متاورس آدرساید (Otherside) چیست؟

متاورس آدرساید (Otherside) چیست؟

متاورس آدرساید (Otherside) جدیدترین پروژه متاورس YugaLab است و به عنوان بزرگترین پروژه NFT در بلاک چین اتریوم شناخته می شود. Metaverse اصطلاحی است که هر روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود و پیشرفت‌هایی در وب 3، توکن‌های غیرقابل تعویض

(NFT) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ایجاد و پذیرش آن در سراسر جهان افزایش می‌یابد.یکی از بزرگ‌ترین بازیگران NFT، یوگا لبز و مجموعه‌های Bored Ape NFT آن، اکنون بالاخره وارد میدان شده اند. یوگا لبز متاورسی را توسعه می‌دهد که هدف آن ترکیب NFT از چندین پلتفرم به منظور ایجاد یکی از بزرگترین متاورس‌های موجود است. اگر به حوزه ارز NFT علاوه داشته باشید، قطعا نام ارز APE را شنیده‌اید. ارز ایپ توسط کمپانی یوگا لبز (Yoga Labs) ساخته شده‌است. در مارچ سال 2022، این کمپانی اعلام کرد که در حال طراحی و ساخت متاورس مخصوص به خود است. یوگا لبز نام این پروژه را، متاورس آدرساید آدرساید(Otherside)آپ در نظر گرفت. اگر بخواهیم به زبانی ساده متاورس آدرساید را توضیح دهیم، باید بگوییم که این پلتفرم یک بازی 3 بعدی از متاورس برای دارندگان توکن غیر مثلی بورد ایپ است. سرمایه گذار اصلی آدرساید (Otherside)آدرساید(Otherside) ، ارز ایپ و شریک دیگر آن، Animoca Brands هستند. در حال حاضر همچنان بسیاری از اطلاعات در رابطه با متاورس آدرساید در دسترس نیست،اعضای پلتفرم بورد ایپ (BAYC) برای بازدید از متاورس آدرساید در زمان راه اندازی آن در ماه آپریل، دعوت شدند. این اتفاق توجهات بسیاری را به سمت ارز ایپ جلب کرد، به خصوص که این معرفی درست یک روز بعد از شروع کار رسمی پروژه ایپ کوین توسط یوگا لبز، صورت گرفت. ارز APE که در اکثر صرافی‌های بزرگ قابل خرید و فروش است، نقش بسیار مهمی در متاورس Otherside ایفا می‌کند.

در تیزر متاورس آدرساید(Otherside)، کاراکتر اصلی بورد ایپ را در حال ماهیگیری و تلاش برای وفق دادن خود با جهان آن سوی درها آدرساید(Otherside)، مشاهده می‌کنیم. این کاراکتر بطری را به دست می‌آورد که در ابتدا بر روی آن کلمات ” من را بنوش ” مشاهده می‌شود. اما بعد از اینکه کاراکتر این بطری را می‌نوشد، نوشته اصلی روی آن نمایان می‌شود که به این صورت است: ” من را ننوش! “

یکی از منابعی که آدرساید از آن الهام گرفته و با مراجعه به آن تا حدودی قادریم اتفاقات بعدی را در این بازی حدس بزنیم، آلیس در سرزمین عجایب است. بنابراین، چیزی که بالا است، باید پایین قرار گیرد، چیزی که بزرگ است، باید کوچک شود. هر بازیکن با استفاده از این قوانین، باید بتواند بهترین زمینی که می‌خواهد را برای خود طراحی کند. آدرساید Otherside جدیدترین پروژه متاورس YugaLab است و به عنوان بزرگترین پروژه NFT در بلاک چین اتریوم شناخته می شود. در طول رویداد ضرب، 55000 "Otherdeeds" NFTآدرساید با قیمت هر کدام 7000 دلار عرضه شد و به عنوان توکن احراز هویت برای هر قطعه از زمین های مجازی خدمت کرد. سه ساعت پس از عرضه، تمام NFT ها بلافاصله فروخته شدند و بیش از 300 میلیون دلار فروش داشتند. هر قطعه زمین به دارندگان اجازه می‌دهد تا بازی‌های خود را بسازند، یک گالری هنری دیجیتال را برپا کنند، در دموها، مسابقات فردی، رقابت و غیره شرکت کنند. علاوه بر این، otherside آدرساید به عنوان یک ضمیمه برای مجموعه BAYC عمل می‌کند که به طور بالقوه افزایش سود و سودآوری زمین را افزایش می‌دهد. پروژه Otherside آدرساید از ApeCoin (APE) به عنوان حاکمیت و رمزنگار بومی خود استفاده می کند.

شخصیت‌های NFT آدرساید

8 مورد زیر، کاراکترهایی هستند که تیزر آدرساید تا کنون به ما نشان داده‌است:

Bored Ape CryptoPunks Mutant Ape Meebit Cool Cats CryptoToadz World of Women Noun با اجازه دادن به انواع مختلف NFT ها برای شرکت در متاورس آدرساید به عنوان شخصیت های قابل بازی، سازندگان می توانند اطمینان حاصل کنند که تنوع بیشتری در جهان وجود دارد و کسانی که توان خرید Ape NFTهای گران قیمت ندارند، همچنان می توانند بخشی از آن باشند. انواع مختلف زمین های موجود به عنوان Otherdeeds آدرساید (قوانین مربوط به زمین مجازی در Otherside) آدرساید به این معنی است که متاورس می تواند از همه نوع فضا تشکیل شود، از صخره های مرجانی گرفته تا قلعه های احاطه شده توسط گدازه های آتشفشانی، واقعیت و داستان های کاملاً تصوری و تخیلی و غیره. قطعات زمین از انواع مختلفی از رسوبات ایجاد می شوند: باتلاق بیوژنیک، گوی شیمیایی، اتمسفر رنگین کمان، رویای کیهانی و وسعت بی نهایت.

علاوه بر این، هر قطعه زمینی Otherdeedآدرساید از ویژگی‌های مختلفی تشکیل شده است: محیط، ردیف محیط، رسوب، ردیف رسوب، منابع (شمال، شرقی، جنوبی، غربی)، مصنوعات، و کداس. در نتیجه یک جهان دیجیتال متنوع و هیجان‌انگیز ایجاد می‌کند که مطابق میل کاربران/سازندگان طراحی شده است.

این ادغام دارندگان NFT از سایر اکوسیستم ها، دامنه پروژه را افزایش می دهد و به نوبه خود به رشد آن کمک می کند. برای ایجاد سطح جدیدی از بازی، سازندگان دنیای آدرساید مجموعه‌ای کاملا مجزا از شخصیت‌های NFT را معرفی کردند که به نام Kodas شناخته می‌شوند، موجودات مرموز اولیه که ظاهراً در کل تجربه آدرساید نقش خواهند داشت.

در مجموع 10,000 کدا در 100,000 NFT زمین دیگر در دسترس (از مجموع 200,000) وجود دارد، یعنی شانس اولیه 1 در 10 برای دریافت کدا هنگام خرید زمین. نحوه تعامل بازیکنان با آنها و آنچه در خط داستانی آنها اتفاق می افتد یک راز باقی مانده است، با این حال، برخی معتقدند که کداس می تواند مجموعه بعدی NFT تراشه های آبی باشد.

موجودات اسرارآمیز معروف به Kodas که در متاورس آدرساید زندگی می کنند، بر اساس جهان یا سرزمین، NFT آنها متفاوت است. ##آدرساید Otherdeeds و Kodas چیست؟ همانطور که گفتیم Otherdeeds آدرساید و Kodas عناصر بازی متاورس آدرساید هستند. Otherdeeds آدرساید مجموعه ای از 200,000 قطعه زمین پویا NFT با ترکیبی از محیط، رسوبات و گنجینه ها هستند. برخی از Otherdeedآدرسایدها از نظر منابع غنی هستند، در حالی که برخی از آنها خانه مصنوعات قدرتمندی هستند و در تعداد بسیار کمی از آنها، موجودی مرموز به نام «کودا» پرسه می‌زند.

Otherdeed کلید آدرساید و یک NFT پویا است که به عنوان مجموعه ای از عناصر(از منابع گرفته تا Kodas) ساخته شده است. این NFT های آدرسایدOtherdeed با پیشرفت در متاورس و جابجایی قطعات و اجزا به اطراف، تکامل خواهند یافت. به عبارت ساده، به جای نمایش ایستا از یک قطعه زمین، Otherdeed آدرساید شما طوری طراحی شده است که همراه با کاری که انتخاب می کنید در بازی انجام دهید، تکامل یابد. علاوه بر این، با پیشرفت پروژه، پتانسیل واقعی Otherdeed آدرساید آشکار می‌شود و به رمز و راز پیرامون این بازی های دیجیتال می‌افزاید.

هنگامی که متاورس آدرساید راه اندازی شد، NFT های Otherdeedآدرساید که به زمین گره خورده اند در نقشه متاورس نیز آشکار خواهند شد.

ملاقات با Kodas در متاورس آدرساید یک نمونه دشوار و نادر است، اما اگر آن را دیدید، هنگام ملاقات با Kodas چه کاری باید انجام دهید با احتیاط قدم بردارید! کوداها موجودات اولیه‌ای هستند که کاربران را به جهانی فراتر می‌برند و به این فراجهان عرفانی جان می‌بخشند.

Koda اولین بار در تریلر منتشر شده در ماه مارس 2022 ظاهر شد. این تریلر یک میمون بی حوصله را نشان می داد که از سیگار لذت می برد و به طور تصادفی معجون جدیدی را می بلعید که جهان اطرافش را می چرخاند. ناگهان، دنیای جدیدی در مقابل او ظاهر می شود و در آنجا یک کودا فرود می آید: یک موجود بیگانه کوچک که میمون را به یک دنیای جادویی خارق العاده "در آدرساید" می کشاند.

به عبارت ساده تر می توان گفت که Kodaها ویژگی‌های اضافی در Otherdeeds آدرساید و در واقع نادرترین ویژگی‌ها هستند. کوداها دارای ویژگی‌های متمایز هستند که از ویژگی‌های مختلف مانند سلاح، لباس، چشم، سر و هسته اصلی متفاوت است.

فقط چند سرزمین Otherdeedآدرساید این موجودات بیگانه بامزه را دارند که این موضوع دستیابی به آنها را سخت می کند. در میان آنها، دسته خاصی از کداس وجود دارد: مگا کداس (Mega Kodas)، نادرترین از همه.

توجه داشته باشید که کداها یک مجموعه NFT مستقل نیستند بلکه ویژگی یک NFT در Otherdeed آدرساید هستند. از این رو، اگر می‌خواهید کداس بخرید، باید NFTهای Otherdeed حامل کدا را خریداری کنید. متأسفانه، شانس عموم مردم برای ضرب کردن سایر NFT ها از بین رفته است، زیرا فرآیند ضرب برای این NFT ها در 30 آوریل 2022 بوده است. حتماً به این فکر می‌کنید که این سرزمین‌های Otherdeed آدرساید چیست که همه برای بدست آوردن یکی از آن ها با هم رقابت می‌کردند؟ برای رسیدن به جواب اینطور فکر کنید: NFT های Otherdeed آدرساید نه تنها زمین هستند بلکه به پنج جزیره رسوبی (island sediments) تقسیم می شوند:

وسعت بی نهایت (سطح 1)

رویای کیهانی (سطح 2)

اتم های رنگین کمان (سطح 3)

گوی شیمیایی (Tier 4)

باتلاق بیوژنیک (سطح 5)

این رسوبات دارای خواص خاصی هستند که کمیاب بودن آنها را تعیین و آنها را منحصر به فرد می کند. به این ترتیب، هر NFT دیگری از زمین ها مطلوب است و کلکسیونرها می خواهند آنهایی را که دارای بیشترین خواص مانند مصنوعات، کداها، ابزارها و گنجینه هستند، بگیرند.

آدرساید (Otherside) چگونه کار می‌کند؟

پیش از این ذکر کردیم که متاورس آدرساید یک دنیای مجازی 3 بعدی بر پایه پروژه بورد ایپ است. این بازی یک MMORPG است که بر اساس گزارشات وبسایت رسمی آن، 10000 بازیکن قادرند همزمان در این پلتفرم با هم در تعامل باشند.

بدیهی است که تجربه آدرسایدOtherside) ، به کارایی توکن‌های غیر مثلی بورد ایپ می‌افزاید. کاربران همچنین قادرند NFTهای واسطه را وارد فضای این بازی کنند. همانند سایر پروژه‌های متاورس، بازیکنان قادرند در این پلتفرم به کاوش در فضا و یا خرید و فروش زمین‌ها و منابع بپردازند.

در حال حاضر 4 منبع درون بازی برای خرید و تعامل بازیکنان با آن‌ها وجود دارد:

Anima Ore Shard Root یکی از دارایی‌های کمیاب و مورد نیاز درون بازی که بازیکنان قادرند آن‌ها را جمع آوری کنند نیز Artifact و یا غیر واقعی نام دارد. بخش‌های بسیار دیگری نیز در این بازی وجود دارند که عبارتند از:

Agora، مکانی برای خرید مواد خام ماشین بازی Codex بخش کدکس، سندی است که متاورس را توضیح داده‌است اما بازیکنان نیز قادرند از تجارب خود در آدرساید در آن یادداشت کنند.

برای دسترسی به آدرساید، باید زمین‌ها را در فرم آدردید (Otherdeed) خریداری کنید.

چه چیزی Otherside را به یک بازی RPG منحصر به فرد متاورس تبدیل می کند؟

بزرگترین برنامه گسترش BAYC NFTها، تلاشی برای افزودن ابزار به NFTها و تبدیل آنها به شخصیت های قابل بازی برای متاورس باز RPG (بازی نقش آفرینی) آن است. گیم پلی بازی دارای ویژگی های چند نفره از طریق فناوری Improbable’s M2 خواهد بود.

متاورس آدرساید قادر به انجام بیش از نیم میلیارد عملیات در ثانیه خواهد بود. حیرت انگیز نیست؟

تیم سازنده پروژه متاورس آدرساید (Otherside) همچنین ادعا می کند که بیش از 10,000 نفر می توانند به طور همزمان با هم بازی کنند و می توانند با سایر بازیکنان در یک چت صوتی تعامل داشته باشند. از این نظر، کلکسیونرهای NFT می توانند در این بازی جهانی باز صاحب زمین شوند، منابع را برداشت کنند و مصنوعات عتیقه و شخصیت های کمیاب را کشف کنند.

اگرچه زیرساخت و فناوری آن مشخص نیست اما بازی در یک اکوسیستم منحصربه‌فرد که شامل Otherdeeds با مجموعه‌ای از منابع و تعدادی کدا است، تعبیه شده است. چیزهای دیگری که با چنین ویژگی های متنوع، متاورس آدرساید (Otherside) را ارزشمند و کاوش پذیر می کند. شایان ذکر است که امکانات بی پایانی وجود دارد که می توانید در سرزمین های عجیب و غریب کداس انجام دهید. با این حال، عناصر سرگرم کننده بیشتری در متاورس وجود دارد که به مصنوعات و مواد طبیعی گسترش می یابد که به شما در ساختن آدرساید کمک می کند. منابع (Resources) هر قطعه زمین در آدرساید حاصلخیز است و تا چهار منبع طبیعی را پرورش می دهد که می توانید آنها را برداشت و استفاده کنید. این منابع عبارتند از Anima (برای تحقیق)، سنگ معدن (فلز)، Shard (سنگ) و ریشه (چوب). برخی از این مواد خام کمیاب هستند. این مواد طبیعی همان چیزی است که متاورس آدرساید(Otherside) را شکل خواهد داد.

مصنوعات (Artifacts) مصنوعات گنجینه ها و ابزارهایی هستند که در وسعت سرزمین های آدرساید Otherside پراکنده شده اند. اینها اشیاء کمیاب هستند و برخی از آنها را نمی توان با هیچ وسیله دیگری ایجاد کرد. مشابه Kodas، اینها را می توان در تعداد بسیار کمی از Otherdeeds یافت. بنابراین، اگر یکی از این مصنوعات را پیدا کردید، به یاد داشته باشید که رازهایی در آن وجود دارد که با گسترش متاورس آدرساید (Otherside) آشکار خواهند شد.

مکانیزم یک بازی همه جانبه اگر شما یک دارنده Otherdeed هستید، ماجراجویی جالبی وجود دارد که شما وارد آن خواهید شد. شما همچنین می توانید ببینید که چگونه این دنیای جدید عجیب و غریب از طریق متاورس همه جانبه آدرساید متحول خواهد شد. بیایید سفر را آغاز کنیم.

اولین سفر دارندگان Otherdeed بخشی از اولین نسخه نمایشی فناوری آدرساید خواهند بود که در آن کل جامعه گرد هم می آیند تا سفر پیش رو را بررسی و برنامه ریزی کنند.

کدکس (Codex) در اینجا، بازیکنان یاد می‌گیرند که سرزمین‌های خود و موارد دیگر را پیوند دهند. Otherside Codex یک سند زنده است که با مشارکت شرکت کنندگان آدرساید نوشته شده است، که اکنون آن را ویجرز (Voyagers) می نامیم.

هر قدمی که بر روی طرف دیگر بردارید دری را برای احتمالات و خطرات آینده باز می کند، پس با احتیاط قدم بردارید.

چگونه در متاورس آدرساید شرکت کنیم؟

برای شرکت در متاورس آدرساید(Otherside) ، ابتدا باید زمین های Otherdeeds NFT را خریداری یا ضرب کنید. اولین موج فرآیند ضرب در 30 آوریل 2022 اتفاق افتاد که در آن 100,000 زمین از 200,000 زمین Otherdeed NFT به مزایده گذاشته شد.

در این فروش عمومی زمین 55000 عدد Otherdeeds NFT، برای کیف پول های KYCed و 45000 برای دارندگان BAYC و MAYC در دسترس بود. سقف دریافت یک Otherdeed برای هر دارنده MAYC و BAYC NFT بود و دارندگان مجاز بودند ظرف 21 روز پس از پایان فروش آن را مطالبه کنند.

خب، موج اول به پایان رسیده است، بنابراین نمی‌توانید در حال حاضر دریافت یا ضرب کنید. شما باید منتظر موج های آینده باشید که در آن 100,000 زمین NFT باقی مانده Otherdeeds به حراج گذاشته می شود.

توجه داشته باشید که خرید یا ضرب Otherdeeds تنها راه شرکت در متاورس آدرساید(Otherside) نیست. می‌توانید مستقیماً به برنامه SDK ملحق شوید که ابزارهای مورد نیاز توسعه‌دهندگان را برای ساختن شخصیت‌ها، پوسته شخصیت‌ها، ساختارها، آیتم‌های درون بازی و مینی‌گیمی برای آدرساید ارائه می‌دهد.

آینده متاورس آدرساید(Otherside) چگونه است؟

با اینکه ما هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با برنامه آینده آدرساید در دست نداریم، تیزر اولیه تا حد زیادی ما را به آینده آن امیدوار کرده‌است. به نظر می‌رسد که اکوسیستم بورد ایپ به کاربران خود گزینه‌های زیادی برای شخصی سازی زمین‌های خود در متاورس آدرساید ارائه می‌دهد. بدیهی است که برای تمامی این تغییرات نیاز به خرج کردن ارز ایپ است.

پس اگر برای خرید توکن غیر مثلی دچار تردید بودید، الآن زمان مناسبی برای شما است. ارز ایپ نیز که به تازگی رشد چشمگیری داشته، می‌تواند یک سرمایه گذاری مناسب برای شما باشد.

همچنین به تازگی خبری مبنی بر همکاری یوگا لبز با لاروا لبز منتشر شده‌است. این همکاری باعث دسترسی متاورس بورد ایپ به Meebits و کریپتو پانک می‌شود. زمانی که این همکاری اعلام شد، ارزشی جدید برای بورد ایپ برابر 5 میلیون دلار در نظر گرفته شد.

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کرد، محبوبیت بالای بورد ایپ بین کاربران توکن‌های غیر مثلی است. این اتفاق نمایانگر این است که، در آینده هر کجا صحبتی از NFT باشد، نام بورد ایپ نیز به زبان خواهد آمد. این داستان، متاورس آدرساید را در جایگاه مناسبی برای شرکت کردن، قرار می‌دهد.

با توجه به تمامی نکات بالا، خرید توکن غیر مثلی در این شرایط کار عقلانی به نظر می‌رسد. به یاد داشته باشید که شما قادرید هر زمان که می‌خواهید توکن‌های غیر مثلی خود را به فروش گذارید.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.