بهترین توکن های هواداری یا فن توکن ها

بهترین توکن های هواداری یا فن توکن ها

با ظهور و توسعه بلاکچین، مفاهیم زیادی به وجود آمدند. توکن هواداری یا فن توکن یکی از این موارد می باشد. Fan Tokenها برای هواداری از رویدادها و مجموعه های محبوب به وجود می آیند. رویدادهای ورزشی، فیلم ها، موسیقی و… از جمله مواردی هستند

که می توانند دارای توکن هواداری باشند. اما به هر حال بهترین فن توکن ها در حال حاضر متعلق به باشگاه های مطرح و محبوب فوتبال است.داشتن توکن هواداری برای دارندگان آن مزایایی به همراه دارد و با استفاده از این توکن ها هواداران می توانند از امتیازات ویژه ای بهره مند شوند. علاوه بر مزایایی همچون حق رای دهی، با خرید فن توکن های برتر و نگه داری از آن ها، می توانید سود سرمایه گذاری به دست آورید. اگر هم از طرفداران ورزش و هم از علاقه مندان به رمزارزها هستید، «توکن های هواداری» می تواند برای شما جذاب باشد. به طور خلاصه، توکن‌های هواداری، ارزهای رمزنگاری شده هستند که مزایای عضویت انحصاری را برای لیگ‌های ورزشی، تیم‌ ها و گاهی اوقات حتی بازیکنان منفرد در اختیار دارندگان قرار می‌دهند. آنها توسط سازمان های ورزشی ارائه می شوند و می توان آنها را در انواع پلتفرم های مبادلات رمزنگاری خریداری کرد. این دارایی‌های رمزنگاری هنوز نسبتاً جدید هستند اما در حال حاضر خود را به عنوان آینده اقتصاد ورزش معرفی می‌کنندیکی از ویژگی های اصلی فن توکن ها یا توکن های هواداری این است که به دارندگان این امکان را می دهد تا در مورد موضوعات مربوط به تیم ورزشی مورد علاقه خود رای دهند.

فن توکن ها چیست؟

توکن‌های هواداری دارایی‌های رمزنگاری هستند که به صاحبان آن‌ها امکان دسترسی به خدمات و امکانات مختلف ارائه شده توسط سازمان‌های ورزشی را می‌دهند.

توکن‌های هواداری را می‌توان در انواع صرافی‌ های ارزهای دیجیتال خریداری و مبادله کرد، درست مانند هر ارز دیجیتال دیگری. قیمت های توکن توسط فروشندگان تعیین می شود و سپس در پاسخ به شرایط بازار و میزان علاقه به یک توکن خاص در یک لحظه معین در نوسان است.

توکن های هواداری، به ویژه به دارندگان آنها اجازه می دهد تا در مورد موضوعات مختلف مربوط به باشگاه ورزشی مورد علاقه خود رای دهند. موضوعات رای گیری ممکن است بسته به تیم متفاوت باشد اما رایج ترین مورد در این زمینه هستند.

توکن های هواداری بدون شک آینده اقتصاد ورزشی هستند، به گونه ای که طرفداران می توانند تعامل خود را با تیم ورزشی مورد علاقه خود نشان دهند. با استفاده از ویژگی‌های کاربردی ارزهای دیجیتال، توکن‌های هواداری نیز به طرفداران در تصمیم‌گیری‌های تیمی از طریق رای‌گیری امکان نظر می دهند. بنابراین، هرچه تعداد طرفداران بیشتری داشته باشید، قدرت بیشتری در باشگاه‌های ورزشی که به آنها ملحق می‌شوید، خواهید داشت.

بیایید جزئیات هریک از توکن های هواداری را بررسی کنیم اما قبل از اینکه برترین توکن های هواداری برای سرمایه گذاری در سال 2022 را با جزئیات بیان کنیم، بهتر است یک طرح کلی از برترین توکن های هواداری برای سرمایه گذاری در سال 2022 را مرور کنیم.

Battle Infinity: به طور کلی بهترین توکن هواداری در سال 2022 Alpine F1 Fan Token: بهترین توکن هواداری فرمول یک توکن های هواداری پاری سن ژرمن یا Paris Saint-Germain Fan Token: محبوب ترین توکن هواداری فوتبال SS Lazio Fan Token: توکن طرفداری فوتبال در حال افزایش توکن هواداری منچستر(Manchester City Fan Token): توکنی با قویترین طرفداران توکن هواداری باشگاه بارسلونا (FC Barcelona Fan Token): یکی از قدیمی ترین توکن های هواداری فوتبال در این صنعت توکن هواداری آث میلان (AC Milan Fan Token): یکی از کم ارزش ترین فن توکن ها توکن هواداری سانتوس اف سی (Santos FC Fan Token): محبوب ترین توکن طرفداری فوتبال برزیل توکن هواداری پورتو اف سی (FC Porto Fan Token): بهترین توکن هواداری برای هواداران لیگ برتر پرتغال توکن هواداری اینتر میلان (Inter Milan Fan Token): توکن هواداران فوتبال با ابزارهای جالب

صاحبان توکن های هواداری چه امتیازاتی دارند؟

همان‌طور که قبلا گفته شد مالکان توکن‌های هواداری دارای امتیازات ویژه‌ای خواهند بود. البته ناگفته نماند که مالکان توکن باید به اندازه و تعداد کافی از توکن های هواداری برخوردار باشند تا این امتیازات ویژه شامل آن‌ها نیز شود. این میزان و اندازه را در واقع صاحبان باشگاه یا رویداد هواداری مورد نظر مشخص می‌کند. نکته دیگری نیز که وجود دارد این است که هر کدام از صاحبان رویداد موردنظر ممکن است تعداد مختلفی امتیاز ویژه برای مالکان توکن های هواداری در نظر بگیرند. که تصمیم‌گیری در رابطه با این نکته به عهده صاحبان آن رویداد می‌باشد. تصمیم‌گیری در خصوص این موضوع قطعا می‌تواند در نوسانات قیمتی توکن های هواداری تاثیر گذار باشد.

به طور مثال توکن های طرفداری باشگاه‌های ورزشی یا توکن های ورزشی می‌توانند امتیازات ویژه زیر را برای مالکان توکن‌های خود در نظر بگیرند.

مکان به‌جاآوری مسابقات اتخاذ تصمیم در خصوص تبلیغات برنامه‌ریزی برای فراورده‌های تیم ورزشی موردنظر تعیین شیوه فروش بلیط تعیین برجسته‌ترین بازیکن عضو باشگاه برنامه‌ریزی برای عکس‌هایی که مقرر شده است روی اتوبوس‌های باشگاه قرار گیرد.

شیوه عملکرد توکن های هواداری و نوسانات قیمتی

وکن های هواداری یا fan توکن‌ها ابتدا توسط Fan Token Offering یا FTO وارد بازار می‌شوند. و در ابتدای ورود خود قیمتی ثابت دارند که توسط فروشندگان آن‌ها مشخص می‌شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که، خرید و فروش و نوسان آن‌ها به مانند تمامی ارزهای دیجیتال دیگر است. تریدرها مانند ارزهای دیگر توکن های طرفداری را میخرند و در قیمت‌های بالاتر به فروش می‌رسانند، در ادامه به مواردی که باعث نوسانات و ، قیمت توکن های هواداری یا توکن های طرفداری می‌شوند، همچنین توضیح بیشتر نحوه خرید آن‌ها خواهیم پرداخت.

قیمت توکن های هواداری در بازار مانند کریپتوکارنسی‌های دیگر، طبق قانون اصلی بازارهای مالی یعنی قانون عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. این عرضه و تقاضا بستگی به میزان محبوبیت و تصمیمات باشگاه درمورد امتیازهایی که به مالکان توکن های هواداری می‌دهد بستگی دارد. همچنین نباید فراموش کرد. به مانند ارزهای دیجیتال دیگر وضعیت کلی بازار کریپتوکارنسی نیز می‌تواند بر روی قیمت توکن های هوادار تاثیرگذار باشد.

افق آینده توکن های هواداری چگونه به نظر می‌رسد؟

به طور کلی افراد فعال در حوضه ارزهای دیجیتال می‌توانند فن توکن‌ها را به مانند ارزهای دیجیتال دیگر خریداری کنند و آن‌ها را یا به دید سرمایه‌گذاری نگه‌داری کنند و یا به دید نوسان‌گیری خرید و فروش کنند. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت توکن های هواداری در قسمت‌های مختلف مقاله سخن گفته شد. اما با توجه به اینکه تمام باشگاه‎‌های ورزشی همه روزه به دنبال کسب درآمد از روش‌های جدیدی جز پخش و فروش بلیط هستند به نظر می‌رسد این توکن‌ها آینده روشنی خواهند داشت. و به همین دلیل تعدادی از معامله‌گران بازار این توکن های هواداری را به دید سرمایه‌گذاری بلندمدت نگهداری می‌کنند.

البته نباید فراموش کرد تعدادی از هواداران دو آتشه فوتبال نیز از این توکن‌ها به جای این‌که کسب درآمد داشته باشند و به دید سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنند، توکن های هواداری را به عنوان معیاری برای سنجیدن میزان وفاداری هوادار به باشگاه می‌دانند.

10 توکن برتر فن برای سرمایه گذاری در سال 2022

Battle Infinity خیلی بیشتر از یک توکن معمولی هواداری است. به طور خلاصه، Battle Infinity یک اکوسیستم بازی رمزنگاری است که شامل عناصرMetaverse ،NFT و DeFi بوده و یکی از بهترین بازی های ورزشی فانتزی به شمار می رود و در حال حاضر جزء برترین توکن های هواداری قرار دارد.

توکن حاکمیت بومی این پلتفرم IBAT است و در BSC (زنجیره هوشمند بایننس) میزبانی می شود.

تمام دارایی های درون بازی از طریق IBAT ارزیابی می شوند و بازیکنان می توانند از این ارز برای تراکنش ها، استیکینگ و سایر فعالیت های درون بازی استفاده کنند.

توکن Fan Alpine F1: بهترین توکن هواداری فرمول یک

توکن بعدی در لیست برترین توکن های هواداری، توکن Alpine F1 (ALPINE) است که یک سکه BEP-20 به شمار رفته و توسط تیم مسابقات فرمول یک، BWT Alpine F1 توسعه یافته است. این توکن در فوریه 2022 تاسیس شد و در بایننس لانچ پد راه اندازی شد و به دارندگان قدرت رای می دهد. برخلاف دیگر توکن‌های هواداری، ALPINE مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از NFTها را نیز ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند برای جوایز آن را به اشتراک بگذارند. از دیگر ویژگی‌های مهم آن می‌توان به فرصتی برای ملاقات با تیم F1 و کالاهای امضا شده توسط تیم‌ها اشاره کرد.

توکن هواداران پاری سن ژرمن: محبوب ترین توکن هواداران فوتبال

نماد هواداران PSG نشان دهنده باشگاه معروف فوتبال پاری سن ژرمن است و در حال حاضر به عنوان محبوب ترین توکن هواداران فوتبال و یکی از برترین توکن های هواداری شناخته شده است. این توکن امتیازات مختلفی از جمله تجربیات VIP، کالاهای رسمی، قدرت رای دادن برای طراحی جلد FIFA-22 PSG و موارد دیگر را ارائه می‌کند علاوه بر این، برخی از مالکان توکن PSG گزارش داده اند که با بازیکنان این تیم تماس ویدیویی یک به یک داشته اند.

SS Lazio Fan Token: توکن طرفداری در حال رشد فوتبال

مورد بعدی در لیست برترین توکن های هواداری برای سرمایه گذاری، دارایی رمزنگاری SS Lazio است. LAZIO همچنین در ابتدا در لانچ پد بایننس راه اندازی شد. این باشگاه ورزشی معروف نامی بزرگ در فوتبال ایتالیا است و 7 عنوان کوپا ایتالیا، 2 عنوان قهرمانی سری A و 1 جام برندگان یوفا را کسب کرده است.

توکن هواداری منچستر سیتی: توکنی با قویترین پایگاه هواداران

درست مانند توکن های قبلی، توکن هواداران منچستر سیتی (CITY) نیز بر روی پلتفرم Socios و توسط قهرمان فعلی لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی ساخته شده است.

با داشتن یکی از قوی‌ترین پایگاه‌های طرفداران در دنیای فوتبال، تحلیلگران رمزارز معتقدند که این توکن می‌تواند زمانی که طرفداران بیشتری در مورد پروژه آگاهی کسب کنند، به جایگاه بالاتر و جدیدی برسد.

FC Barcelona Fan Token: یکی از قدیمی ترین توکن های هواداران فوتبال در صنعت

برای آن دسته از شما که از طرفداران سرسخت فوتبال هستید، باشگاه بارسلونا واقعاً به هیچ نوع معرفی رسمی نیاز ندارد. این باشگاه نه تنها شناخته شده ترین باشگاه در فوتبال است، بلکه یکی از محبوب ترین برندهای ورزشی روی کره زمین است. توکن BAR باشگاه بارسلونا بر روی پلتفرم Socios ایجاد و در ژوئن 2020 راه اندازی شد که آن را به یکی از قدیمی ترین توکن های هواداران در صنعت تبدیل می کند. مزایای اصلی نگه داشتن توکن BAR دسترسی به منابع باشگاه، تخفیف در بلیط بازی، کالاهای با نسخه محدود و اطلاعات داخلی انحصاری است.

AC Milan Fan : پتانسیل رشد بالقوه

توکن هواداری AC میلان (ACM) دقیقاً در ردیف توکن های تیم فوتبال جهانی Socios و برترین توکن های هواداری قرار دارد.

موارد استفاده ACM تقریباً مشابه سایر توکن‌های طرفداری است و شامل دسترسی به کالاهای با نسخه محدود، فرصت ملاقات با زلاتان ابراهیموویچ و سایر بازیکنان تیم اصلی و قدرت رای دادن است.

باتوجه به شروع خوب آث میلان در فصل، تحلیلگران بر این باورند که ACM در حال حاضر یکی از کم ارزش ترین توکن های هوادار است و فضای زیادی برای رشد دارد.

توکن هواداری سانتوس اف سی: محبوب ترین توکن هواداران فوتبال برزیل

سانتوس اف سی (سانتوس) نماد رسمی هواداران باشگاه فوتبال مشهور برزیلی سانتوس اف سی است.

جدا از برخی از امتیازات استاندارد مانند مشارکت در فعالیت های تیمی و قدرت رای دادن، این توکن هواداری امتیازات انحصاری مانند مجموعه NFT، پاداش دادن و دسترسی به GameFi را نیز ارائه می دهد.

از 23 آگوست 2022، SANTOS با قیمت 14.40 دلار و ارزش بازار آن 62 میلیون دلار است که آن را به یکی از بزرگترین توکن های هواداران از نظر ارزش بازار تبدیل می کند.

FC Porto Fan Token: بهترین فن توکن برای هواداران لیگ برتر پرتغال

پورتو که توسط FC Porto ایجاد شد، یکی دیگر از برترین توکن های هواداری است که در نوامبر 2021 در شبکه بایننس راه اندازی شد و به همه طرفداران لیگ برتر پرتغال تقدیم شده است. تیم فوتبال اف سی پورتو در سال 1983 تاسیس شد و به عنوان دومین تیم ثروتمند پرتغال شناخته می شود.

با توجه به تعداد زیاد هواداران این باشگاه، پورتو هنوز پتانسیل های زیادی برای افزایش ارزش و بازدهی قابل قبول برای سرمایه گذاران اولیه دارد.

توکن هواداری اینترمیلان: توکن هواداران فوتبال با ابزار جالب

توکن هواداری INTER توسط باشگاه معروف ایتالیایی اینتر میلان با هدف ارائه تعامل بیشتر به طرفداران با باشگاه ایجاد شد. دارندگان توکن هواداری INTER برای تصمیمات جزئی باشگاه، دسترسی به کالاهای رسمی و ورود به استادیوم از قدرت رای گیری برخوردار می شوند. اما، یک ابزار جالب دیگر نیز وجود دارد، دارندگان باید تصمیم بگیرند که تیم در هنگام جشن گرفتن گل ها کدام آهنگ را بخواند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.