تراست سواپ TrustSwap و ارز دیجیتال SWAP

تراست سواپ TrustSwap و ارز دیجیتال SWAP

تراست سواپ یک اکوسیستم مالی غیر متمرکز است. این پلتفرم برای کمک به افراد و سازمان‌ها برای تبادل امن و مطمئن ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال طراحی شده است. ایده TrustSwap زمانی شکل گرفت

که یک سرمایه‌گذار قصد داشت در ازای دریافت توکن‌های یک پروژه، مقدار بسیار زیادی اتر پرداخت کند. هر دو طرف می‌خواستند مطمئن باشند که طرف مقابل به چیزی که وعده داده، عمل خواهد کرد. با این حال بنیان‌گذار پروژه قصد داشت به‌صورت ماهانه تنها ۱۰ درصد از توکن‌ها را به سرمایه‌گذار عرضه کند.

هر دو طرف اطمینان داشتند برای انجام چنین کاری، باید یک نفر سوم یا واسطه وجود داشته باشد. نفر سوم البته با شرط دریافت پنج تا ۱۰ درصد کارمزد از هزینه‌ها، حاضر به انجام چنین کاری می‌شد. زمانی که پول زیادی مورد مبادله قرار بگیرد، کارمزد شخص واسطه عدد بالایی خواهد بود. بنیان‌گذار پروژه با خود فکر کرد اگر برنامه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران خطرپذیر را به پروژه‌ها متصل کند که کارمزد منطقی‌تری دریافت کند، بسیار بهتر از وجود یک فرد یا نهاد واسطه است؛ اینجا همان‌جایی است که تراست سواپ متولد شد. تراست سواپ یک اسمارت سواپ یا تبادل هوشمند میان‌زنجیره‌ای است که هر کوین یا توکنی را به استاندارد ERC-20 تبدیل می‌کند. این پلتفرم یک سرویس اسکرو (Escrow) غیرمتمرکز دارد که راهی آسان برای تقسیم‌بندی پرداخت‌ها در فواصل زمانی مختلف است. اسکرو یک ابزار مالی است که دارایی یا پول نقد سرمایه‌گذار یا خریدار توسط شخص ثالث نگهداری می‌شود و پس از انجام توافقات و اجرای آن، شخص ثالث پول را برای طرفین اصلی تراکنش دریافت و خرج می‌کند. تراست سواپ یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز است که برای کمک به افراد، پروژه‌ها و سازمان‌ها در تبادل ارزهای دیجیتال، تسریع پروژه‌ها و تقویت نوآوری در یک محیط امن و غیرمتمرکز طراحی شده است. TrustSwap با استفاده از نسل بعدی مبادله توکن های چند زنجیره ای و زنجیره ای، تقسیم پرداخت، خدمات اشتراک و موارد دیگر، تحول جدیدی در دیفای ارائه می دهد. ایده این پروژه زمانی مطرح شد که سرمایه گذاران به دنبال راهی برای سواپ اتریوم خود با توکن هایی بودند که توسط پروژه های کاملاً جدید راه اندازی می شد. تراست سواپ به دلیل نیاز به گردآوری پول سرمایه‌گذاران خطرپذیر و پروژه‌های جدید که نیاز به بودجه دارند به شیوه‌ای غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد و بدون نیاز به واسطه‌های شخص ثالث به وجود آمد. از زمان استفاده اولیه از ترکیب سرمایه‌گذاران با پروژه‌ها، تراست سواپ فهرست خدمات و پیشنهادات خود را گسترش داده است تا مواردی مانند اسمارت سواپ، سیستم‌های پرداخت با زمان قفل، اسمارت لوک، خدمات Escrow و همچنین اسمارت سابسکرایپ که یک پردازشگر پرداخت رمزنگاری است، را در بر بگیرد. که در این مقاله با جزئیات بیشتری به آن پرداخته خواهد شد.

ویژگی مورد علاقه من تراست سواپ، ارائه لانپپ توکن است که می تواند توسط پروژه هایی که پشتیبانی می شوند سفارشی سازی کنند. آن‌ها می‌توانند ویژگی‌هایی مانند تنظیم برای انتشار مقادیر توکن در زمان‌های خاص یا اجرای دوره‌های قفل برای توکن‌هایی که به تیم پروژه تخصیص داده می‌شوند را انتخاب کنند تا سرمایه‌گذاران نگران تخلیه بنیانگذاران نباشند. تراست سواپ سالگرد یک سالگی خود را به سبک جشن گرفت و افتتاح بزرگ TrustSwap HQ را در متاورس دسنترالند اعلام کرد ، جایی که تیم به افرادی که از دفتر مرکزی مجازی جدید بازدید کردند جوایزی مانند NFT و هدایای USD اهدا کرد. تراست سواپ پلتفرم لازم را برای بسیاری از پروژه‌های موفق از جمله چین گیم، Yield.app، کوین، موبی‌پی، آیوبیت، GLITCH، مودی‌فای، ستا و غیره فراهم کرده است.

این دیفای یونیکرن به یک اکوسیستم دیفای بسیار شناخته شده و موفق تبدیل شده است و در اولین سال راه اندازی خود به این نقاط عطف چشمگیر دست یافته است:

استخدام بیش از چهل کارمند خریدهای عمده- رقیب تیم فایننس و کریپتو اپ را خریداری کرد بیش از 25 میلیون از پروژه های لانچ پد جمع آوری شده است نقدینگی بیش از 1 میلیارد دلار با تیم فایننس قفل شده است بیش از 4500 پروژه با استفاده از قراردادهای هوشمند ادغام چند زنجیره ای قفل توکن تیم و نقدینگی (اتریوم، آوالانچ، زنجیره هوشمند بایننس) یک مولد توکن برای توکن های ERC-20 و BSC راه اندازی کرد یک بازار NFT راه اندازی کرد میانگین عملکرد در همه پروژه ها به بالاترین حد خود یعنی 24 برابر رسیده است تراست سواپ در این صنعت شهرت زیادی برای خود ایجاد کرده است و از آن برای ایجاد برخی شراکت‌های پرمخاطب با شرکت‌هایی مانند پولکادات ، کانکت فایننشیال استفاده می‌کند، سپس بزرگ‌ترین اعلامیه مشارکت آنها تیمشان با Shopping.io بود، جایی که این پروژه پرداخت های رمزنگاری شده را به کاتالوگ عظیمی از فروشگاه های آنلاین تسهیل می کند. تراست سواپ توکن پلتفرم خود، SWAP را دارد که آنقدر محبوب بود که پیش فروش آن در کمتر از یک دقیقه به فروش رسید. تقاضا برای توکن نجومی بود زیرا توکن مزایای متعددی را بر روی پلتفرم ارائه می دهد

هدف تراست سواپ

مهم‌ترین هدف تراست سواپ، گسترش اطمینان و امنیت در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم با خدماتش به دنبال این است فضایی ایجاد کند که کسب‌وکارها با خیال راحت جذب سرمایه کنند. از طرف دیگر تراست سواپ می‌خواهد سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر ،سرمایه خود را وارد پروژه‌های مختلف کنند. علاوه‌بر این تراست سواپ به‌دنبال حذف واسطه‌های مالی است. این پلتفرم معتقد است این واسطه‌ها هزینه‌های بالایی را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند و این عاملی برای گران‌تر شدن هزینه‌نهایی خدمات می‌شود.

پلتفرم Trust Swap چگونه کار می‌کند؟

تراست سواپ مانند یک واسطه عمل می‌کند؛ این پلتفرم با محصولاتی که دارد، به‌دنبال این است که در فضایی امن سرمایه مورد نیاز کسب‌وکارها جمع‌آوری شود. از طرف دیگر، خیال کاربران و سرمایه‌گذاران از انجام شدن پروژه‌ها، راحت باشد.

فرض کنید پروژه‌ای برای طرح خود نیاز به سرمایه دارد. این پروژه در پلتفرم Trustswap عضو می‌شود و درخواست خود را اعلام می‌کند. کاربرانی که تمایل داشته باشند، با هدف کسب سود و مشارکت در راه‌اندازی یک پروژه، سرمایه خود را به صورت امانی وارد پلتفرم تراست‌سواپ می‌کنند.

تراست سواپ که بلوکه کردن توکن و سرمایه یکی از محصولاتش است، سرمایه را نزد خود نگه می‌دارد و در زمان‌بندی‌های مشخص اقدام به آزادسازی آن می‌کند. هر دو طرف معامله از این عمل سود می‌برند. صاحبان پروژه مطمئن هستند که سرمایه مورد نیاز خود را در مدت زمان مشخص در اختیار دارند و می‌توانند روی آن حساب کنند. سرمایه‌گذاران نیز خیالشان راحت است که سرمایه‌شان به‌صورت یکجا به طرف مقابله داده نمی‌شود و ریسک از دست رفتن سرمایه‌شان، کاهش پیدا می‌کند.

تراست سواپ با چه پروژه‌هایی همکاری کرده است؟

کریپتو کارت: تراست سواپ در همکاری خود با Cryptocard، به این شبکه اضافه می‌شود و به‌عنوان یک روش پرداخت در فروشگاه‌های فعلی و آتی که از کریپتوکارت پشتیبانی می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کریپتو کارت یک پلتفرم مالی است که با استفاده از آن می‌توان برای پرداخت در فروشگاه‌ها و مراکز تجاری از رمزارزها استفاده کرد.

گیلدد: Guilded پلتفرمی برای پیاده‌سازی کسب‌وکارها بر بستر بلاکچین است. آن‌ها معتقدند یکی از موانع دنیای امروز، عدم اعتماد میان طرفین یک معامله است. گیلدد قصد دارد با همکاری تراست سواپ و ابزارهایی که این پلتفرم برای ایجاد اطمینان ارائه می‌کند، در زمینه پرداخت اشتراک، حسابداری و شفافیت در کسب‌وکارها فعالیت بهتر و بیشتری داشته باشد.

کانفلاکس: تراست سواپ در بلاگ خود اعلام کرده است، مجموعه ابزارهای خدمات غیرمتمرکز خود را با ادغام شبکه بلاکچینی Conflux گسترش می‌دهد. کانفلاکس نوعی بلاکچین امن، معتبر و قابل اطمینان است که توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری بالا را فراهم می‌کند.

تیم اجرایی تراست سواپ

پلتفرم تراست سواپ در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) در کانادا آغاز به کار کرد. آن‌ها به‌دنبال این هستند که قراردادهای هوشمند را به جریان اصلی کریپتو تبدیل کنند و خدمات خود را نه تنها در حوزه دیفای بلکه برای تمام اکوسیستم کریپتو بسط دهند.

جف کردیکیس (Jeff Kirdeikis) و آدام بارلم (Adam Barlam) به ترتیب مدیرعامل و مدیر فناوری تراست سواپ هستند. کردیکیس پیش‌تر پلتفرم Uptrennd که یک رسانه مبتنی بلاک چین است را راه‌اندازی کرده است. او در رسانه‌های اجتماعی نیز با تمرکز بر رمزارزها فعالیت می‌کند و یک گروه ۱۵۰ هزار نفری در فیسبوک دارد.

بارلم تجربه‌های قابل توجهی در داخل و خارج از حوزه بلاکچین دارد. او یکی از توسعه دهندگان پلتفرم Bravocoin است. این پلتفرم به نقد و بررسی محصولات می‌پردازد و هزینه آن به وسیله رمزارزها پرداخت می‌شود. علاوه بر این او سمت‌های مهمی در اینتل و GoDaddy داشته است.

علاوه بر کردیکیس و بارلم، ماویس لدفورد (Mauvis Ledford) که مدیر ارشد فناوری سابق کوین مارکت کپ و مشاور سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس بوده، در آغاز این پروژه مشارکت داشته است. Tustswap قصد دارد تحول جدیدی در معاملات سیستم‌های مالی غیرمتمرکز ایجاد نماید و ایده‌های جدیدی برای پرداخت‌های این حوزه دارد. این پلتفرم ادعا می‌کند، که تراکنش‌های بین‌زنجیره‌ای و چندارزی را در بستر شبکه اتریوم، ممکن خواهد ساخت. اما مانند هر پروژه رمزارزی دیگری، میزان موفقیت آن وابسته به عوامل متعددی خواهد بود. توکن بومی این پلتفرم، یعنی توکن SWAP یک توکن نوظهور محسوب می‌شود

پروژه های تراست سواپ

کریپتو کارت: تراست سواپ در همکاری خود با Cryptocard، به این شبکه اضافه می‌شود و به‌عنوان یک روش پرداخت در فروشگاه‌های فعلی و آتی که از کریپتوکارت پشتیبانی می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کریپتو کارت یک پلتفرم مالی است که با استفاده از آن می‌توان برای پرداخت در فروشگاه‌ها و مراکز تجاری از رمزارزها استفاده کرد.

گیلدد: Guilded پلتفرمی برای پیاده‌سازی کسب‌وکارها بر بستر بلاکچین است. آن‌ها معتقدند یکی از موانع دنیای امروز، عدم اعتماد میان طرفین یک معامله است. گیلدد قصد دارد با همکاری تراست سواپ و ابزارهایی که این پلتفرم برای ایجاد اطمینان ارائه می‌کند، در زمینه پرداخت اشتراک، حسابداری و شفافیت در کسب‌وکارها فعالیت بهتر و بیشتری داشته باشد.

کانفلاکس: تراست سواپ در بلاگ خود اعلام کرده است، مجموعه ابزارهای خدمات غیرمتمرکز خود را با ادغام شبکه بلاکچینی Conflux گسترش می‌دهد. کانفلاکس نوعی بلاکچین امن، معتبر و قابل اطمینان است که توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری بالا را فراهم می‌کند. روی کار آمدن پلتفرم‌هایی مانند تراست سواپ، باعث افزایش امنیت و اطمینان در اکوسیستم ارزهای دیجیتال می‌شود. در این مقاله به‌دنبال این بودیم که توضیح دهیم پلتفرم تراست سواپ چیست و چه خدماتی برای کاربران خود فراهم کرده است. بررسی خدمات، تیم اجرایی و همکاری‌هایی که این پلتفرم داشته است، نشان می‌دهد تراست سواپ سازوکاری منسجم برای رسیدن به اهدافش دارد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.