بازی Plant vs Undead چیست؟

بازی Plant vs Undead چیست؟

در صورتی که یک بازیکن حرفه ‎ای هستید ممکن است شباهت ‎هایی بین دو بازی Plant vs Undead و Plants vs Zombies مشاهده کنید. این بازی مبتنی بر NFT روایتی دیگر از Plants vs Zombies (گیاهان در برابر زامبی ها) است

که به عنوان یک بازی محبوب و اعتیادآور شناخته می‎شود. اگر بازی Plants vs Zombies را انجام داده باشید، انجام بازی Plant vs Undead هم برایتان آسان خواهد بود. در کل می‎توان گفت این دو بازی بسیار مشابه هستند و مفهوم یکسانی را دنبال می‎کنند.

توکن ‎های غیر قابل تعویض (NFT) باعث ایجاد انقلابی در صنعت بازی‎ های ویدئویی شده ‎اند. توانمندسازی بازیکنان به همراه کنترل داشتن آنها بر دارایی‎ های موجود در بازی با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است. در نتیجه، صنعت بلاک چین باعث خلق بازی‎ های زیادی در حوزه کسب درآمد شده که کاربران آن بدین طریق توانسته ‎اند به فرصت کسب درآمد واقعی با بازی کردن دست یابند. Plant Vs Undead بازی ‎ای در صنعت GameFi است که کلیه دارایی‎ های موجود در بازی آن قابل معامله یا فروش در بازارهای بومی خودش هستند. بازی Plant vs Undead بازی بلاک چینی شبیه به یک بازی چند نفره برج دفاعی است. هدف، محافظت از گیاهان و درخت مادر، در برابر مردگان است، ارتشی از زامبی ها که با برخورد یک شهاب سنگ به سیاره زمین به وجود آمده اند.

از بسیاری جهات، بازی Plant vs Undead شبیه به Plant vs Zombies است اما شامل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است که به عنوان دارایی بازی عمل می‌کنند.

این بازی سرزمینی را به تصویر می کشد به نام Power Plants که در آن حیوانات و گیاهان در آرامش هستند تا زمانی که با برخورد یک شهاب سنگ به آن همه چیز تغییر کرده و موجودات به چیزی به نام Undead تبدیل می شوند. Undeadها به دنبال نابود کردن همه سرزمین، حیوانات و گیاهان و درختان مادر هستند اما درختان مادر می توانند گیاهانی را تولید و پرورش داده و بذرهایی را به گیاهانی با خاصیت جادویی تبدیل کنند تا از خود در برابر Undead ها دفاع نمایند.

مهمترین جنبه بازی این است که کاربر برای محافظت از درخت مادر نیاز به داشتن گیاهان دارد. این گیاهان NFT هایی هستند که می توان آنها را از بازار خریداری کرد. هشت نوع گیاه در بازی وجود دارد و چندین دور بازی برای کاشت موفقیت آمیز آنها در حالت فارمینگ وجود دارد. هدف این است که یک مزرعه گیاهی بسازید که بتواند در برابر حملات Undead مقاومت کند.

بازیکنانی که از بازی‌های Plant vs. Zombies، Balloon Tower Defence و بازی‌های دفاعی رقابتی بازیکن در مقابل بازیکن (PVP) لذت می‌برند، بازی Plant vs Undead را چالش‌برانگیز و اعتیاد آور می‌دانند. این بازی به مسئله بذرها و گیاهان مرتبط است که با کمک توکن‎ های بومی pvu می‎توان آن ها را از بازارهای فروش موجود در بازی خریداری کرد. در ابتدای بازی هم به هیچ هزینه اولیه‎ ای نیاز نیست و می‎توان بازی را به صورت رایگان و با هدف کسب درآمد آغاز کرد.

در بازی Plant vs Undead، بازیکنان ارتشی از گیاهان با هدف از بین بردن هیولاهای مرده می‎سازند. بازیکنان می‎توانند گیاهان خود را در هر قسمتی از باغ خود با هدف حمله به هیولاهای مرده و ارواح قرار دهند. گاهی برخی از بازیکنان می‎توانند به دنیای دیگر هم سفر کنند، اما این قابلیت محدود است.

توکن PVU

بازی Plant vs Undead در فیلیپین بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که بازی پاداش هایی را ارائه میدهد که نه تنها میتواند در بازار داخلی آن استفاده شود، بلکه میتواند در صرافی های متعدد FIAT یا سایر ارزهای دیجیتال نیز معامله شود. در فیلیپین شما میتوانید به راحتی این بازی را با پول رایج کشور مبادله کنید.

Plant vs Undead: فارمینگ

این بازی به هر بازیکن اجازه می دهد تا گیاهان خود را به صورت استراتژیک برای دفاع از درخت مادر قرار دهد. در صورت موفقیت، بازیکنان انرژی نور (LE) یا امتیاز انرژی دریافت می کنند. بازیکنان از این امتیازات برای ارتقاء و تغییر مکان گیاهان و خرید ابزارهای اضافی برای ارتقاء طرح استفاده می کنند. همچنین می‌توانید توکن‌های LE را با توکن‌های PVU مبادله کنید که در چندین صرافی ارز دیجیتال قابل معامله است.

بازی Plant vs Undead نوعی بازی به شمار می رود که هنوز در دست توسعه است اما کاربران می توانند آن را بازی کرده و ویژگی هایی مانند حالت فارمینگ، بازار NFT، آبیاری دانه ها و تلاش های روزانه را کشف کنند. شما توکن (LE) را از طریق کارهای روزانه که شامل آبیاری گیاهان دیگر بازیکنان و برداشت گیاهانتان می شود، به دست می آورید.

بازی Plant vs Undead یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) برای شروع آسان بازی است. به این صورت که برای شروع بازی فقط چند توکن PVU هزینه دارد. برای اینکه بتوانید گیاهان را بخرید و شروع به فارمینگ کنید، به آن پول در کیف پولی که برای اتصال به بازی بلاک چین استفاده می کنید، نیاز دارید. داشتن دارایی های بازی که می توانند در بازار NFT معامله شوند، یک فرصت عالی برای گیمرهای مشتاق است.

از آنجایی که این یک بازی مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است، بازیکنان برای اجرای آن به یک کیف پول سازگار با BSC و مقدار کمی BNB در کیف پول خود برای پوشش هر گونه هزینه تراکنش نیاز دارند.

بازی در حال حاضر روی دو حالت تمرکز دارد: حالت PVP (در Factory Chain) و حالت PVE (در BSC). شما نمی توانید دارایی ها را بین دو حالت تغییر دهید زیرا هر بازی به دارایی های متفاوتی نیاز دارد: FUSD برای حالت PVP و PVU برای حالت PVE.

توکن Plant vs Undead: انرژی نور (LE)

در بازی Plant vs Undead می توانید توکن های PVU را با توکن های LE مبادله کنید که با آن می توانید ابزارهایی برای کشاورزی بخرید. نمونه‌هایی از ابزارها عبارتند از گلدان (برای گیاهان)، آب، مترسک‌ها و سایر ویژگی‌هایی که هنوز در دست توسعه هستند.

در حال حاضر، بازیکنان با توکن های LE برای رشد گیاهان پاداش می گیرند. هر گیاه NFT پس از 120 ساعت مقدار مشخصی از توکن های LE را به بازیکنان پاداش می دهد. سپس توکن‌های LE را می‌توان با توکن‌های PVU مبادله کرد که می‌توانند در صرافی غیرمتمرکز PancakeSwap، Gate.io و LBank معامله شوند. گیم پلی حالت فارمینگ مرتباً در حال ارتقا است.

نحوه بازی Plant vs. Undead

در نسخه فعلی بازی Plant vs Undead، بازیکنان می توانند حالت فارمینگ را تجربه کنند که حول آبیاری بذرها، مزرعه و جمع آوری منابع انرژی نور می چرخد.

این توکن (LE) را می توان به توکن PVU که توکن بومی بازی است، تبدیل کرد و در صرافی های غیرمتمرکز مختلف (DEX) معامله کرد. LE با برداشت دانه ها یا انجام تلاش روزانه که شامل آبیاری گیاهان سایر بازیکنان است، به دست می آید. اولین هدف بازیکنان Plant vs Undead به دست آوردن پنج توکن PVU است. با استفاده از PancakeSwap می توانید این مرحله را کامل کنید. فارمینگ در Plant vs Undead به موجودی پنج توکن PVU یا بیشتر نیاز دارد. برای تکمیل این مرحله به راحتی می توانید از MetaMask استفاده کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما کاربران به مقداری BNB (Binance Coin) در کیف پول خود نیاز دارند. این BNB برای هزینه گس هنگام بازی استفاده می شود زیرا Plant vs Undead بومی زنجیره هوشمند بایننس است. اگرچه کارمزدها حداقل هستند اما نگه داشتن مقدار کمی BNB در کیف پول شما بسیار مهم است. پس از تأمین بودجه، به بازار Plant vs Undead وارد شده و به بخش Farm بروید.

از شما خواسته می شود که کیف پول MetaMask خود را وصل کنید که این کار شامل فقط چند کلیک است.

اگر با خطا مواجه شدید، نگران نباشید زیرا بازی هنوز در مرحله آزمایش بتا است. یکی از ویژگی های آن شامل یک "سیستم زمان بندی دسته ای" است که در آن به بازیکنان دسته هایی اختصاص داده می شود. هر دسته فقط می تواند در ساعات خاصی بازی کند. اینکه چه زمانی می‌توانید بازی کنید را می بینید اما ممکن است با منطقه زمانی یا تنظیمات برگزیده شما مطابقت نداشته باشد. اگرچه سازندگان در حال کار بر روی بهبود مشکلات مختلف هستند اما این نقطه ضعف بازی در شکل فعلی آن است. هنگامی که می توانید وارد بازی شوید، لذت واقعی برای شما شروع می شود! پنج PVU، (یا بیشتر)، که قبلا به دست آورده اید باید به LE تبدیل شوند. تمام ابزارها و دانه ها در حالت فارمینگ به جای PVU، به LE نیاز دارند. همه بازیکنان بازی Plant vs Undead قطعات رایگان دریافت می کنند. یک درخت مادر و پنج شکاف برای کاشت گیاه وجود دارد. هدف شما کاشت گل آفتابگردان است.درخواست زمین با استفاده از تب "زمین" در قسمت مزرعه انجام می شود. هر گل آفتابگردان به یک گلدان کوچک و یک مجموعه آب نیاز دارد که حداکثر 100 بار می توان از آن استفاده کرد. ممکن است ارزش خرید یک مترسک برای پرورش LE را داشته باشد.

همه ابزارها مقدار کمی LE هزینه دارند، بنابراین خریدهای خود را با دقت برنامه ریزی کنید.

اطمینان حاصل کنید که فقط یک بار روی دکمه خرید کلیک کنید، حتی اگر به نظر می رسد هیچ اتفاقی نمی افتد، سرور ممکن است یک تاخیر جزئی داشته باشد، بنابراین، چند بار کلیک کردن روی دکمه منجر به خریدهای متعدد می شود.

خرید یک نهال آفتابگردان به قیمت 100 LE بعد از سه روز 250 LE برای شما به ارمغان می آورد. Sunflower Mama 200 LE هزینه دارد اما بعد از 6 روز 850 LE پاداش می دهد. شرط بندی با sunbox یک گزینه است زیرا پاداش های جذابی را ارائه می دهد:

30 درصد شانس دریافت 100 برابر آب و 20 برابر مترسک

30 درصد شانس برای دریافت 2 برابر گلدان کوچک

شانس 30 درصد برای دریافت 1 نهال آفتابگردان

شانس 9.9 درصد برای دریافت 1 برابر آفتابگردان Sunflower Mama

0.1 درصد شانس برای دریافت 1 دانه

اینکه آیا این شانس ها ارزش قمار را دارند یا خیر، یک تصمیم شخصی است.

بعد از خرید بذر و وسایل آبیاری می توانیم به کاشت آفتابگردان بپردازیم!

به تب Land بروید، یک قطعه موجود را انتخاب کنید. به تب آفتابگردان بروید و گیاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از آن، به تب مزرعه بروید، جایی که گزینه "افزودن گلدان برای شروع فارمی یا Sunflower Mama " را پیدا خواهید کرد.

روی plant slot کلیک کنید و دکمه "استفاده" را فشار دهید.

بازیکنان باید دو بار با استفاده از آیکون قوطی آبیاری، گیاه خود را دو بار آبیاری کنند.

به عنوان بخشی از تلاش روزانه، می توانید از گیاهان بازیکنان دیگر در بازی نیز مراقبت کنید. گل آفتابگردان شما چند روز طول می کشد تا LE قابل برداشت باشد.

آبیاری یک گیاه می تواند نهال آفتابگردان تولید کند، اگرچه احتمال آن بسیار کم است:

اگر تعداد آب بین 0 تا 19 باشد، 10 درصد شانس دریافت 1 نهال آفتابگردان وجود دارد.

اگر تعداد آب بین 20 تا 39 باشد، 9 درصد شانس دریافت 1 نهال آفتابگردان وجود دارد.

اگر تعداد آب بین 40 تا 59 باشد، 8 درصد شانس دریافت 1 نهال آفتابگردان وجود دارد.

اگر تعداد آب بین 60 تا 79 باشد، 7 درصد شانس دریافت 1 نهال آفتابگردان وجود دارد.

اگر تعداد آب بین 80 تا 99 باشد، 6 درصد شانس دریافت 1 نهال آفتابگردان وجود دارد.

اگر تعداد آب بین 100 یا بیشتر باشد، هرگز افت نهال وجود نخواهد داشت.

برای آبیاری گیاهان روی plant slot کلیک کنید و دکمه «استفاده» را در کنار آیکون قوطی آبیاری بزنید.

ممکن است کلاغ هایی روی نقشه ظاهر شوند که باید با مترسک ترسانده شوند تا شانس 10 درصدی در دو نهال آفتابگردان داشته باشند.

شما می توانید گیاهان بازیکنان دیگر را تا 15 بار در روز با پاداش 50 LE آبیاری کنید و حداکثر 5 بار در روز کلاغ ها را بترسانید.

پس از گذشت چند روز و به ثمر نشستن آفتابگردان، می توانید LE را برداشت کنید.

به مزرعه خود بروید و گل آفتابگردان را یکی یکی برداشت کنید یا از دکمه "Harvest All" در سمت راست استفاده کنید.

پس از جمع آوری LE، می توانید قطعه زمین را "حذف" کنید و چرخه را با گیاه دیگری تکرار کنید. بازی Plant vs Undead یک بازی تطبیق پذیر است. حالت فارمینگ آن، که اخیراً بازسازی شده است، بازیکنان را برای کسب انرژی و توکن‌های PVU درگیر نگه می‌دارد. علاوه بر این، گزینه به دست آوردن زمین رایگان یک جنبه قدرتمند برای هیجان زده کردن بازیکنان جدید در مورد این راه حل بازی برای کسب درآمد است. از آنجایی که بازیکنان با کمک فناوری NFT دارایی‌های خود را در بازی Plant vs Undead کنترل می‌کنند، راهی برای کسب درآمد از طریق بازی‌های ویدیویی وجود دارد. این پارادایم می تواند در کشورهای در حال توسعه یک تغییر دهنده بازی باشد اما همچنین می تواند تفاوتی اساسی در بقیه جهان ایجاد کند. از آنجایی که بازی Plant vs Undead می تواند توسط افراد در هر سنی بازی شود، می تواند به اکوسیستم بازی برای کسب درآمد کمک کند تا توجه بیشتری را به خود جلب کند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.