ارز دیجیتال VOXEL چیست؟

ارز دیجیتال VOXEL چیست؟

Voxies Tactics یک بازی نقش آفرینی تاکتیکی به سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل است.بایننس اخیراً اعلام کرد که برنامه بعدی بایننس لانچ‌پد توکن‌های پروژه Voxies خواهد بود. یکی از پروژه های نادر GameFi برای شرکت در این برنامه در سال 2021.

بازی‌ ووکسیز (Voxies) یک بازی نقش‌آفرینی تاکتیکال بوده که روی بستر بلاک چین ساخته شده است. توکن بازی ووکسیز، نام ارز دیجیتال VOXEL نام دارد. این رمز ارز برای خرید آیتم‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. گیمرها برای افزایش شانس موفقیت خود در بازی می‌توانند سلاح، زره و چیزهای جالب دیگری خریداری کنند.

علاوه بر این امتیاز، ارز دیجیتال VOXEL در بازار ثانویه نیز قابل معامله است؛ جایی که بازیکنان توکن‌های ووکسل خود را در محیط خارج از بازی نیز معامله می‌کنند. البته در این بازی شما برای ورود به آن و آغاز بازی کردن، نیازی ندارید که توکن‌های NFT بازی را خریداری کنید. به همین خاطر، بنظر می‌رسد که بازی ووکسیز بخاطر رایگان بودنش در بین گیمرها محبوبیت فراوانی کسب کند؛ مزیتی که در بازی‌های موسوم به Play to Earn یا همان بازی‌های درآمدزا وجود ندارد و گیمر باید توکن‌هایی را در ابتدا خریداری نماید و بعدتر، امکان فروش آن‌ها را خواهد داشت.

Tactics Voxies چیست؟

Voxies Tactics یک بازی RPG تاکتیکی (بازی نقش آفرینی) به سبک قدیمی است که به شدت تحت تأثیر و الهام گرفته شده از رگه بازی های تاکتیکی کلاسیک دهه 1990 و اوایل دهه 2000 است، اما از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند و مالکیت در مفاهیم اصلی این بازی نقش اساسی دارد.

هر بازیکنی که مایل به بازی Voxies Tactics باشد می‌تواند این کار را به صورت رایگان انجام دهد. توکن ابزاری VOXEL، و همچنین اشیاء NFT درون بازی از بازی، برای بازی، کسب درآمد و مالکیت در دسترس همه گیمرها و بازیکنان خواهد بود. گیم پلی بازی ووکسیز تاکتیک‌های بازی ووکسیز یادآور سبک قدیمی بازی‌های نقش آفرینی و تاکتیکی است ولی در عین حال، پیچش‌های مدرن و ویژگی‌های به روز شده این سبک را نیز با آن سبک قدیمی همراه می‌سازد. در نتیجه، گیمرها حین بازی کردن حال و هوایی مدرن را به همراه یک حس نوستالژیک تجربه می‌کنند. می‌توان گفت این بازی به شدت تحت تأثیر سبک بازی‌های بزرگ تاکتیکال در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 است.

گیم‌پلی این بازی، همانطور که در مکانیزم گیم‌پلی بسیاری از بازی‌های سبک نقش‌آفرینی (RPG) مشاهده می‌شود، دارای دو حالت اصلی است: حالت کاوش و حالت نبرد.

حالت کاوش حالت کاوش در بازی ووکسیز یک ماجراجویی داستان محور است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا آزادانه دنیای بازی را کشف کنند.

گیمرها حین کشف پس‌زمینه‌های داستانی بازی و کاوش در محیط آن، با ماجراهای مختلفی روبرو می‌شوند. هرچه بازیکنان بیشتر در محیط بازی ووکسیز پیش می‌روند، به شگفتی‌های پنهان مختلفی برخورد کرده و در مسیر خود با مسائل معماگونه‌ی بسیاری روبه‌رو می‌شوند.

حالت کاوش به بازیکنان این امکان را می‌دهد که به مقاصد مختلفی سرک بکشند. حین این جستجوها، اطلاعات مختلفی هم در مورد زیست بوم‌ها، موجودات و شخصیت‌هایی که کنترل‌شان در اختیار آن‌ها نیست کسب می‌کنند.

در این مسیر، علاوه بر اطلاعاتی که گفته شد، امکان کشف و جمع‌آوری ارز دیجیتال VOXEL هم برای گیمر وجود دارد. به عنوان مثال، آن‌ها با شکست دادن هیولاهایی که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند و یا با کمک کردن به سایر شخصیت‌های موجود در محیط بازی جهت تکمیل ماموریت و وظایفشان، جوایز و بازی را دریافت می‌کنند.

حالت کاوش در بازی ووکسیز دائماً در حال گسترش و به روزرسانی است. این ویژگی نه تنها اجازه نمی‌دهد بازی یکنواخت و تکراری شود بلکه امکان کشف مکان‌ها و برخورد با تجربیات تازه‌تری را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد. به عنوان مثال، در این بازی زیست بوم‌های بکر و زیبایی مانند تپه‌های سرسبز، صحراها، تاندرای برفی، مرداب‌ها و کوه‌های آتشفشانی وجود دارند که انتظار ورود گیمر را می‌کشند!

حالت نبرد در بازی ووکسیز درگیری‌ها به صورت توالی‌های نوبتی رخ می‌دهند. یک طرف ماجرا سعی می‌کند برای هر میدان نبرد هدفی خاص را دنبال کند. این هدف خاص بسته به استراتژی گیمر می‌تواند کشتن همه دشمنان در یک نبرد و در نبردی دیگر، زنده ماندن تا یک راند مشخص باشد. استراتژی و هدف یک گیمر در نبرد می‌تواند حتی نجات شخصیت‌هایی باشد که در کنترل هوش مصنوعی بازی هستند. در صورتی که گیمر به هدف خود دست یابد مبارزه به پایان رسیده و جوایز تقسیم می‌گردد.

این بازی از سه نوع کنش متفاوت بهره می‌برد:

کنش حرکتی که برای بهبود مزایای نبرد به کار گرفته شده است و گیمر می‌تواند از آن برای حرکت و مسیریابی در نقشه مبارزه و یا موقعیت‌یابی و چینش تاکتیکی خود استفاده کند. کنش بعدی، امتیاز استفاده از یک قابلیت یا یک طلسم خاص را به گیمر اعطا می کند. این قابلیت‌ها و طلسم‌ها ممکن است برای به دست آوردن برتری تاکتیکی در نبرد مورد استفاده قرار گیرند. کنش لجستیک که این امکان را برای گیمر فراهم می‌کند تا در میانه‌ی نبرد برای تغییر تجهیزات خود، از جمله زره و سلاح اقدام کند. تیم مدیریت بازی ووکسیز و ارز دیجیتال VOXEL تیم پروژه Voxies متشکل از افراد با سابقه در حوزه مالی، گیمینگ و بازاریابی است. در ادامه، با 4 تن از افراد مهم پشت این بازی بلاک چینی آشنا می‌شویم.

استیون (Steven) – بنیانگذار و مدیرعامل: دارای بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه توسعه‌ی بازی‌های تریپل A یا همان بازی‌های (AAA) که به بازی‌هایی اطلاق می‌شود که از هر نظر، بالاترین امتیازات را دریافت نموده‌اند. اَش (Ash) – بنیانگذار و مدیر ارشد خلاقیت: توسعه‌دهنده‌ی بازی رایان (Ryan) – مدیر ارشد مالی: در حال همکاری با یک شرکت عرضه‌ی سهام خصوصی که پورتفولیوی 3 میلیارد دلاری آنها را در شش کشور مختلف مدیریت می‌کند. جِیک (Jake) – مدیر ارشد فروش: بیش از یک دهه تجربه در حوزه‌ی فروش و بازاریابی ویژگی های منحصر به فرد بازی ووکسیز و ارز دیجیتال ووکسل بازی ووکسیز تمایزاتی با سایر بازی‌های حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال دارد. “مسابقات رقابتی” و “تجهیزات خودساخته” از جمله بارزترین این تمایزات هستند که به اختصار آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

۱) مسابقات رقابتی

کاربران می‌توانند با شرکت در دو نوع مسابقه‌ بصورت بازیکن در مقابل بازیکن (PvP)، جوایز ارز دیجیتال VOXEL را کسب نمایند. نوع اول بر اساس کارکترهای بازیکنان است، در حالی که در نوع دیگر، رقابت بر اساس مجموعه‌ای از کارکترهای یکسان برای هر دو بازیکن و در شرایط کاملا عادلانه برگزار می‌شود.

۲) تجهیزات خود‌ساخته

بازیکنان قادر خواهند بود برای دستیابی به تجهیزات منحصر به فرد خود و ارتقاء تاثیرگذاری آنها، عناصر مختلف بازی را به سلیقه خود با یکدیگر ترکیب کنند. این امر مستلزم ترکیب عناصر مختلف با آیتم‌ها یا سلاح‌ها است. بعنوان مثال، ترکیب برخی عناصر بازی با کریستال‌ها می‌تواند بعنوان سوختی مورد استفاده قرار گیرد که برای ساختن یک سلاح جدید بهبود یافته با قدرت تخریب بالاتر ضروری است. در حالیکه همین سلاح می‌تواند یک NFT لحاظ شود و قابلیت فروش و گرفتن ارز دیجیتال VOXEL را داشته باشد.

مجموعه NFT بازی ووکسیز بر اساس تحلیل “منحنی‌های پیوند” که رابطه بین میزان عرضه یک محصول و قیمت آن را مشخص می‌کنند، می‌توان تخمین زد که تاکنون 9999 NFT ووکسیز به فروش رفته است. فروش آن‌ها با کمک یک ابزار که داخل خود بازی تعبیه شده است و با نام استونز (Stones) آن را می‌شناسند، انجام شده است. این تعداد NFT که نسل اولیه ان اف تی‌های بازی ووکسیز به حساب می‌آمدند، این قابلیت را دارند که شخصیت‌های نسل بعدی این بازی را خلق نمایند.

جزئیات عرضه ارز دیجیتال VOXEL در لانچ پد صرافی بایننس صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance Launchpad)، پلتفرمی را با نام لانچ پد راه‌اندازی کرده که برای پروژه‌های مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال جدید یا بازی‌های بلاک چینی جدید از طریق آن جذب سرمایه انجام می‌دهد. عرضه توکن مرتبط با پروژه بازی ووکسیز که ارز دیجیتال Voxel است، از طریق این پلتفرم انجام شده است.

جزئیات عرضه اولیه ارز دیجیتال VOXEL در پلتفرم بایننس لانچ پد به شرح زیر بوده است:

حداکثر تعداد توکن‌های قابل فروش در لانچ پد (به دلار): 6,000,000 دلار آمریکا حداکثر تعداد توکن‌ها به ازای هر کاربر: 15,000 دلار آمریکا (75,000 ارز دیجیتال VOXEL) کل عرضه توکن: 300,000,000 ارز دیجیتال VOXEL کل توکن‌های اختصاص داده شده به لانچ پد بایننس: 30,000,000 ارز دیجیتال VOXEL (10 درصد از کل عرضه توکن‌ها) ابعاد اقتصادی ارز دیجیتال VOXEL یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها، توجه به ویژگی‌های اقتصادی آن نظیر تعداد کل توکن‌ها و نحوه تخصیص و زمان‌بندی آزادسازی آن‌ها است. در مورد بازی ووکسیز، مجموع عرضه‌ ارز دیجیتال VOXEL به میزان ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن تعیین شده است. این توکن‌ها به صورت زیر توزیع می شوند:

جوایز بازی‌های درآمدزا: ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۵۰ درصد بازی‌های AlwaysGeeky (برای خوره‌های بازی): ۷۲،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۲۴ درصد فروش اولیه به صورت عمومی یا خصوصی‌: ۴۵،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۱۵ درصد هیات مشاوره: ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۵ درصد صندوق اکوسیستم و رشد: ۱۲،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۴ درصد توزیع توکن توسط انجمن NFT ووکسیز: ۶،۰۰۰،۰۰۰ توکن معادل ۲ درصد چشم انداز آینده و پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال VOXEL در سال 2021 بازی‌های درآمدزا یا همان بازی‌های Play to Earn رشد چشمگیری را پشت سر گذاشتند. بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) با چندین میلیارد دلار فروش و جذب هزاران کاربر فعال در روز، در صدر لیست بازی‌های بلاک چین قرار گرفته است. بازی‌هایی مانند Alien Worlds و یا Crypto Blades و بسیاری دیگر از بازی‌های بلاک چین در هر دو زمینه‌ی ارزهای دیجیتال و صنعت بازی، بازار را قبضه کرده‌اند. عبور قیمت توکن بازی Axie Infinity با علامت اختصاری AXS از ۱۶۰ دلار، بار دیگر پتانسیل عظیم صنعت بازی درآمدزا را در دنیای بلاک چین‌ ثابت کرد.

از آنجایی که بازی ووکسیز یک بازی نقش‌آفرینی تاکتیکال، ژانر مورد علاقه میلیون‌ها گیمر در سراسر جهان است، انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک به یکی از بزرگ‌ترین بازی‌ها در حوزه‌ی بازی‌های درآمدزا تبدیل شود.

در حال حاضر قیمت هر ارز دیجیتال ووکسل ۰.۲ دلار تعيين گردیده‌ است، اما با توجه به افزایش افسارگسیخته‌ قیمت توکن بازی‌های درآمدزا, از جمله توکن ارز دیجیتال AXS, پیش‌بینی می‌شود قیمت ارز دیجیتال VOXEL در ادامه به قیمت‌های بالاتری از آنچه که اکنون معامله می‌شود برسد.

این رشد قیمت برای توکن VOXEL با توجه به نقشه راه مشخص تیم، گیم پلی و ویژگی‌های دیگر پروژه می‌تواند واقعی باشد و قیمت آن را به زودی دو رقمی کند. البته این نکته را نیز باید مورد توجه قرار داد که به دلایل مختلف، احتمالا در آینده نزدیک با توکن‌های ساخته شده بر بستر بلاکچین اتریوم تراکنش‌های بیشتری انجام خواهد شد. از جمله این دلایل، می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

آپگرید بلاک چین اتریوم در آینده کاهش هزینه‌های گس (Gas Fee) در این بلاک چین دیگر مزایایی که بلاک چین اتریوم با خود دارد. از آنجایی که ارز دیجیتال ووکسل نیز یک توکن بر بستر شبکه ERC20 است، کاهش هزینه‌های گس و افزایش سرعت معاملات نیز می‌تواند تاثیر مثبتی روی قیمت آن بگذارد.‌

ترکیب شدن صنعت بازی‌های درآمدزا با توکن غیر مثلی در بسیاری از پروژه‌های مرتبط با ارز دیجیتال، نتایج بسیار خوبی به بار آورده است. البته با توجه به اینکه حجم کل بازار NFT ها حدود 7 میلیار دلار ارزش‌گذاری شده است؛ این موضوع چندان غافلگیرکننده به نظر نمی‌رسد. بهره‌مندی از تیم فنی خبره در بازی ووکسیز و خصوصا، حضور یک گروه رهبری عالی در پروژه توکن ارز دیجیتال VOXEL، از جمله توسعه‌ دهندگان بازی که سال‌ها تجربه کاری با خود دارند، مزایای مهمی برای این پروژه به حساب می‌آیند، همین ویژگی‌ها می‌توانند برای سرمایه‌گذاران بزرگ یا “نهنگ‌ها” هنگام سرمایه‌گذاری‌های کلان شاخص‌های مهمی تلقی شوند. از این رو با تیمی متشکل از رهبران متخصص صنعت ارزهای دیجیتال و بازی‌های RPG, ارز دیجیتال وکسل می‌تواند به راحتی مورد توجه سرمایه گذاری‌های بزرگ قرار گیرد. این امر نیز در صورت تحقق، رشد فوق‌العاده قیمت ارز دیجیتال VOXEL را به همراه خواهد داشت.

گیم پلی بازی بلاکچینی ووکسیز بر اساس گرافیک سه بعدی‌اش طراحی شده است. ویژگی‌ منحصر به فردی که بیشتر بازی‌های درآمدزا به خود ندیده‌اند. این گیم پلی درگیرکننده به علاوه شوق به دست آوردن NFT در هنگام مشارکت در فعالیت‌های درون بازی، یک دلیل بزرگ برای آینده درخشانی است که پیش روی توکن ارز دیجیتال VOXEL قرار دارد.

لازم به ذکر است که پس از اینکه توکن ارز دیجیتال VOXEL در 14 دسامبر 2021 به صورت رسمی فعال شد، انتظار می‌رود قیمت آن به شدت کاهش یابد. باید در نظر داشته باشید که این اتفاق کاملا طبیعی است و برای هر نوع توکنی پس از آغاز فعالیت رسمی و فهرست شدن در صرافی بزرگی مانند بایننس اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود پس از کاهش قیمت توکن رمز ارز در مرحله‌ی افت اولیه، سرمایه‌گذاری خود را با دقت بیشتری انجام دهید. پس مثل همیشه ابتدا خودتان شخصاً تحقیقات مربوطه را انجام دهید و در نهایت پیش از سرمایه‌گذاری نهایی از متخصصان حوزه‌ی رمز ارزها نیز مشاوره بگیرید.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.