معرفی بازی Splinterlands اسپلینترلندز

معرفی بازی Splinterlands اسپلینترلندز

Splinterlands اسپلینترلندز یک بازی کارتی بازرگانی دیجیتالی چندنفره در بلاک چین Hive است. این بازی یک جنگنده خودکار استراتژیک است که در آن بازیکنان باید بهینه ترین عرشه 7 کارتی را برای مبارزه با حریفان خود در هر راند کنار هم قرار دهند.

کارت‌ها در اسپلینترلندز Splinterlands توکن‌های غیرقابل تعویض متعلق به بازیکن هستند. بازیکنان می‌توانند از NFT‌های خود برای نبرد برای جوایز، جمع‌آوری آن‌ها به عنوان کلکسیون، تجارت آن‌ها در بازار همتا به همتا، ترکیب آن‌ها برای ارتقا سطح یا حتی سوزاندن آن‌ها برای دریافت Dark Energy Crystals، ارز دیجیتال رسمی اسپلینترلندز استفاده کنند. اسپلینترلندز از یک مدل بازی برای کسب درآمد پیروی می کند که در آن بازیکنان در “حالت رتبه بندی” با رقابت با یکدیگر در یک سیستم مبتنی بر لیگ، جوایزی را به دست می آورند. برای پیشرفت در لیگ، بازیکنان باید بردهای خود را تضمین کنند و امتیازات رتبه را کسب کنند. هر چه لیگ بالاتر باشد، بازیکنان می توانند از طریق برنده شدن در مسابقات پاداش های بهتری کسب کنند.

بازی اسپلینترلندز Splinterlands رایگان است اما کارهای اصلی برای بازی رایگان نیست. بازیکنان نمی‌توانند بدون خرید «کتاب طلسم احضار» جوایزی کسب کنند یا بسته‌های کارت بخرند. با این حال، این بازی به بازیکنان این امکان را می دهد که قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در بازی، چند مسابقه را انجام دهند و آن را به صورت رایگان امتحان کنند. بازی اسپلینترلندز (Splinterlands) یک بازی کارتی-تاکتیکی برای کسب درآمد است که بر بستر بلاکچین هایو (Hive) اجرا می‌شود. این بازی برای همه رایگان است و تنها چیزی که نیاز دارید، یک مرورگر وب یا یک دستگاه تلفن همراه (اندروید، iOS) است. با این حال، تنها کسانی می‌توانند به ویژگی کسب درآمد با بازی اسپلینترلندز Splinterlands دسترسی پیدا کنند که بسته آغازین آن (Summoner’s Spellbook) را خریداری کرده باشند. اسپلینترلندز Splinterlands یکی از بازی‌های بلاکچینی قدیمی در بازار است که اخیراً دستاوردهای قابل‌توجهی کسب کرده است. این بازی در ابتدا با نام استیم مانسترز (Steem Monsters) و بر بستر بلاکچین استیم (Steem) راه‌اندازی شد، اما زمانی که جاستین تون (Justin Ton) مدیریت این پلتفرم را بر عهده گرفت، به بلاکچین هایو منتقل شد و نام آن نیز به اسپلینترلندز Splinterlands تغییر یافت.

روند بازی اسپلینترلندز مشابه با سایر بازی‌های کارتی-تاکتیکی مانند Hearthstone و Magic: The Gathering است که در آن، بازیکنان یک دسته کارت جمع‌آوری و طراحی می‌کنند و با بازیکنان دیگر به رقابت می‌پردازند.

نبردها در بازی اسپلینترلندز Splinterlands به جای یک سیستم نوبتی شبیه به بازی‌های کارتی سنتی، سریع و خودکار هستند؛ مانند بازی‌های مبارزه‌ای خودکار همچون Teamfight Tactics. نوآوری بازی اسپلینترلندز در جنبه جمع‌آوری و مبادله کارت‌های آن است؛ همه کارت‌ها در بازی اسپلینترلندز Splinterlands از نوع توکن‌ غیر قابل تعویض (NFT) هستند، به این معنی که بازیکنان مالکیت کامل آنها را دارند و می‌توانند آنها را در بازار معامله کنند.

در بازی اسپلینترلندز Splinterlands، گیمرها می‌توانند با برنده شدن در نبردها توکن کریستال‌ انرژی تاریک (DEC) کسب کنند و این توکن‌ها را می‌توان به بلاکچین‌های دیگری مانند اتریوم یا شبکه هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) منتقل کرد. علاوه بر این، این تیم پُلی را نیز به بلاکچین وکس (Wax) ایجاد کرده که به کاربران اجازه می‌دهد با رپد کردن توکن‌های NFT خود، بتوانند آنها را در بازارهای محبوب NFT بر بستر بلاکچین وکس معامله کنند. در آگوست سال ۲۰۲۱ میلادی، این تیم توکن حاکمیتی اکوسیستم خود را نیز با نام اسپلینترشاردز یا Splinter Shards (SPS) راه‌اندازی کرد و از آن زمان، علاقه کاربران به این بازی بیشتر و بیشتر شده است.

تاریخ و تیم اسپلینترلندز Splinterlands

این بازی در ابتدا روی بلاک چین Steem با نام “Steem Monsters” در ماه می 2018 راه اندازی شد و سپس در آوریل 2019 به “Splinterlands” تغییر نام داد. اسپلینترلندز پس از جدا شدن از Steem در سال 2020، رسماً به بلاک چین Hive مهاجرت کرد. Splinterlands اسپلینترلندز توسط دکتر جسی «آگرود» رایش و متیو “یاباپمت” روزن ، که از بازی‌های کارتی محبوب مانند Magic the Gathering و Hearthstone الهام گرفته‌اند، توسعه داده شد.

این دو در سال 2018 با هم ملاقات کردند و در حال کار با یکدیگر برای ایجاد یک پلتفرم بازاریابی بودند که متوجه شدند علاقه مشترکی به بازی دارند. وقتی متیو به آنها پیشنهاد داد که یک بازی با ورق معاملاتی را شروع کنند، دکتر رایش فاش کرد که تقریباً یک بازی آماده برای شروع دارد. این شروع بازی بود که امروزه با نام اسپلینترلندز Splinterlands شناخته می شود.

تیم پشت این بازی نیز از آن زمان تاکنون چندین برابر شده است، با بیش از 62 کارمند شناخته شده و بسیاری از همکاران. در حال حاضر، دکتر رایش جمع آوری کمک مالی، فروش، بازاریابی، امور مالی، توسعه بازی و توسعه جامعه اسپلینترلندز Splinterlands را انجام می دهد در حالی که متیو مدیر ارشد فناوری پروژه است.

نحوه بازی اسپلینترلندز Splinterlands

برای آغاز بازی و کسب درآمد با بازی اسپلینترلندز، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

یک حساب کاربری ایجاد کنید یا از طریق کیف پول مبتنی بر افزونه مرورگر وب مانند متامسک (MetaMask) وارد شوید. پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به سیستم، روی گزینه Play Now (اکنون بازی کن) و در صفحه بعد از آن، روی گزینه Battle (نبرد) کلیک کنید. سپس، سیستم نبرد اسپلینترلندز Splinterlands حریفی را با مهارت یا تجربه مشابه شما پیدا می‌کند. پس از پیدا شدن حریف، در یک پنجره بازشو محدودیت‌های نبرد به شما نمایش داده خواهد شد. به عنوان مثال، شما می‌توانید فقط با انواع خاصی از کارت‌ها بازی کنید و تنها مقدار امتیاز (Mana) مشخصی را برای یک نبرد خرج نمایید. روی گزینه Create Team (ایجاد تیم) کلیک کنید. اکنون باید در محدوده زمانی و با استفاده از حداکثر امتیاز Mana خود، یک تیم ایجاد کنید. ترکیب کارت‌ها به روشی تاکتیکی به عملکرد شما کمک می‌کند. وقتی هر دو بازیکن آماده باشند، نبرد آغاز می‌شود. از این لحظه به بعد، شما دیگر هیچ کنترلی بر بازی نخواهید داشت. گیمرها فقط می‌توانند نبرد را تماشا کنند و با کلیک روی آن، نتیجه را ببینند. بازیکن برنده توکن‌های DEC و امتیازهای تجربه (experience points) را به دست می‌آورد. در مقابل، بازیکن بازنده تعدادی از امتیاز تجربه خود را از دست می‌دهد.

توکن‌های بازی اسپلینترلندز Splinterlands

سه نوع ارز در این اکوسیستم در گردش هستند: اعتبارها، توکن‌های DEC و SPS.

اعتبار: یک آیتم درون بازی است که بازیکنان می‌توانند از آن برای خرید بسته‌های کارت یا خرج کردن در بازار آزاد استفاده کنند. توکن‌های DEC: از طریق گیم‌پلی (روند بازی) رقابتی به دست می‌آیند و برای خرید آیتم‌های انحصاری و بسته‌های کارت کمیاب‌تر قابل استفاده هستند. بازیکنان همچنین می‌توانند از توکن‌های DEC برای اجاره کردن کارت استفاده کنند. توکن‎های SPS: توکن حاکمیتی اکوسیستم بازی اسپلینترلندز Splinterlands است. در حال حاضر، برای هر توکن NFT ای که دارید، می‌توانید توکن SPS دریافت کنید. هرچه تعداد توکن NFT بیشتری داشته باشید و آیتم‌های شما کمیاب‌تر باشند، SPS بیشتری دریافت خواهید کرد. در حال حاضر، هنوز عملکردهای حاکمیتی SPS فعال نشده‌اند، اما در آینده فعال خواهند شد. بازیکنان می‌توانند از این توکن برای ورود به تورنمنت‌های ویژه هم استفاده کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند برای کسب درآمد غیرفعال، توکن‌های SPS را استیک کنند.

اجزای بازی اسپلینترلندز Splinterlands

اکنون که نحوه تنظیم بازی اسپلینترلندز Splinterlands را فهمیدیم، اجازه دهید قبل از پرداختن به گیم پلی، مروری کوتاه به تمام اجزای بازی داشته باشیم.

کارت ها کارت ها جزء اصلی بازی هستند. آنها را می توان با خرید بسته های تقویت کننده یا با دریافت پاداش در صندوقچه های غارت در پایان فصل به دست آورد. آنها همچنین به طور فعال در بازار خود اسپلینترلندز Splinterlands و همچنین بازارهای ثانویه مانند peakmonsters.com معامله می شوند.

انواع و تراشه ها کارت‌ها را می‌توان به طور کلی به سه نوع دسته‌بندی کرد: کارت‌های احضارکننده، هیولاها و کارت‌های «اقلام و طلسم». در حال حاضر، Summoners و Monsters کارت های اصلی هستند که برای انجام بازی استفاده می شوند. هر احضار کننده و هیولا مربوط به یکی از هفت «شاخه» است. اسپلینترها مانند دسته های عنصری هستند که هر کارت به آنها تعلق دارد. انشعاباتی که در حال حاضر وجود دارند عبارتند از آتش، آب، خاک، زندگی، مرگ، اژدها و انشعابات خنثی.

در طول بازی زمانی که یک «احضار» انتخاب می‌شود، بازیکن فقط می‌تواند با هیولاهایی که متعلق به همان انشعابات احضارکننده هستند، یک عرشه بسازد. تنها استثنا در این مورد، هیولاهای متعلق به شکاف خنثی هستند. هیولاهای خنثی را می توان در هر عرشه شکاف گنجاند. کارت های آیتم و اسپل یک ویژگی آینده است که با سرزمین های بازی اسپلینترلندز Splinterlands منتشر خواهد شد. این کارت‌ها توسط اسپلینترلندز فروخته نمی‌شوند، بلکه از قطعات زمین استخراج می‌شوند و در ثانویه فروخته می‌شوند. کارت های آیتم و املا به بازیکن این امکان را می دهند که با اجازه دادن به بازیکن در استفاده از کارت در طول مسابقه، به طور فعال بر نتیجه مسابقه تأثیر بگذارد. این باعث اختلال در قالب کنونی خودکار جنگنده Splinterlands می شود. بازی اسپلینترلندز Splinterlands یکی از امیدوارکننده‌ترین بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است که با توجه به محبوبیت روزافزون و تعداد کاربران رو به رشد خود، پتانسیل بالایی دارد. فراتر از امکانات این بازی برای کسب درآمد، اسپلینترلندز دارای قابلیت‌های پرطرفدار حوزه دیفای، مانند استیکینگ و مشارکت در حاکمیت اکوسیستم نیز هست. این موضوع باعث می‌شود که بازی اسپلینترلندز Splinterlands حتی برای کسانی که تمرکز و زمان کافی برای انجام بازی را ندارند، یک پلتفرم سودآور باشد.

چگونه از بازی اسپلینترلندز Splinterlands کسب درآمد کنیم؟

  1. کسب توکن‌های DEC با پیروزی در نبردها توکن‌های کریستال‌ انرژی تاریک یا DECها ارز اصلی در بازی اسپلینترلندز Splinterlands هستند که می‌توان آنها را با برنده شدن در نبردهای رتبه‌بندی شده به دست آورد. توکن DEC یک ارز درون بازی است که می‌توان از آن برای خرید کارت‌های جدید یا ارتقای کارت‌های موجود استفاده کرد. فارمینگ توکن DEC ساده‌ترین راه برای کسب سود در بازی اسپلینترلندز Splinterlands است.

تعداد توکن DEC که از نبردها دریافت می‌کنید، به رتبه فعلی، رتبه حریف و نرخ جذب انرژی (Energy Capture Rate) یا ECR شما بستگی دارد. در واقع، در بازی اسپلینترلندز Splinterlands همه بازیکنان دارای امتیاز ECR هستند که درصد توکن DEC دریافتی در هر نبرد را تعیین می‌کند. این نرخ هر بار که در نبردها پیروز شوید، کاهش می‌یابد و هر چه مقدار آن کمتر باشد، تعداد DEC کمتری دریافت خواهید کرد.

با این حال، این امتیاز به مرور زمان بهبود می‌یابد. در نظر بگیرید که این معیار شبیه به نوارهای انرژی در بازی‌ها است که از انجام بازی‌های زیاد و کسب پاداش‌های بیش از حد توسط بازیکنان –که ممکن است برای اقتصاد بازی بد باشد و توسط ربات‌ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد– جلوگیری می‌کند.

برای نقد کردن توکن‌های DEC خود، می‌توانید آنها را از کیف پول‌های شبکه‌های بلاکچین دیگری مانند کیف پول شبکه هوشمند بایننس برداشت کنید.

  1. پیوستن به تورنمنت‌ها
  2. کسب درآمد از طریق دریافت توکن‌های DEC با انجام نبردهای رتبه‌بندی شده توسط هر کسی امکان‌پذیر است؛ حتی افراد مبتدی. اما بازیکنان باتجربه‌تر می‌توانند مهارت‌های خود را در تورنمنت‌ها هم آزمایش کنند.

پیوستن و برنده شدن در تورنمنت‌ها روش سودآورتری برای کسب درآمد با بازی اسپلینترلندز Splinterlands است؛ چراکه در مقایسه با کسب توکن‌های DEC در بازی‌های رتبه‌بندی شده، پاداش قابل‌توجه‌تری به شما می‌دهد.

تورنمنت‌های رسمی به میزبانی خود اسپلینترلندز Splinterlands هر روز و با مقدار زیادی از توکن DEC به عنوان پاداش، برگزار می‌شوند. انواع مختلفی از تورنمنت‌ها با حالت‌ها و قوانین مختلف بازی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بر اساس سبک بازی و راحتی خود، آنها را انتخاب کنید.

برای پیوستن به تورنمنت‌ها، شرکت‌کنندگان باید مبلغ مشخصی از توکن DEC را به عنوان هزینه ورودی بپردازند.

  1. فروش کارت‌های NFT
  2. کارت‌های بازی اسپلینترلندز Splinterlands از نوع توکن‌های NFT هستند که هر کدام، منحصربه‌فرد هستند و می‌توان آنها را در بازار معامله کرد.

هرچه سطح کارت‌ها و کمیابی آنها بیشتر باشد، توانایی‌های ویژه‌ای را برای کاربران به ارمغان می‌آورند و هنگام فروش در بازار نیز ارزش بیشتری خواهند داشت.

اما اگر نمی‌خواهید کارت‌های NFT ارزشمند خود را بفروشید، راه‌های دیگری هم برای کسب درآمد با آنها وجود دارد!

  1. اجاره کارت‌های NFT
  2. هنگامی که مجموعه بزرگی از کارت‌ها را جمع‌آوری کردید، می‌توانید آنها را اجاره دهید تا ضمن حفظ مالکیت کارت‌ها، درآمد غیرفعال نیز داشته باشید.

هنگام اجاره کارت، اجاره‌کننده ارزش کامل آن را در یک قرارداد می‌پردازد و اجاره‌دهنده نیز در ازای انجام این کار، روزانه توکن DEC دریافت می‌کند.

اجاره کارت‌های کمیاب و سطح بالا به بازیکنان جدیدی که نمی‌توانند هزینه‌شان را بپردازند، فرصتی برای رقابت با بازیکنان باتجربه و صعود به لیگ رتبه‌بندی یا مبارزه در تورنمنت‌ها می‌دهد.

به عقیده کارشناسان، سیستم اجاره‌دهی کارت‌های NFT در بازی اسپلینترلندز یکی از بهترین و منحصربه‌‌فردترین ویژگی‌های آن است؛ چون یک سناریوی برد-برد را برای بازیکنان جدید و باتجربه ارائه می‌دهد.

  1. کسب توکن‌های SPS
  2. تیم بازی اسپلینترلندز Splinterlands ارز دیجیتال SPS خود را که در واقع، توکن حاکمیتی و همچنین، توکن پلتفرم استیکینگ این اکوسیستم است، در اوایل آگوست سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد.

بازیکنانی که توکن SPS را استیک می‌کنند، در آینده قادر خواهند بود در سیستم رأی‌گیری حاکمیتی این شبکه شرکت کنند و به این ترتیب، سطحی از کنترل و مالکیت را بر مسیر بازی و اکوسیستم آن داشته باشند.

همه بازیکنانی که دارای توکن‌های DEC یا کارت‌های NFT در بازی اسپلینترلندز هستند، طی چند ماه آینده و در ایردراپ‌های روزانه، توکن‌ SPS دریافت خواهند کرد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.