ارز دیجیتال جسمی کوین JASMY چیست؟

ارز دیجیتال جسمی کوین JASMY چیست؟

جسمی کوین (Jasmy Coin) پروژه‌ای با محوریت ارز دیجیتال و متعلق به شرکت (Jasmy Corporation) است. این شرکت، ارائه دهنده اینترنت اشیا (IoT) مستقر در توکیو و توسط مدیران سابق شرکت سونی هدایت می‌شود. گرچه پروژه ارز دیجیتال

شرکت به نام جسمی کوین (JasmyCOIN) هنوز در مراحل اولیه است اما ممکن است بسیاری از فعالان رمزارز با آن آشنا باشند. چرا که اخیرا جسمی کوین در صرافی‌های متمرکز لیست شده است. جسمی کوین قصد دارد پل ارتباطی تامین‌کننده‌های داده و کاربران یا مصرف کنندگان داده در اقتصاد کریپتویی باشد.

دنیای اینترنت تقریبا بر کلیه ابعاد زندگی ما تاثیر شگرفی داشته و موفق به تغییر نحوه کار، زندگی، بازی و سرگرمی ما نیز شده است. گسترش و توسعه دنیای اینترنت نیز موجب شده صنایع و اکوسیستم‌های جدیدی ظهور کنند. همچنین جهان و چشم انداز اقتصادی ما نیز به لطف دنیای اینترنت و فضای مجازی تغییر و رشد کرده، اما همچنان یک مورد ثابت مانده است. متاسفانه کماکان شرکت‌های بزرگ، دسترسی ما به دنیای اینترنت را از طریق سیستم‌های متمرکز خود تسهیل و در نهایت کنترل می‌کنند.

سیستم‌های متمرکز با مدیریت، تجزیه و تحلیل داده‌ها به دنبال کسب سود از اطلاعات کاربران هستند. ظهور فناوری بلاک چین غیرمتمرکز، موجب شده تا پروژه‌هایی همچون جسمی کوین (JASMY Coin) به دنبال حذف سلطه سیستم‌های متمرکز بر داده‌های شخصی کاربران باشند. فلسفه پروژه جسمی کوین بر پایه دموکراسی داده بنا شده و هدف آن بازگرداندن قدرت و اختیار کنترل داده‌ها به کاربران است. به عبارتی شما با پروژه ارز دیجیتال JASMY مالک داده‌های خود هستید. پروژه ارز دیجیتال JASMY درصدد حل چه مشکلاتی است؟ پروژه ارز دیجیتال جسمی کوین به طور ویژه برای اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است. به طور کلی اینترنت اشیا (IoT) به فناوری اطلاق می‌شود که در آن تمام اشیا و وسایل اطراف ما از جمله رایانه‌ها، اتومبیل‌ها، تلفن‌ها و حتی گیرنده‌های بیوچیپ (یک تراشه الکترونیکی که در زیر پوست حیوانات قرار می‌گیرد تا یک شماره شناسایی منحصر به فرد به آن حیوان اختصاص دهد) که جزو موارد مکانیکی و دیجیتالی با شناسه منحصر به فرد به حساب می‌آیند، به شبکه‌ی اینترنت و یا اینترانت (شبکه‌ی محلی) متصل شده و می‌توانند از طریق آن داده‌ها را به جای دیگر منتقل کنند. شایان ذکر است که سازمان‌ها برای بهبود کارایی و افزایش سود خود از داده‌های اینترنت اشیا بهره می‌برند.

در حالی که اینترنت اشیا وعده بهبود و افزایش رضایت مشتریان را می‌دهد، فناوری IoT از قیمت سرسام آوری برخوردار است و همچنین احتمال نقض حریم خصوصی نیز در این فناوری وجود دارد. انتقال حجم انبوهی از داده‌ها، خطرات امنیتی چشمگیری را با احتمال نشت اطلاعات و نقض سازگاری سیستم ایجاد می‌کند.

پروژه ارز دیجیتال JASMY براساس اولویت و سلیقه صاحبین داده‌، محیطی امن و کاربر محور را جهت ذخیره، نگهداری و تبادل داده‌ها فراهم می‌کند. جسمی کوین با زیرساخت قدرتمند و پلتفرم بصری خود، به تسهیل اطلاعات متمرکز بر مصرف‌کننده می‌پردازد و به کاربران امکان تبادل ایمن داده‌های خصوصی خود را براساس شرایط دلخواه می‌دهد. این پروژه در نظر دارد تا فضایی را جهت تبدیل داده‌های شخصی به دارایی‌های خصوصی به ارمغان بیاورد. به عبارت دیگر، پروژه JASMY مالکیت داده‌هایتان را به شما باز می‌گرداند. اساساً این پروژه، برقراری دموکراسی داده‌ها از طریق یک مدل غیرمتمرکز است که در آن داده‌ها به عنوان مالکیت ذاتی متعلق به هر فرد محافظت می‌شوند.

ارز دیجیتال جسمی کوین چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم بلاک چین ارز دیجیتال JASMY جهت بازیابی و محافظت از حاکمیت داده‌های شخصی طراحی شده است. پروژه جسمی، فناوری معمولی اینترنت اشیاء را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کند و به افراد این امکان را می‌دهد تا کنترلی امن بر داده‌های شخصی خود داشته باشند.

در سیستم‌های متمرکز، داده‌ها جمع آوری، تجزیه و تحلیل می‌شوند و در نهایت برای کسب درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروژه JASMY بسیار متفاوت و برخلاف سیستم‌های متمرکز عمل می‌کند. بلاک چین غیر متمرکز این پروژه جهت محافظت از داده‌های کاربران طراحی شده و به افراد امکان کنترل کامل بر زمان و نحوه استفاده از داده‌ها را می‌دهد. کاربران می‌توانند داده‌های شخصی خود را در «سیستم ایمن رمزنگاری داده‌های شخصی» که از طریق فضای توزیع‌شده و ذخیره سازی پروژه JASMY نگهداری می‌شود، ذخیره کنند. این شبکه از سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز (IPFS)‌ بهره می‌گیرد، که یک Security Knowledge Communicator (SKC) را با فناوری اسمارت دیفندر (Smart Defender) ترکیب می‌کند. در ضمن، اسمارت گاردین (Smart Guardian)، یکی از اصلی‌ترین خدمات پلتفرم ارز دیجیتال جسمی کوین به حساب می‌آید که امکان ثبت آسان و ایمن دستگاه‌های IoT را به شکلی در شبکه توزیع شده فراهم می‌کند که تنها توسط صاحب دستگاه‌ها قابل استفاده باشد.

قابلیت SKC این بلاک چین، دارای ویژگی تأیید هویت و ثبت نام است که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از داده‌های خود، به تایید و ردیابی تراکنش‌ها بپردازند. لازم به ذکر است که شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایرین باید پیش از دسترسی یا استفاده از داده‌ها، مجوز صاحبان داده را داشته باشند. همچنین اسمارت گاردین (SG) با بهره‌گیری از قابلیت به خصوص خود، به دستگاه‌ها اجازه تعامل با مالکین داده را می‌دهد و امکان ذخیره، مدیریت یا پیاده سازی (Deploy) داده‌ها را در هر یک از دستگاه‌های موجود در سیستم مبتنی بر بلاک چین فراهم می‌کند.

پروژه ارز دیجیتال JASMY توسط چندین مدیر سابق شرکت سونی (Sony)، از جمله کونیتاکه آندو (Kunitake Ando)، کازوماسا ساتو (Kazumasa Sato)، ماسانوبو یوشیدا (Masanobu Yoshida)، تاداشی موریتا (Tadashi Morita) و هیروشی هارادا (Hiroshi Harada)، مدیر مالی (CFO) پروژه جسمی کوین ایجاد شد. هیروشی هارادا حسابدار رسمی (CPA) در KPMG (یکی از بزرگترین شرکت‌های خدماتی و سرویس‌دهنده در جهان که بر مسائلی همچون مشاوره، مشاوره مالی، مالیات و حسابرسی تمرکز دارد) به حساب می‌آید که چشم اندازی از آینده‌ای پایدار و موفقیت آمیز در توسعه جهانی دارد.

اگرچه JASMY یک پروژه نسبتا جدید در حوزه ارز دیجیتال به حساب می‌آید، اما این پروژه در حال حاضر توجه برندهای بزرگ صنعت فناوری از جمله پاناسونیک (Panasonic)، ترانزکاسماس (Transcosmos) و VAIO را که در راستای تحقق یک جامعه دیجیتالی فعالیت می‌کنند، به خود جلب کرده است.

پلتفرم جسمی با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای صاحبان داده، امکان ذخیره، اجازه دسترسی و تبادل داده‌ها و حتی استفاده از آن‌ها را به شکلی ایمن و بی‌خطر فراهم می‌کند. پلتفرم ارز دیجیتال JASMY این کار را از طریق دامنه قدرت جدیدترین فناوری بلاک چین پلتفرم IoT خود انجام می‌دهد و ماژول‌های آن (Base modules) توانایی برقراری ارتباطی ایمن و کارآمد را با دستگاه‌های اینترنت اشیا دارند. لازم به ذکر است که طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌های موجود به کاربران امکان مدیریت و استفاده از داده‌های خود را نیز می‌دهند.

از آنجایی که داده‌ها در پلتفرم جسمی از طریق دستگاه‌های اینترنت اشیا جمع آوری، ذخیره و با سیستم‌های امن محافظت می‌شوند، فناوری بلاک چین غیرمتمرکز این پروژه یک فرآیند کارآمد و عامه پسند را برای کاربران خود ایجاد می‌کند. پروژه ارز دیجیتال جسمی کوین داده‌ها را بر اساس کیفیت و کمیت آن‌ها با مقیاسی خاص از داده‌های کوچک موجود در دستگاه‌ها تا داده‌های با ارزش آن‌ها مرتب می‌کند.

پروژه جسمی و ارز دیجیتال JASMY؛ تفاوت این دو چیست؟

پروژه جسمی به عنوان یک سازمان، با بهره‌گیری از یک شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز به توسعه پلتفرم‌های غیر متمرکز اینترنت اشیا می‌پردازد. توکن بومی این پروژه جسمی کوین یا به عبارتی ارز دیجیتال JASMY نام دارد که بر بستر شبکه اتریوم طراحی شده و به عنوان یک توکن کاربردپذیر جهت قدرت بخشی به شبکه Jasmy عمل می‌کند.

هدف اصلی ارز دیجیتال JASMY، استفاده به عنوان یک شیوه پرداخت برای خدمات مربوط به داده‌های شخصی از سوی دستگاه‌های IoT است. در حال حاضر، جسمی کوین تنها رمز ارز معتبر در شبکه جسمی به شمار می‌رود. مسلما با ورود و روی آوردن سازمان‌های بیشتر به پروژه جسمی کوین، تقاضا برای ارز دیجیتال JASMY نیز افزایش می‌یابد. شایان ذکر است که این توکن بر گزارشات مالی شرکت‌ها تأثیری نمی‌گذارد و کسب‌وکارها قادر خواهند بود تا با بهره‌گیری از توکن‌های JASMY، اقدام به خرید محصولات پروژه جسمی کنند و یا از طریق آن به محافظت از اطلاعات خود بپردازند. همچنین لازم به ذکر است که ارز دیجیتال JASMY دسترسی به کلیه داده‌های ذخیره شده در بخش حفاظت از داده‌های شخصی (Personal Data Locker) را فراهم می‌کند.

کاربردهای جسمی کوین

قطعا شرکت جسمی (Jesmy Corporation) جایگاه مستحکمی در اقتصاد داده دارد اما قرار است JasmyCoin چه استفاده‌هایی داشته باشد؟ به عبارت ساده باید گفت در اختیار داشتن JasmyCoin یک پیش‌نیاز برای کسب و کارهای مبتنی بر داده است تا بتوانند از داده‌های شخصی ذخیره شده در پلتفرم جسمی استفاده کنند. کاربرانی که قصد استفاده از سرویس‌های داده پلتفرم جسمی را دارند باید ابتدا مقداری ارز دیجیتال JASMY را بخرند.

همچنین شرکت‌های تامین کننده داده به کاربران در ازای ارائه اطلاعات شخصی‌شان، توکن JASMY را پاداش می‌دهند. پروژه جسمی امیدوار است با افزایش عرضه و تقاضای داده، ارزش داده و در نهایت ارزش جسمی کوین بیشتر شود.

جسمی کوین متعهد شد که از پایان سال 2021 تا 2022 در صرافی‌های بزرگ و اصلی مانند؛ بایننس (Binance) کریپتو دات کام (Crypto.com) و هیوبی (Huobi) لیست شود. در کوین مارکت کپ ( CoinMarketCap ) برای جفت ارز معاملاتی JASMY/USDT در صرافی بایننس رتبه نقدینگی بالایی اعلام شده است.

قرارداد هوشمند JASMY در دسامبر 2019 روی شبکه اتریوم مستقر شد. اطلاعات اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد که 10 هولدر بزرگ جسمی مجموعا 40 درصد عرضه را در اختیار دارند. این هولدرها شامل صرافی‌های متمرکزی مانند بیترکس (Bittrex) بایننس (Binance) و (MEXc) می‌شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.