ارز دیجیتال SLP چیست؟

ارز دیجیتال SLP چیست؟

به بررسی فاندامنتال یکی از رمز ارز های متاورس اکسی اینفینیتی به نام اسموث لاو پوشن و معرفی تاریخچه و آینده ارز دیجیتال SLP می‌پردازیم.در دورانی که بازار توکن‌های NFT رونق گرفته است، فناوری بلاک چین امکانات گسترده‌ای را اختیار توسعه دهندگان

قرار می‌دهد. هر روز شرکت‌های بیشتری متاورس گیمینگ مبتنی بر بلاک چین خود را می‌سازند و به کاربران اجازه می‌دهند از بازی کردن درآمد به دست بیاورند. اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یکی از همین متاورس‌های گیمینگ است که از سال ۲۰۱۸ کار خود را آغاز کرد و اکنون از محبوبیت بالایی برخوردار است.

یکی از پاداش‌های بازی اکسی اینفینیتی، یک توکن ERC-20 به نام اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potion) است که با نماد SLP هم شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند برای خرید یا فروش ارز دیجیتال SLP به انواع بازارهای رمز ارزی مراجعه کنند. اما کاربرد این توکن به خرید و فروش محدود نمی‌شود و در بازی برای پرورش اکسی‌های (Axie) جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند اکسی‌ها را در بازار اکسی اینفینیتی به عنوان توکن NFT معامله کنند.

اکسی اینفینیتی چیست؟

Axie Infinity یک بازی متشکل از توکن‌های NFT مانند اسموث لاو پوشن یا همان ارز دیجیتال SLP است که امکان درآمدزایی را فراهم می‌کند. در این بازی، بازیکنان با کاراکترهایی به نام اکسی با یک دیگر مبارزه می‌کنند. اکسی‌ها تا حدودی به کاراکترهای پوکمون شباهت دارند؛ آن‌ها گروه‌ها (Class)، اعضای بدن و ویژگی‌های متفاوتی دارند. هر کدام از این کاراکترها یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) است که امکان نگهداری آن در هر نوع کیف پول اتریومی یا رونین والت (Ronin Wallet – والت رسمی شرکت اسکای میوس) وجود دارد.

اکوسیستم اکسی اینفینیتی بر مبنای بلاک چین اتریوم ساخته شده است. برای شرکت در این بازی، باید یک تیم اکسی داشته باشید. برای این کار نیز باید اکسی‌ها را از بازار خریداری کرده، یا از طریق طرح اکسی اسکارلشیپ (Axie Scholarship) آن‌ها را از سایر بازیکنان قرض بگیرید. برای پرورش اکسی‌های جدید نیز می‌توانید از اسموث لاو پوشن استفاده کنید که می‌توان آن را از طریق بازی کردن به دست آورد. در ضمن بد نیست بدانید که بازیکنان برتر اکسی اینفینیتی پاداش‌هایی در قالب توکن‌های AXS هم دریافت می‌کنند. دارندگان این توکن‌ها می‌توانند در فرآیند حاکمیت اکوسیستم Axie Infinity شرکت کنند و حق رای داشته باشند. بازی اکسی اینفینیتی رقابت کارتونی هیولاهای بانمک و رنگارنگی است که اکسی نام دارند. این بازی روی بلاک چین اتریوم و به‌کمک سایدی چینی به نام رونین (Ronin) انجام می‌شود. این ساید چین برای کاهش کارمزد‌ها و تأخیرها در تراکنش‌های اکوسیستم داخل بازی به‌کار می‌رود. رقابت‌ها در بازی اکسی اینفینیتی به‌صورت نوبتی انجام می‌گیرند و بازیکنان در آن با کامپیوتر یا بازیکنان آنلاین دیگر مبارزه می‌کنند.

اسموث لاو پوشن یا ارز دیجیتال SLP چیست و چگونه کار می‌کند؟

همان طور که قبلا اشاره شد، اسموث لاو پوشن ارز دیجیتال بومی بازی اکسی اینفینیتی است که با نماد SLP شناخته می‌شود. این آیتم قبلا اسمال لاو پوشن (Small Love Potion) نامیده می‌شد و در واقع یک توکن ERC-20 با موجودی نامحدود است. تا بیستم آذر سال ۱۴۰۰، بیش از ۳.۲۰ میلیارد واحد از توکن SLP در حال گردش است که ارزش بازار آن را به ۱۲۱ میلیون دلار می‌رساند. این توکن را می‌توان از طریق تکمیل کردن ماموریت‌های روزانه یا شرکت کردن در مبارزه‌ها و ماجراجویی‌های بازی به دست آورد. پس از به دست آوردن مقدار مشخصی از توکن SLP، بازیکنان می‌توانند از آن برای پرورش اکسی استفاده کنند. هزینه پرورش هر Axie متفاوت است و به تعداد فرزندان قبلی والدین بستگی خواهد داشت. هر اکسی می‌تواند حداکثر ۷ بار تولید مثل کند و هر بار به SLP بیشتری نیاز خواهد داشت.

ارز دیجیتال SLP یک مکانیزم سوزاندن هم دارد. پس از تولید مثل هر اکسی، توکن‌های SLP به کار برده شده برای همیشه سوزانده خواهند شد. از آن جایی که بازیکنان هر روز توانایی دریافت مقداری محدودی از SLP را دارند، انتظار می‌رود همزمان با افزایش تعداد بازیکنانی که می‌خواهند فرآیند تولید مثل اکسی‌های خود را سریع‌تر کنند، تقاضا برای این ارز دیجیتال هم بیشتر شود. همانند بسیاری از رمز ارزها، قیمت اسموث لاو پوشن هم بر اساس میزان عرضه و تقاضا تغییر می‌کند و تا بیستم آذر ۱۴۰۰، رکورد بالاترین قیمت آن 0.4191 دلار بوده که در یکم می ۲۰۲۱ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ثبت شد. در متاورس اکسی اینفینیتی، SLP صرفا یک ارز درون برنامه‌ای برای پرورش کاراکترهای دیجیتالی نیست. این توکن به بازیکنانی که به سطح‌های بالاتر ارتقا پیدا کنند و یا پیروز مبارزات شوند نیز پاداش داده می‌شود. از طرف دیگر، دارندگان اسموث لاو پوشن می‌توانند در انواع صرافی‌های رمز ارزی به معامله و سفته بازی با این رمز ارز بپردازند. بد نیست بدانید که ارز دیجیتال SLP در استخرهای نقدینگی یونی سواپ (Uniswap) هم موجود است.

به صورت خلاصه می‌توان گفت که SLP جزئی از جریان «بازی برای درآمدزایی» (play-to-earn) است که به کاربران اجازه می‌دهد با شرکت در بازی اکسی اینفینیتی، درآمد واقعی داشته باشند.

چگونه می‌توان در بازی اکسی اینفینتی ارز دیجیتال SLP به دست آورد؟ ارز دیجیتال SLP را می‌توان از طریق تکمیل ماموریت‌های روزانه (Daily quests)، رقابت با بازیکنان در مسابقات آرنا (Arena matches) و یا مبارزه با هیولاها در حالت ماجراجویی (Adventure mode) به دست آورد.

۱. ماموریت‌های روزانه برای دریافت اسموث لاو پوشن تا نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)، ماموریت‌های روزانه به بازیکنانی که وارد بازی شوند، ۱۰ مرحله از حالت ماجراجویی را تکمیل کنند و پیروز ۵ مسابقه در حالت آرنا شوند، ۲۵ واحد SLP جایزه خواهد داد. ۲. مبارزه در حالت آرنا (بازیکن در مقابل بازیکن – PvP) حالت آرنا منبع اصلی دریافت پاداش در بازی است. در مسابقات آرنا، بازیکنان بر اساس رتبه MMRشان با یک دیگر مبارزه می‌کنند. هر مسابقه آرنا یک واحد انرژی مصرف می‌کند و هر پیروزی پاداشی در قالب ارز دیجیتال SLP خواهد داشت که مقدار آن متناسب با رتبه MMR بازیکن خواهد بود. هر چقدر رتبه یک بازیکن بالاتر باشد، SLP بیشتری در ازای هر پیروزی دریافت خواهد کرد. لازم به ذکر است که برای دریافت پاداش SLP به رتبه MMR بالاتر از ۸۰۰ نیاز نیاز خواهید داشت.

اگر انرژی بازیکن به اتمام برسد، او می‌تواند برای افزایش رتبه MMR خود در حالت آرنا رقابت کند، اما پاداش‌های اسموث لاو پوشن را دریافت نخواهد کرد. مقدار انرژی هر کاربر از منوی اصلی واقع در قسمت چپ از بالای صفحه، قابل مشاهده است. در ضمن ظرفیت انرژی هر بازیکن نیز به تعداد اکسی‌های او بستگی دارد:

۳ تا ۹ اکسی: ۲۰ واحد انرژي ۱۰ تا ۱۹ اکسی: ۴۰ واحد انرژی ۲۰ اکسی یا بیشتر: ۶۰ واحد انرژي ۳. مبارزه در حالت ماجراجویی (بازیکن در مقابل محیط – PvE) ماجراجویی در واقع همان حالت تک نفره اکسی اینفینیتی است. این بخش از بازی ۳۶ مرحله دارد که درجه سختی آن‌ها به تدریج افزایش پیدا می‌کند. بازیکنان می‌توانند با مبارزه در حالت ماجراجویی روزانه حداکثر ۵۰ واحد ارز دیجیتال SLP دریافت کنند. بازی کردن در این بخش ملزم به داشتن انرژی نیست و تنها زمانی که بخواهید امتیازهای اکسی‌هایتان را افزایش دهید، به انرژی نیاز خواهید داشت.

این حالت در مقایسه با مسابقات آرنا به زمان و تلاش کمتری برای دریافت ارز دیجیتال SLP نیاز دارد. البته پاداش‌های اسموث لاو پوشن هر سطح از بخش ماجراجویی را تنها یک بار می‌توان دریافت کرد. بنابراین بازیکنان می‌توانند برای تکمیل ماموریت‌های روزانه، یک مرحله از این بخش را چندین بار تکرار کنند، اما پاداش اضافی دریافت نخواهند کرد. در ضمن شکست دادن رئیس‌های بعضی از مراحل حالت ماجراجویی، پاداش‌های SLP بیشتری به همراه خواهد داشت.

چرا اکسی اینفینیتی منحصر‌به‌فرد است؟

بازی اکسی اینفینیتی رابط کاربری‌اش را از بازی پوکی‌مون (Pokémon) الهام گرفته است و جذابیت آن را با اضافه‌کردن عنصر مالکیت دو‌چندان کرده است. بازیکنان با مالکیت اکسی‌ها در این بازی می‌توانند توکن‌های SLP پاداش بگیرند.‌‌ توکن‌ها SLP معجون عشق کوچک (Small Love Potion) نام دارند و می‌توان آن‌ها را در صرافی‌ها به پول تبدیل کرد.

با اینکه هزینه اولیه برای ورود به بازی زیاد است، بازیکنان می‌توانند در ازای تلاش خود و زمان صرف‌شده برای انجام این بازی پاداش چشمگیری به‌دست آورند. در بسیاری از کشورها مانند فیلیپین و اندونزی، مردم با انجام این بازی درآمد کسب و از خانواده‌شان حمایت می‌کنند.

راهنمای ورود به دنیای اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

برای ورود به دنیای اکسی اینفینیتی، در قدم اول به والت متامسک نیاز خواهید داشت. این والت برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS دردسترس و استفاده از آن در مرورگر کروم نیز با نصب افزونه آن امکان‌پذیر است. این افزونه را می‌توانید ازطریق وب‌سایت رسمی متامسک دریافت کنید. بعد از طی مراحل اولیه، باید والت خود را با ارز دیجیتال اتریوم شارژ و سپس برای ساخت اکسی اقدام کنید. همان‌طورکه گفتیم، برای شروع بازی، به خرید سه اکسی نیاز خواهید داشت.

چگونه از بایننس اسموث لاو پوشن بخریم؟

در بازی اکسی اینفینیتی برای پرورش اکسی‌های بیشتر، به توکن‌های SLP بیشتری نیاز خواهید داشت. این توکن را می‌توان از طریق بازی کردن به دست آورد، اما امکان خرید آن از صرافی بایننس هم فراهم شده و می‌توان توکن‌ها را پس از خرید به صورت مستقیم از طریق شبکه ران برای رونین والت ارسال کرد. برای خرید اسموث لاو پوشن از بایننس مراحل زیرا را دنبال کنید:

۱. وارد حساب کاربری خود در بایننس شوید و به بخش Trade بروید. حالت Classic یا Advanced را به دلخواه کنید. برای این آموزش حالت Classic را انتخاب شده است.

۲. نماد SLP را در قسمت جست و جو وارد کرده تا لیستی از جفت‌های معاملاتی موجود برای این ارز دیجیتال را مشاهده کنید. برای مثال جفت SLP/BUSD انتخاب شده است.

۳. در بخش Spot، نوع سفارش را انتخاب کرده و مقدار خرید را وارد کنید. حالا روی Buy SLP کلیک کرده تا سفارش ثبت شود و پس از آن SLP خریداری شده را در کیف پول اسپات (Spot Wallet) خود مشاهده می‌کنید. برای برداشت از این کیف پول نیز تنها کافیست روی گزینه Withdraw کلیک کرده و توکن‌ها را به کیف پول خارجی منتقل کنید.

امروزه اکسی اینفینیتی به یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های دیفای تبدیل شده و ارز دیجیتال SLP یا همان اسموث لاو پوشن به عنوان توکن یک بازی بلاک چینی P2E، یک راه درآمد آسان و تعاملی را در اختیار کاربران قرار داده است. پاداش‌های SLP به ساکنین کشورهایی مانند فیلیپین اجازه داده تا در میانه بحران اقتصادی کووید-۱۹، درآمد خود را افزایش دهند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.