موباکس (MOBOX) و ارز دیجیتال ام باکس (MBOX) چیست؟

موباکس (MOBOX) و ارز دیجیتال ام باکس (MBOX) چیست؟

موباکس (MOBOX) یک پلتفرم بازی است که بهترین‌ها در ییلد فارمینگ در دیفای و ان اف تی‌های مخصوص بازی یا گیمیفای (GameFi) را برای ایجاد یک اکوسیستم رایگان بازی به منظور کسب درآمد ترکیب می‌کند.

ارز دیجیتال ام باکس (MBOX) به عنوان توکن بومی پلتفرم MOBOX توسعه داد شده است. تیم این پروژه متشکل از افرادی با تجربه در توسعه و راه‌اندازی پلتفرم‌های بازی اجتماعی است که خود باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران شده است.

تیم ارز دیجیتال MOBOX روحیه تمرکز زدایی را با اعضایی که از سراسر جهان با این پلتفرم همکاری می‌کنند واقعیت می‌بخشد. این تیم متشکل از توسعه دهندگان قرارداد هوشمند با سابقه و یک تیم حرفه‌ای در حوزه دیفای و بازی‌های بلاک چینی است. تیم ارز دیجیتال موباکس از سال 2017 دپ‌هایی را با ویژگی قراردادهای هوشمند ایمن برای انتقال وجوه بیش از 2.5 میلیارد دلار توسعه داده است. این تیم با سال‌ها تجربه دور هم گرد آمدند تا هم فکری کرده و یک پلتفرم بلاک چین ایده آل بسازند؛ آن‌ها به دنبال چگونگی رفع مشکلاتی بودند که سایر پلتفرم‌ها در گذشته نتوانستند حل کنند.

این پروژه در حقیقت ترکیبی از بلاک‌چین، صنعت گیم و البته توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT می‌باشد. ترکیب کلی این موارد سبب شده تا این بازی یکی از پیشتازان حوزه‌ی گیمفای (GameFi) باشد.

در واقع این بازی هم مانند سایر پروژه‌های معروف حوزه بلاک‌چین، شخصیت‌هایی دارد که در حقیقت همان توکن‌های NFT هستند. افراد با استفاده از این شخصیت‌ها می‌توانند در این پروژه کسب درآمد نمایند. البته باید عنوان کنیم که پروژه موباکس بر خلاف سایر پروژه‌ها، روش‌های درآمدی بیشتری را برای کاربران خود ایجاد نموده است.

این پروژه دارای سه نوع شیوه درآمدی است. همین مورد هم سبب شده تا نسبت به سایر پروژه‌های مشابه؛ برتری‌های خاصی داشته باشد. افزون بر این موارد، شروع فعالیت در موباکس هم رایگان است که این هم یک مزیت بسیار منحصربه‌فرد می‌باشد.

فاکتور دیگری که موباکس را برای کاربران جذاب می‌کند، تنوع بالای بازی‌های آن می‌باشد. در حقیقت این پروژه تنها خود را به یک نوع بازی محدود نکرده است. بلکه در بستر این پروژه حدود 3 بازی مختلف وجود دارد که سبک و البته داستان هرکدام متفاوت است.

این موضوع باعث می‌شود تا افراد انتخاب‌های بیشتری برای بازی‌کردن داشته باشند. ترکیب کلی این موارد سبب شده تا پروژه و ارز دیجیتال MOBOX طی یک سال گذشته، رشد بسیار بالایی را تجربه نماید.

البته باید عنوان کنیم که تنها دلیل رشد را نمی‌توان متنوع بودن بازی‌های آن دانست. در حقیقت این پلتفرم سعی کرده تا کسب درآمد را به‌عنوان یک سرگرمی منحصربه‌فرد تبدیل نماید. به همین جهت بوده که علاوه بر بازی، راه‌های دیگری را هم برای کسب درآمد ایجاد کرده است.

از جمله این راهکارها می‌توان به فروش توکن‌های NFT و استیک کردن آن‌ها اشاره نمود. در هر دو روش شما می‌توانید مقداری ارز دیجیتال MOBOX را به دست آورید. بلاک‌چین و شبکه منحصربه‌فرد هم از دیگر مؤلفه‌هایی است که سبب شده تا این پروژه نسبت به سایرین بسیار ایده‌آل‌تر باشد. در حقیقت این پروژه سعی کرده تا پلتفرم خود را بر بستر بلاک‌چین بایننس خلق نماید. این در حالی است که اغلب پروژه‌های گیم فای بر بستر بلاک‌چین اتریوم قرار دارند.

پروژه موباکس برای اولین‌بار در سال 2020 خلق شد. اما اولین انتشار آن به سه‌ماهه آخر سال رسید. در نسخه اولیه تنها امکانات محدودی وجود داشت و بستر مناسبی برای کسب درآمد نبود. تیم توسعه‌دهنده هم تمام تمرکز خود را بر روی ایجاد کیف پول‌های متمرکز و غیرمتمرکز گذاشته بود تا از این طریق بتواند رویه‌ی نگهداری از توکن‌ها را بهینه‌تر نماید.

از طرفی دیگر این نسخه در ابتدا بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده بود. اما به دلیل هزینه کارمزدهای بالا، کاربران نمی‌توانستند وارد بازی شوند. به همین جهت در سه‌ماهه اول سال 2021 تیم توسعه‌دهنده به بایننس چین مهاجرت نمود. در همین مدت‌زمان بود که نسخه آلفا بازی هم عرضه شد و قراردادهای هوشمند داخل آن هم به شیوه‌ای بهینه‌تر قرار گرفتند.

در همین دوره قراردادهای مربوط به توکن‌های غیر قابل معاوضه یا همان NFT در داخل این پلتفرم فراهم شد. تیم توسعه‌دهنده در همین آپدیت قابلیت کسب درآمد را معرفی نمود. این قابلیت تحت عنوان “رایگان برای بازی و بازی برای کسب درآمد” شناخته می‌شد که سرآغازی برای راه طولانی این شبکه بود.

در سه‌ماهه دوم سال 2021 هم آپدیت‌های دیگری بر روی شبکه ایجاد شد. در این مدت‌زمان پلتفرم کسب درآمد بازی به شیوه‌ای ایده‌آل راه‌اندازی شد. از طرفی دیگر بازی مطرح Token Master راه‌اندازی شد که کاربران فراوانی را جذب نمود. خود شبکه هم یک صرافی غیرمتمرکز را افتتاح کرد که قابلیت خریدوفروش توکن‌های NFT را ممکن می‌کرد.

ایجاد یک ساید چین جداگانه به نام بریج MObox از دیگر اقدامات این دوره است که ارتباط بین این بازی با سایر بلاک‌چین‌ها را ممکن می‌کرد. البته باید عنوان کنیم که در طول این آپدیت هم قراردادهای مزارع بهره (Yield Farming) بهینه‌تر شدند تا کاربران نرخ بهره بیشتری را دریافت نمایند. این اقدامات باعث شد تا بعد از این مدت‌زمان، کاربران بیشتر جذب پروژه شده و قیمت ارز دیجیتال MOBOX روندی صعودی به خود بگیرد.

در سه‌ماهه سوم سال 2021 آپدیت‌های بسیار بیشتری بر روی پلتفرم ایجاد شد. این آپدیت‌ها رشد قیمت انفجاری را برای ارز دیجیتال موباکس به همراه داشتند. اقدام اول، ایجاد دومین بازی پلتفرم به اسم MONO: Block Brawler بود. این اقدام باعث شد تا کاربران زیادی جذب پروژه شوند.

از طرفی دیگر این قابلیت فراهم شد تا افراد خودشان بتوانند توکن‌های NFT دلخواه خود را بسازند که این در نوع خود یک امتیاز بسیار منحصربه‌فرد می‌باشد. در این آپدیت مجدداً قراردادهای هوشمند بهینه‌تر شد و این پروژه هم استخرهای ماینینگ خود را چندین برابر کرد.

به همین جهت بود که توانست رشد قیمت بسیار ایده‌آلی را به خود بگیرد. ترکیب کلی این موارد سبب شده تا تعداد زیادی از صرافی‌ها اقدام به لیست کردن ارز دیجیتال MOBOX نمایند.

در سه‌ماهه آخر سال هم مجدد یک آپدیت بر روی بازی اعمال شد. در این آپدیت بازی دیگری تحت عنوان MOMO: Tactical Party Slayer برای بازیکنان تعبیه شد. از طرفی دیگر APIهای شبکه هم در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت. این اقدام سبب می‌شود تا در آینده این پلتفرم نفوذ بسیار بیشتری را در بین جامعه گیمفای داشته باشد.

اگرچه پروژه و ارز دیجیتال MOBOX طی یک سال گذشته، رشد بسیار بالایی را به خود دیده، اما متاسفانه اطلاعات چندانی در رابطه با توسعه دهندگان خود ارائه نداده است. در وب‌سایت این بازی، هیچ مطلبی در رابطه با توسعه دهندگان یا تیم تشکیل‌دهنده وجود ندارد.

از طرفی دیگر این پروژه هیچ صفحه رسمی در لینکدین ارائه نداده تا بتوان از طریق آن تیم توسعه‌دهنده را شناسایی نمود. اما طبق اخباری که از منابع مختلف خبری شنیده می‌شود، این پروژه یک تیم توسعه‌دهنده قوی دارد. اغلب اعضای این تیم سابقه درخشانی در زمینه ساخت و تولید بازی‌های مختلف دارند.

از طرفی دیگر بسیاری از غول‌های دنیای بلاک‌چین نظیر باینس، پنکیک سوآپ و… با این پروژه همکاری داشته‌اند. این در نوع خود می‌تواند باعث امیدواری بیشتر کاربران نسبت به این پروژه شود.

ویژگی‌های پروژه و البته ارز دیجیتال MOBOX از دیگر مواردی است که ذهن مخاطبان را به خود درگیر می‌کند. در حقیقت بسیاری از افراد اطلاعات کمی در رابطه با این پروژه و ارز دیجیتال آن دارند، به همین جهت است که نمی‌توانند به شیوه‌ای مناسب بین این توکن و ارزهای دیجیتال مختلف مقایسه صحیحی داشته باشند.

امروزه موسسات بزرگی مانند پی پال و اسکوئر (Square)، بیت کوین را پذیرفته‌اند و شکی نیست که حالا کریپتو محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال این قضیه در مورد dAppها صادق نیست. رشد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز از زمان ورود DeFi به اندازه خود مارکت ارزهای دیجیتال نبوده و در مقایسه با مارکت کریپتوکارنسی، کاربران زیادی را به خود جلب نکرده است. به نظر می‌رسد که برنامه‌های غیر متمرکز کنونی روی کاربران معمولی متمرکز نشده‌اند و همین واقعیت شروع کار را برای کاربران ساده و بدون پیش زمینه فنی بسیار دشوار می‌کند.

با ظهور DeFi، حدس و گمان‌های زیادی در مورد احتمال اینکه دنیای بدون بانک واقعاً می‌تواند تبدیل به واقعیت شود یا خیر زده شده است. ییلد فارمینگ روش کسب درآمد محبوبی در حوزه دیفای است، ولی با این حال، اکثر این پروژه‌ها پایدار نیستند و ارزش ذاتی ندارند. آن‌ها در دراز مدت برای کاربر مفید نیستند و از سویی دیگر هم، تبعیت از پروژه‌های قبلی و سهولت تکرار و کپی کردن سازوکارشان است که نوآوری‌ها در این عرصه را به شدت متوقف کرده است.

در این وادی می‌توان گفت تنها کسانی که نوآوری واقعی دارد موفق خواهند شد و در این راه پاینده خواهند بود. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز راه طولانی را پیموده‌اند، اما برای اینکه جهش بزرگ بعدی را طی کنند، مشکل مقیاس پذیری نیز باید حل شود. با کارمزدهای بالا، زمان‌های طولانی تراکنش و با فرآیندهای بسیار پیچیده، بسیاری از dAppها کارایی‌شان را در طول زمان از دست می‌دهند. راه‌حل‌های جدید زیادی برای تراکنش‌های کم‌هزینه و سریع‌تر در ثانیه (TPS) وجود دارد و بکارگیری و توسعه آن‌ها همان نوآوری است که موجب پاپرجا ماندن یک اکوسیستم غیر متمرکز می‌شود.

از سوی دیگر و با توجه به مساله‌ی مهم نوآوری در پروژه‌ها، بسیاری از توسعه دهندگان به دنبال گام بزرگ بعدی هستند و برای ارضا این منظور به توکن NFT (توکن غیر قابل تعویض) روی آورده‌اند. مفهوم NFTها جدید نیست، بلکه یکی از اولین ایده‌هایی است که نشان می‌دهد قراردادهای هوشمند و توکن‌های منحصربه‌فرد چگونه می‌توانند به طور همزمان برای سازندگانشان و کاربران مفید باشند و برای هر دو سود به ارمغان بیاورند.

اگرچه افراد زیادی از این رویکرد استفاده می‌کنند و شاهد چندین مورد نوظهور در سال‌های اخیر نیز بوده‌ایم، فقط برخی از آن‌ها هستند که واقعاً محصولی منحصربه‌فرد را ایجاد کرده‌اند و ارزش واقعی NFTها و قابلیت آن‌ها در تغییر جهان را نشان می‌دهند.

NFTها نباید فقط تبلیغاتی باشند، بلکه باید واقعا استانداردی باشند تا اطمینان حاصل شود که سازندگان آن‌ها برای زمان و تلاش خود پاداش دریافت می‌کنند. بعلاوه، حذف موانعی مثل هزینه‌های بسیار بالای شبکه‌ها (کارمزد زیاد انجام تراکنش‌های بلاک چینی)، که همه شمول بودن کاربران را ناممکن می‌کند، از اهم واجبات در یک پروژه موفق است. اطمینان از صداقت توسعه دهندگان برای ایجاد ارزش واقعی نیز بسیار مهم است. این‌ها در حالی از ویژگی‌های حیاتی پروژه‌های ‌پایدار هستند که متأسفانه، بیشتر جوامع در ازای مشارکت در پلتفرم‌های غیر واقعی و دروغین در پشت صحنه در واقع سودی دریافت نمی‌کنند.

پروژه موباکس (MOBOX) و ارز دیجیتال آن یعنی ام باکس (MBOX) در پاسخ به همه‌ی این چالش‌ها به عنوان یک پلتفرم جامعه محور برخاسته است تا به کاربران خود برای تعامل و لذت بیشتر در استفاده از پلتفرمش پاداش دهد. این پروژه با استفاده از توکنومیک‌های نوآورانه، امور مالی غیر متمرکز و بازی‌های بلاک چینی به هدف خود رسیده؛ در حالی که بهترین‌ پتانسیل‌های DeFi و حوزه ان اف تی‌ها را برای ایجاد یک اکوسیستم رایگان برای بازی کردن، پروژه‌ای واقعا منحصر به فرد و همیشگی و در عین حال مناسب برای کسب درآمد به کار گرفته است. با MOBOX در واقع می‌توانید با بازی کردن درآمد داشته باشید! در ادامه با سازوکار این پلتفرم محبوب آشنا می‌شوید.

ساز و کار MOBOX و ارز دیجیتال ام باکس

در بسیاری از بازی‌های MOBOX از استراتژی‌های ییلد فارمینگ جذاب و تولید NFT‌های منحصربه‌فرد به نام MOMO NFT‌ یا توکن‌های ان اف تی مومو استفاده شده است. بازی‌های غیر متمرکز در این پلتفرم با نام‌های ان اف تی فارمر (NFT Farmer)، بلاک چین برالر (BLockchain Brawler)، توکن مستر (Token Master)، ترید اکشن (Trade Action) و مومو (MOMO) ارایه شده‌اند.

موباکس قابلیت سازگاری و همکاری در توسعه NFTها را در بین پلتفرم‌ها و بازی‌های مختلف ممکن کرده است. همچنین این پلتفرم NFT‌های پروژه‌های دیگر مانند ان اف تی‌های پنکیک سوآپ (PancakeSwap) را در خود ادغام کرده است تا در بازی‌های این پلتفرم استفاده شوند. علاوه بر این، تیم ارز دیجیتال موباکس در حال توسعه‌ی پل‌های میان زنجیره‌ای برای NFT است که به کاربران امکان می‌دهد تا NFT‌ها را بین زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، اتریوم و ترون (TRON) منتقل کنند.

همه پر‌داخت‌ها در موباکس در قالب ارز دیجیتال بومی این پلتفرم به نام ام باکس (MBOX) انجام می‌شود. تئوری بازی به هولدرهای این توکن انگیزه می‌دهد تا به روش‌های صادقانه برای دستیابی به بازده بیشتر و بهینه عمل کنند و مطمئن باشند که مشارکت کنندگان خوب پاداش می‌گیرند. همچنین با فراهم آوردن امکان استیک کردن ارز دیجیتال MBOX، مکانیسمی ایجاد شده تا اطمینان حاصل شود که کاربران و توسعه‌دهندگان و در کل همه‌ی پلتفرم به صورت یکپارچه برای موفقیت عمل می‌کنند.

در مجموع مکانیسم تعریف شده به صورتی است که از طریق استفاده از تکنیک‌های گیمیفیکیشن، ذینفعان همزمان با لذت بردن از پلتفرم MOBOX، به صورت ارز دیجیتال MBOX پاداش هم دریافت کنند تا یک سیستم خودپایدار برای گسترش جامعه ایجاد شود. البته رمز ارز بومی این پلتفرم کاربرد گسترده‌تری برای حفظ پایداری آن دارد و در ادامه با کاربردهای بیشتر ارز دیجیتال ام باکس آشنا می‌شوید.

کاربرد ارز دیجیتال ام باکس در پلتفرم موباکس چیست؟

ارز دیجیتال ام باکس (MBOX) توکن اصلی پلتفرم MOBOX است و همانطور که گفتیم، پرداخت‌ها در این پلتفرم با این رمز ارز انجام می‌شوند. از ویژگی‌هایی که این ارز دیجیتال را محبوب‌تر می‌کند این است که اصل شفافیت و انصاف در ماهیت بلاک چین در ساخت و پرداخت آن رعایت شده است. توکن‌های MBOX از قبل استخراج نشده‌اند و در کل می‌توانیم آن را یک ارز دیجیتال کاربردی با کارکرد عادلانه در نظر بگیریم.

این توکن طبق استاندارد BEP20 طراحی شده و روی زنجیره هوشمند بایننس (بایننس اسمارت چین (BSC)) قرار دارد. دارندگان ارز دیجیتال MBOX حق رای دادن دارند و هولدرها قادر خواهند بود موفقیت پلتفرم موباکس (MOBOX) در امور بازی‌ها، برنامه‌های توسعه، عملکردها، رویدادها و موارد دیگر را مدیریت و ارزیابی کنند. موارد استفاده ارز دیجیتال ام باکس از قرار زیر است:

بازی: ارز دیجیتال MBOX برای خرید هنگام انجام فعالیت‌های درون بازی مانند شخصیت‌های اضافی و قرعه کشی‌ها استفاده می‌شود و برای مثال پاداش برنده در نبردهای بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) با ام باکس پرداخت می‌شود.

حاکمیت: دارندگان ارز دیجیتال موباکس می‌توانند پیشنهادات و پروپوزال‌هایی را به سیستم ارسال کرده، به آن رأی دهند و بر روند توسعه و جهت‌گیری پلتفرم تأثیر بگذارند. در واقع، ام باکس یک ارز دیجیتال حاکمیتی یا گاورننس است.

استخراج نقدینگی: کاربران می‌توانند در استخرهای نقدینگی مختلف در این پلتفرم سهیم شوند یا توکن‌های ان اف تی مومو را به اشتراک بگذارند و پاداش‌هاشان را به شکل توکن‌های ام باکس به دست آورند.

جعبه‌های رمزآلود NFT: کاربران می‌توانند ارز دیجیتال MBOX را برای شانس دستیابی به جعبه‌های حاوی ان اف تی‌های MOMO خرج کنند.

حراج MOMO NFT: کاربران می توانند با استفاده از ارز دیجیتال ام باکس، توکن‌های افسانه‌ای ان اف تی مومو را خریداری کنند.

برنامه تخصیص توکن‌های ام باکس

برنامه تخصیص ارز دیجیتال پروژه موباکس (MOBOX) یعنی رمز ارز ام باکس (MBOX) به ترتیب، ۲۰، ۸ و ۲۱ درصد برای تیم، مشارکت‌های استراتژیک، و بازاریابی و حامیان آن تعریف شده است. ۵۱ درصد از عرضه ارز دیجیتال MBOX نیز توسط کاربران از طریق مکانیسم GameFi در تمام بازی‌هایی که قرار است بر روی پلتفرم منتشر شوند استخراج خواهند شد.برنامه تخصیص و استخراج ارز دیجیتال در موباکس به صورتی است که حداکثر تعداد توکن‌های ام باکس برای هر سال در ابتدای همان اعمال می‌شود و هر توکنی که تا پایان سال در گردش نباشد برای همیشه سوزانده می‌شود. هر سال، یک سازمان خودگردان غیر متمرکز (DAO) در موباکس به نحوه تخصیص توکن‌ها به هر بازی و نحوه تخصیص توکن‌ها به مشارکت‌های استراتژیک و بازاریابی رای می‌دهد. این سازمان غیر متمرکز حتی قادر است مثلا در مورد میزان انتشار موموها در بازی «ان اف تی فارمر» رأی و نظر دهد.

این پلتفرم همچنین یک برنامه بای بک (Buyback) و توکن سوزی با بودجه ۸۰ درصد از کل سود را در سراسر پلتفرم به اجرا درآورده است، که به مرور زمان حداکثر عرضه ارز دیجیتال MBOX را کاهش می‌دهد.

ارز های دیجیتال MBOX طی ۵ سال طبق این برنامه‌ توزیع خواهند شد: به ترتیب ۴۰، ۲۲/۵، ۱۷/۵، ۱۲/۵ و در نهایت ۷/۵ درصد از عرضه کل یک میلیارد واحدی در پنج سال متوالی منتشر می‌شوند و هر توکنی که استخراج نشود در اول سال بعد سوزانده می‌شود.

همکاران و جامعه موباکس

جامعه موباکس به جرات یک جامعه جهانی است؛ همکاری این پروژه با کوین مارکت کپ منجر به تولید NFTهایی با نام تجاری مشترک شده (MOMO CoinMarketCap NFT)، که از طریق کمپین Learn and Earn توزیع شدند. بازار ان اف تی بایننس نیز با نام تجاری مشترک با موباکس ایجاد شد و در رویداد میستری باکس (Mystery Box) با این پروژه همکاری کرد؛ جایی که فروش 23,500 میستری باکس در دو ثانیه به پایان رسید. علاوه بر این، همکاری با یک تیم مشهور ورزش‌های الکترونیکی (e-sport) برای انتشار NFTهای محدود MOMO و همچنین برای گسترش بازی‌های MOBOX به دنیای ورزش‌های الکترونیکی در کارنامه این پروژه به چشم می‌خورد. موباکس پروژه‌ای است که ثابت کرده واقعا نگاهی رو به آینده دارد. این تیم در تلاش است تا در عین حفظ اهداف بلند پایه پروژه، از جمله شفافیت و تمرکز زدایی، همزمان با ارایه سرگرمی و ایجاد جامعه‌ کاربری و متشکل از همکاران قابل اعتماد خود، خود را با نیازهای روز کاربران وفق دهد.

بنیانگذاران موباکس MOBOX از سال 2018 در فضای برنامه های غیرمتمرکز Dapp حضور داشته اند. آنها با تجربه فراوان در زمینه برنامه نویسه قراردادهای هوشمند، بیش از 4 میلیارد دلار در سراسر برنامه های غیرمتمرکز Dapps خود جابجا کرده اند.

موباکس MOBOX با یک تیم بین المللی جوامعی را در سراسر جهان ایجاد کرده است. برنامه های غیرمتمرکز Dapp قبلی آنها با موفقیت اولین بازی Dapp بود که در لانچ پد بایننس Binance Launchpad معرفی شد.

از جمله برنامه های MOBOX استفاده از صندوق متافاند (METAfund) در همکاری با مارکت پلیس ان اف تی‌ها در بایننس برای تحقق موموورس (MOMOverse) است؛ پروژه‌ی متاورسی که قرار است توسط این تیم توسعه داده شود. بلاک چین موباکس (MOBOX Chain) نیز یک شبکه بلاک چین منحصر به فرد است که توسط دارایی‌های درون بازی کنترل و اداره می‌شود؛ یک بلاک چین انقلابی که در آن NFT‌های جمع‌آوری‌شده به‌عنوان گره در شبکه ارز دیجیتال MOBOX عمل می‌کند و تراکنش‌های تقریباً فوری را برای کاربران در یک زنجیره به اصطلاح NFT POS فراهم می‌کند.

همچنین از استراتژی‌های رشد جامعه MOBOX می‌توان به ادامه همکاری‌های مومو ان اف تی تحت نام تجاری مشترک با پروژه‌های دیگر و افزایش کاربرد NFT‌ها، تکرار همکاری با تیم‌های ورزش الکترونیکی برای شناساندن هر چه بیشتر خود به این جامعه، میزبانی کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و گردهمایی‌های متمرکز بر بازی‌های بلاک چینی و همچنین برگزاری جلسات هفتگی برای برای آموزش کاربران، به روز رسانی‌ها و افزایش تعامل جامعه اشاره کرد.

نقشه راه ارز دیجیتعال موباکس در آینده نزدیک به صورتی است که در سه ماه اول سال 2022 میلادی، قرار است روی گسترش NFTهای افسانه‌ای مومو متمرکز شوند و در سه ماهه دوم سال آینده میلادی قرار است سیستم پاداش و جوایز را بهبود بخشند تا در کاربران برای پایداری در شبکه انگیزه بیشتری ایجاد کنند. در نتیجه، این برنامه‌ها موباکس را به عنوان پروژه‌ای قابل اعتماد و آفریننده ارزش واقعی به مخاطب می‌شناسانند که ارز دیجیتال کاربردی آن، یعنی ام باکس (MBOX) نیز ممکن است در آینده و همزمان با رشد جامعه و به روز رسانی بازی‌ها روز به روز ارزشمندتر شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.