلوک آن 13 ثانیه است، انجام دهد. در حالی که توسعه‌دهندگان هنوز آمار رسمی در مورد توان عملیاتی آن ارائه نکرده‌اند، منطقی است که فرض کنیم حدود 100 تا 300 تراکنش در ثانیه (TPS) است - که مشابه زنجیره BNB است.

کارمزد پایین تراکنش KCC Chain در حال حاضر یکی از ارزان‌ترین بلاک‌چین‌ها با میانگین کارمزد تراکنش است.

تیم سازنده شبکه KCC و توسعه دهندگان آن

تیم سازنده شبکه KCC متشکل از افراد مختلفی از علاقه‌ مندان به این شبکه است.

اعضای اصلی این تیم عبارتند از جانی لیو (Johnny LYU)، لری هی (Larry He) که هر دو به عنوان مدیرعامل در صرافی کوکوین فعالیت دارند، چستر هن (Chester Han) که به عنوان مدیر عملیات اجرایی در صرافی کوکوین مشغول به کار است و تئودور برنان (Theodore Brennan) که مشاور مالی در کوکوین می باشد.

هر یک از این افراد پیش از اینکه در کوکوین مشغول به کار شوند به ترتیب در شرکت IMOOLO Jewelry، شرکت IBM، شرکت BMW و صرافی OkCoin فعالیت داشته اند. تکامل زنجیره جامعه کوکوین (Kucoin Community Chain)

شبکه اصلی زنجیره عمومی KCC در 16 ژوئیه 2021 راه‌اندازی شد. در زمان راه‌ اندازی، انجمن‌ های طرفدار KCS و KuCoin، نیروهایی که در پشت این راه اندازی قرار داشتند،

هدفشان ارائه یک بلاکچین پرسرعت، راحت و کم هزینه بود. این زنجیره در مدت کوتاهی پس از راه اندازی به موفقیت های زیادی دست یافت. ارتفاع بلوک KCC از 1.2 میلیون فراتر رفت و تعداد آدرس های دارندگان ارز به نزدیک به 25000 رسید و میانگین زمان بلوک کمتر از 3 ثانیه باقی ماند.

کمک های مالی زنجیره ای عمومی KCC در 18 ژوئن 2021 اجرایی شد. هدف از این کمک ها حمایت و تشویق توسعه دهندگان جهانی برای استقرار و ساخت ابزارها و Dapp های متنوع در KCC بود.

در حال حاضر، این زنجیره در حال جذب سفیران با تجربه، از زمینه های فنی یا بازاریابی است. هدف آنها ترویج رشد بیشتر خواهد بود. از دیگر ویژگی های زنجیره KCC می توان به توان عملیاتی بالا، تاخیر کم، هزینه تراکنش پایین و امنیت و ثبات آن اشاره کرد. این ابزار از مکانیزم اجماع Proof of Staked Authority یا PoSA استفاده می کند تا زمان تایید بلوک را به کمتر از سه ثانیه کاهش دهد. ارز KCS در واقع توکن بومی این شبکه می باشد که دارندگان KCS می توانند با کمک این توکن بومی پلتفرم، از مزایای اضافی کاهش هزینه های تراکنش با پرداخت هزینه های گس در زنجیره بهره مند شوند. به طور کلی، هدف شبکه KCC ایجاد سیستمی است که سرعت تایید را افزایش دهد، عملکرد تراکنش را بهبود بخشد و هزینه تراکنش را کاهش دهد.

توکن بومی شبکه KCC

KCS در حقیقت توکن بومی شبکه KCC می باشد که یک توکن ERC20 در شبکه اتریوم است. شبکه KCC می خواهد این توکن را پس از راه‌ اندازی کامل شبکه اصلی KCC، به شبکه اصلی خود انتقال دهد. در حال حاضر برای پرداخت کارمزد شبکه و پاداش‌ دهی به ماینرهای شبکه از Wrapped KuCoin Token استفاده می‌ شود. قیمت این کوین و تعداد آن کاملا برابر با توکن KCS است و تا زمانی که توکن‌ های KCS به شبکه اصلی منتقل شوند از آن استفاده می‌ شود. ارز KCS بر‌اساس استاندارد ERC20 ایجاد شده است .

شبکه KCC به دلیل ناکارآمدی و بالا بودن هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، توسط انجمن‌های هواداری KCS و KuCoin ساخته شد. شبکه KCC به طور کلی یک زنجیره‌ عمومی غیر‌متمرکز با کارایی بسیار بالا است. این شبکه از قابلیت‌هایی مثل مقیاس‌پذیری، سرعت بالای تراکنش‌ها، کارمزد پایین معاملات، غیر‌متمرکز بودن و امنیت بالا برخوردار است. همچنین KCC قصد دارد با استفاده از مکانیسم گواه اعتبار سهام (POSA)، زمان تایید هر بلاک را تا ۳ ثانیه کاهش دهد. از توکن KCS به عنوان گس در این شبکه استفاده می‌شود و این امر باعث می‌شود کارمزد کلی تراکنش‌ها بسیار کاهش یابد.

کوین بومی شبکه KCC است که در حال حاضر در شبکه اتریوم و بر اساس استاندارد ERC20 موجود است. شبکه KCC قصد دارد پس از راه‌اندازی کامل شبکه اصلی KCC، این کوین را به شبکه اصلی خود انتقال دهد. در حال حاضر برای پرداخت کارمزد شبکه و پاداش‌دهی به ماینرهای شبکه از Wrapped KuCoin Token استفاده می‌شود. قیمت و تعداد این کوین دقیقا برابر با توکن KCS است و تا زمانی که توکن‌های KCS به شبکه اصلی منتقل شوند از آن استفاده می‌شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.