توکن BAB و راه‌اندازی zkBNB

توکن BAB و راه‌اندازی zkBNB

بایننس توکن BAB به عنوان یک توکن Soulbound به عنوان مدرک هویت برای کاربرانی که KYC را انجام داده اند معرفی کرده و قرار است توکن BAB مدرک هویتی برای کاربران تایید شده بایننس است. توکن Soulbound در پروژه های زنجیره BNB

به دارندگان مزایا و امکاناتی می دهد. صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال، بایننس، توکن بایننس حساب Bound (BAB) را در 8 سپتامبر در زنجیره BNB راه اندازی کرد. BAB که به عنوان یک "soulbound token" طراحی شده است، (متعلق به دسته Soulbound Token یا SBT) به عنوان مدرک هویت برای کاربران بایننس که تأیید KYC را تکمیل کرده اند، استفاده می شود.

به گفته بایننس، توکن‌های BAB نمی‌توانند منتقل شوند زیرا برای هر کاربر در زنجیره BNB منحصر به فرد هستند. بنابراین، یک شناسه کاربری تایید شده بایننس را فقط می توان برای ضرب یک توکن BAB در زنجیره BNB استفاده کرد. با این حال، آنها قابل فسخ هستند و پس از آن توکن ها به مدت 72 ساعت قفل می شوند.

در اطلاعیه بعدی که توسط BNB Chain منتشر شد، این شبکه انتخاب 15 پروژه را تأیید کرد که با بایننس همکاری کرده اند تا مزایای مرتبط با توکن های BAB را به کاربران خود ارائه دهند، مانند airdrops انحصاری و امتیازات VIP.

هنگامی که کاربر رمز تأیید BAB خود را در بایننس دریافت کرد، می‌تواند از آن برای مشارکت در ایجاد و ساخت پروژه‌های جدید در بلاک چین BNB استفاده کند، همچنین کاربردهای بیشتری نیز به زودی اعلام خواهد شد.

توکن Soulbound یا SBT، دسته بندی جدیدی از توکن برای یک جامعه غیرمتمرکز و ایجاد شده توسط ویتالیک بوترین است. در واقع توکن Souldbound یا SBT نوعی توکن غیرقابل انتقال است که ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم (ETH) مدتی پیش برای ایجاد یک شرکت غیرمتمرکز پیشنهاد کرد. اینها توکن هایی هستند که به طور خاص برای شناسایی افراد در جهان رمزنگاری ایجاد شده اند.

توکن غیرقابل انتقال یک توکن منحصر به فرد است که تنها زمانی می تواند توسط کاربر ایجاد شود که KYC را در Binance تکمیل کند.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس نیز در توییتی در مورد توکن‌های Soulbound توضیح داد که:

«توکن‌های Soulbound نقش مهمی در نحوه کار اعتبارنامه‌های web3 در یک جامعه غیرمتمرکز ایفا خواهند کرد. ما موارد استفاده متعددی را برای توکن BAB پیش‌بینی می‌کنیم و برای توسعه این دیدگاه انقلابی از جامعه غیرمتمرکز فعالانه با جامعه همکاری خواهیم کرد.»

SBT ها همچنین می توانند آینده ای را نشان دهند که DAO ها و تعاملات اجتماعی ما را در آینده متحول خواهد کرد. توکن BAB اولین توکن Soulbound (SBT) است که بر روی زنجیره هوشمند BNB ساخته شده است و برای نشان دادن رقابت موفق احراز هویت مشتری (KYC) در بایننس استفاده می شود.

امکانات توکن BAB در رشد اکوسیستم بایننس

غیرقابل انتقال: توکن BAB یک توکن soulbound است، غیرقابل انتقال بوده و کاربران نمی‌توانند توکن‌های BAB را به سایر کاربران منتقل کنند.

قابل فسخ: BAB نیز قابل فسخ است و کاربران می توانند توکن های BAB خود را پس از ضرب کردن باطل کنند.

منحصر به فرد: هر توکن BAB به حساب تایید شده متصل است و کاربران می توانند فقط یک توکن BAB را ضرب کنند.

هزینه های گس همچنان هنگام ضرب توکن های BAB اعمال می شود. کارمزد اولیه گس 1 BUSD ثابت است و از بودجه کاربر یا کیف پول به صورت لحظه ای کسر می شود.

برای کسانی که توکن های BAB خود را باطل می کنند، یک دوره قفل 72 ساعته وجود دارد. کاربران فقط می توانند توکن های جدید BAB را پس از دوره قفل ضرب کنند.

موارد استفاده بالقوه BAB بی پایان است. برای شروع، چند پروژه در زنجیره BNB، توکن های BAB را به عنوان اعتبار هویتی به جوامع خود معرفی خواهند کرد. فقط دارندگان توکن BAB می توانند در آن پروژه ها شرکت کنند.

از آنجایی که کاربران برای دریافت توکن BAB باید KYC کنند، پروژه‌های رو به جلو می‌توانند استفاده از توکن BAB را برای از بین بردن ربات‌ها از پروژه خود اعمال کنند.

به غیر از جلوگیری از دریافت ایردراپ ربات ها، توکن های BAB می توانند به بهبود مسائل حاکمیتی نیز کمک کنند. مدل کنونی DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) ناقص است به نحوی که توزیع حاکمیت به راحتی می تواند با خرید قدرت دستکاری شده و از بین برود. مکانیسم غیرقابل انتقال مرتبط با توکن BAB به اطمینان از توزیع عادلانه قدرت حاکمیتی که به نفع تمرکززدایی است کمک می کند.

راه‌اندازی zkBNB در زنجیره هوشمند بایننس

انتشار رسمی zkBNB (zero-knowledge solution) در ماه نوامبر انجام می شود. به گفته توسعه دهندگان بایننس این نوآوری تأثیر قابل توجهی بر توانایی توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های کاربردی مبتنی بر زنجیره هوشمند BNB در مقیاس بزرگ با امنیت تضمین شده و سرعت تراکنش، نهایی شدن سریع تر و کاهش قابل توجه هزینه های تراکنش خواهد داشت. با ساخته شدن کد منبع باز، توسعه دهندگان قادر خواهند بود عملکرد zkBNB را به موارد استفاده خاص خود گسترش دهند.

توسعه دهندگان بلاک چین BNB فاش کردند که انتشار رسمی zkBNB آنها با هدف ارائه زیرساخت بلاک چین پیشرفته تر و ایمن تر برای برنامه های غیرمتمرکز (dApps) Web3 انجام شده است.

این کد با هدف گسترش روزافزون استفاده از zkBNB به موارد استفاده خاص و آزمایش ویژگی‌های پیشرفته اضافی، منبع باز ساخته شد.

فناوری مقیاس‌پذیری بدون دانش دقیقاً برای ارتقای مقیاس‌پذیری طراحی شده است که توانایی رسیدگی سریع‌تر و اقتصادی‌تر مقادیر زیادی از تراکنش‌ ها به شیوه‌ای ایمن و کارآمد است. در واقع، اثبات دانش صفر (ZKP) در درجه اول به بهبود همزمان حریم خصوصی و تراکم شبکه کمک می کند.

آنها مبتنی بر مفهوم ساده‌سازی تا حد امکان تراکنش‌ های ثبت‌ شده در بلاک چین با حذف همه داده‌هایی هستند که خیلی ضروری نیستند، بنابراین وزن آن را به طور موثر بر حسب بایت فشرده می‌کنند. این کار باعث می شود که ثبت تراکنش در بلاک چین هزینه کمتری داشته باشد، فضای کمتری را در داخل بلاک ها اشغال کند، امکان ورود تراکنش های بیشتری را فراهم می کند و سطح حریم خصوصی را افزایش می دهد.

علاوه بر این، طبق گفته تیم زنجیره BNB، راه حل zkBNB آنها همچنین به دلیل افزایش سرعت و تضمین تراکنش، تأثیر قابل توجهی بر توانایی توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی جدید مبتنی بر زنجیره هوشمند BNB در مقیاس و با سطح بالایی از امنیت خواهد داشت؛ با کاهش قابل توجه کارمزد معاملات.

zkBNB چندین تراکنش زنجیره جانبی را در یک تراکنش فشرده می‌کند که یک اثبات رمزنگاری واحد را ایجاد می‌کند که معمولاً به عنوان SNARK شناخته می‌شود. این، در میان چیزهای دیگر، سوآپ اتمی را در BNB Chain تنها با استفاده از چند خط کد امکان‌پذیر می‌کند و دارایی‌های دیجیتال را به‌طور خودکار و بدون مجوز با استفاده از استخرهای نقدینگی DeFi و سواپ‌های AMM قابل مبادله می‌کند.

zkBNB دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

اول از همه، فرصت‌های ایمن و مطمئن را تضمین می‌کند که از همان سطح امنیتی لایه 1 استفاده می‌کند. روشی که این کار را انجام می دهد با جمع کردن تراکنش های زنجیره جانبی در یک تراکنش است. این امر مقیاس پذیری را تضمین می کند که مشابه آن قبلاً در صنعت دیده نشده است.

ادغام پرداخت ها و سواپ های اتمی اکنون تنها در چند خط کد امکان پذیر خواهد بود. دارایی‌های دیجیتال به‌طور خودکار و بدون مجوز با استفاده از مبادله داخلی AMM و استخرهای نقدینگی برای موارد استفاده DeFi به صورت خودکار معامله می‌شوند.

این نوآوری قرار است سرعت تراکنش‌های سریع، نهایی‌سازی سریع‌تر، هزینه‌های پایین گس و «خروج کامل» از BSC را ارائه دهد که به این معنی است که کاربران می‌توانند در هر زمان وجوه خود را برداشت کنند.

مزایای راه حل نوآورانه zkBNB در رشد اکوسیستم بایننس

با zkBNB زنجیره BNB قادر خواهد بود از 100 میلیون آدرس پشتیبانی کند و تا 10,000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

تیم زنجیره BNB ادعا می کند که به ویژه از این نوآوری می توانند توسعه دهندگان dApps برای NFT ها سود ببرند، همچنین می توانند از یک بازار یکپارچه NFT و خدمات API استفاده کنند.

شایان ذکر است که مشکل کارمزدها به ویژه در بازار NFT احساس می شود زیرا NFT هایی با ارزش کم و یا حتی گاهی اوقات ناچیز عرضه می شوند که تأثیر کارمزدهای بالا می تواند انتقال آنها از یک کیف پول به کیف دیگر را کاملاً نامناسب انجام دهد.

تیم زنجیره BNB خاطرنشان می کند که این مشکل به طور خاص در بازی های بلاک چین و پروژه های رمزنگاری مرتبط با رسانه های اجتماعی نیز ایجاد می شود، جایی که تجربه کاربر در اولویت است.

آیا توسعه‌های اخیر بایننس برای BNB مفید خواهند بود؟

به‌روزرسانی فوق به پلتفرم در سرعت بخشیدن به زمان تراکنش و در عین حال کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، به زنجیره BNB اجازه می‌دهد بین ۵۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند. بنابراین، عملکرد بسیار بهتری از قابلیت‌های فعلی بلاک چین دارد.

بنابراین افزایش حجم معاملات BNB و بهبود عملکرد بلاکچین، می‌توانند دلیل علاقه روزافزون به پلتفرم و کوین بایننس باشند. علاوه بر این، معیارهای دیگر مانند میانگین تراکنش‌های روزانه/هفتگی نیز تاثیر مثبت این توسعه‌ها روی BNB را تایید کردند.

توکن جدید Binance Account Bound بایننس که به طور مختصر با نماد BAB برای بسیاری از موارد استفاده در جامعه غیرمتمرکز طراحی شده است، اما در ابتدا فقط احراز هویت استفاده می‌شود. صرافی ارز دیجیتال بایننس با راه اندازی اولین توکن خود که برای تایید احراز هویت کاربر در پلتفرم طراحی شده است، به سمت ابزارهای هویت غیرمتمرکز حرکت می‌کند.

بایننس از راه اندازی توکن بایننس BAB با هدف رسیدگی به مسائل هویتی در جامعه غیرمتمرکز (DeSoc) خبر داد. برخلاف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، توکن BAB منحصراً برای اهداف شناسایی هویت آنلاین است و به نوعی به توکن های Soulbound (SBT) تعلق دارد. SBT‌ها که توسط خالق اتریوم ویتالیک بوترین پیشنهاد شده اند، توکن های غیرقابل انتقال و غیر مالی هستند که برای DeSoc طراحی شده اند.

طبق اعلام بایننس، توکن BAB اولین SBT است که در زنجیره هوشمند بایننس صادر شده است. هدف این توکن استفاده مختلف در DeSoc است، اما در ابتدا به عنوان هویت کاربر خود را بشناسید (KYC) عمل می‌کند. توکن BAB به طور خاص بر روی کیف پول‌ها نمایش داده می شود تا نشان دهد که صاحب کیف احراز هویت را در بایننس انجام داده است. بایننس گفت: این توکن به عنوان یک هویت بایننس استفاده می‌شود و می‌تواند توسط پروتکل های شخص ثالث برای تأیید توکن های BAB برای اهداف مختلف از جمله اجتناب از ربات‌ها، حذف توکن های غیرقابل تغییر، رای دادن و موارد دیگر استفاده شود. صرافی بایننس، بزرگ ترین پلتفرم معاملاتی رمز ارزها در جهان اعلام کرد که همه چیز برای راه اندازی اولین توکن سول باند این مجموعه با نام BAB (Binance Account Bound) در زنجیره BNB آماده است. توکن BAB به عنوان یک پروژه آزمایشی کار خود را آغاز خواهد کرد و در ابتدا تنها از طریق برنامه تلفن همراه بایننس در دسترس خواهد بود.

این توکن یک قابلیت انتخابی است که به کاربران احراز هویت شده در بایننس اجازه می‌دهد تا در حین استفاده از این پلتفرم به صورت مستقیم در کیف پول خود توکن BAB مینت کنند. این توکن در حقیقت معرفی شده است تا به عنوان هویت آنلاین کاربران در صرافی بایننس ایفای نقش کند. از این قابلیت همچنین می‌توان در پروتکل های شخص ثالث و در تایید توکن های BAB و هویت کاربران برای اهداف مختلفی مانند ایردراپ NFT ها، شرکت در رای گیری ها و پرهیز از ربات ها استفاده کرد.

بر اساس پست رسمی بایننس، BAB اولین توکن سول باندی خواهد بود که در زنجیره BNB ساخته می‌شود و هدف آن رفع مشکلات هویتی در یک جامعه غیرمتمرکز است. گفتنی است که توکن های سول باند قابل انتقال نیستند و ارزش مالی نیز ندارند که چنین موضوعی آنها را برای تایید هویت به گزینه ای ایده آل تبدیل کرده است. در اعلامیه BAB آمده است که قابلیت انتقال این توکن ها به نفع غیرمتمرکز شدن نخواهد بود و با توجه به توزیع قدرت حاکمیت چنین اتفاقی می‌تواند مشکل ساز شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.