لیست افراد مشهور و تاثیرگذار حوزه ارزهای دیجیتال

لیست افراد مشهور و تاثیرگذار حوزه ارزهای دیجیتال

خوشبختانه، افراد تاثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال از شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجریبات خود استفاده می‌کنند. این آموزش‌ها، تحلیل‌ها و نظرات به سرمایه گذاران و کسانی که قصد ورود به حوزه ارزهای دیجیتال را دارند،

بسیار با ارزش است. دسته بندی افراد مشهور ارزهای دیجیتال کار آسانی نیست. از بنیان‌گذران ارز دیجیتال تا مدیران صرافی‌ها، تحلیل‌گران، سرمایه‌گذاران بزرگ و طرفداران سرشناس همگی بخشی از رهبران دنیای ارزهای دیجیتال هستند.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

بنیانگذار اتریوم

ویتالیک بوترین پس از خلق اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان به شهرت رسید. بوترین یک آدم شگفت انگیز است. او در سن ۷ سالگی، اولین بازی کامپیوتری خود را با استفاده از ماکرو‌های Excel نوشت! سپس، در ۱۰ سالگی با یادگیری C++ شروع به توسعه بازی کرد. ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۱ با بلاک چین آشنا شد و در دو سال آینده درباره مشکلات بیت کوین مطالعه کرد. این کار به او این‌ایده داد تا پلتفرم ارز دیجیتال خودش را ایجاد کند. در سال ۲۰۱۴، بوترین پروژه Ethereum را از طریق تأمین مالی، ایجاد و راه‌اندازی کرده بود.

پاول دورف (Pavel Durov)

بنیانگذار تلگرام

پاول دوروف کارآفرین و توسعه دهنده‌ی روس است که بیشتر با تاسیس شبکه اجتماعی VK و تلگرام شناخته شد. دوروف در ۲۲ سالگی شبکه اجتماعی VKontakte را راه‌اندازی کرده بود اما در ۲۸ سالگی به دلیل اختلاف نظر با سهامداران مجبور به ترک پروژه شد. سپس فعالیت خود را بر روی ساخت و توسعه تلگرام متمرکز کرد. تا سال ۲۰۱۸ که تلگرام از توسعه شبکه یک امن و ناشناس بر اساس بلاک چین خبر داد، پاول دورف جزء لیست افراد مشهور ارزهای دیجیتال نبود. در حال حاضر دورف بر روی دو پروژه ارز دیجیتال گرام (Gram) و پلتفرم بلاک چین تون کوین (TONCOIN) کار می‌کند.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

موسس صرافی بایننس

چانگ پنگ ژائو یک فرد چینی-کانادایی و موسس و مدیرعامل صرافی بایننس است. CZ نام مستعار ژائو در جامعه ارز‌های دیجیتال است و حساب توییتر او بیش از ۳ میلیون دنبال‌کننده دارد. ژائو یکی از ثروتمندترین افراد صنعت ارز‌های دیجیتال است که بر اساس برآورد مجله فوربس حدود ۱. ۲ میلیارد دلار ثروت دارد. CZ همچنین یکی از بهترین تحلیلگران بازار ارز‌های دیجیتال است. او ابتدا در بورس نیویورک و سپس در بخش معاملاتی شرکت بلومبرگ کار می‌کرده است. این تجربه باعث شد تا صرافی بایننس تنها پس از ۱۸۰ روز به بزرگترین صرافی ارز‌های دیجیتال جهان تبدیل شود.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)

بنیانگذار صرافی کوین بیس

برایان آرمسترانگ بنیانگذار و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال کوین بیس است. او از دوران دبیرستان به برنامه‌نویسی علاقه‌مند بوده است و پس دریافت دو مدرک در علوم کامپیوتر و اقتصاد، به عنوان برنامه‌نویس در شرکت‌های بزرگ مشغول به کار شد. برایان آرمسترانگ در سال ۲۰۱۲ صرافی کوین بیس، یکی از اولین صرافی‌های ارز دیجیتال را تاسیس کرد. قبل از تاسیس کوین بیس، آرمسترانگ به عنوان مهندس نرم‌افزار در Airbnb و توسعه دهنده در IBM کار می‌کرده است. در سال ۲۰۱۸، givecrypto.org را تأسیس کرده است. این شرکت یک سازمان غیرانتفاعی با هدف کمک به افراد در سراسر جهان برای دسترسی به خدمات بانکی و مالی است. همچنین مجله فورچون او را به عنوان یکی جوانترین افراد تاثیر‌گذار در ارز‌های دیجیتال معرفی کرده است.

براندون چز (Brandon Chez)

موسس کوین مارکت کپ

براندون چز، برنامه‌نویس آمریکایی و بنیانگذار کوین مارکت کپ، بزرگترین وب سایت مرجع ارز‌های دیجیتال است. این سایت با جمع‌آوری تمام داده‌های معاملات، ارزش ارز‌های دیجیتال را تخمین می‌زند. نام برندون چز با سقوط تاریخی در بازار ارز‌های دیجیتال همراه است. در ۸ ژانویه ۲۰۱۸، تقریبا تمام ارز‌های دیجیتال بیش از ۱۵ درصد ارزش خود را از دست دادند. در این حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار کاسته شد. جز و کوین مارکت کپ در این اتفاق مقصر شناخته شدند. CoinMarketCap در روز ۷ فوریه، داده‌های صرافی‌های کره جنوبی را که قیمت در آن‌ها بیشتر از میانگین جهانی بوده، حذف کرده است. در نتیجه این کار، قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد و ارزش دیگر آلت کوین ها را نیز با خود پایین کشید.

چارلی لی (Charlie Lee)

خالق لایت کوین

چارلی لی از خالق لایت کوین، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال جهان و از مشهورترین افراد صنعت ارز دیجیتال است. او یک برنامه‌نویس با استعداد و دانشمند کامپیوتر از ژاپنی است که به عنوان توسعه دهنده در گوگل کار می‌کرده است. لی در سال ۲۰۱۱ با خواندن مقاله‌ای در مورد بیت کوین با بلاک چین آشنا شد. او در همان زمان یک بیت کوین به قیمت ۳۰ دلار خرید. در سال ۲۰۱۱، لی پروتکل رمزنگاری Litecoin اولین آلت کوین از بیت کوین را ایجاد کرد. لی همچنین در صرافی کوین بیس کار می‌کرده اما در تابستان ۲۰۱۷ آنجا را ترک و روی توسعه Litecoin تمرکز کرد. هدف اصلی لایت کوین، ساده کردن فرایند پرداخت در اینترنت است. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند بر روی بلاک چین لایت کوین، برنامه‌های غیر متمرکز خود را ایجاد کنند.

الکس رینهارت (Alex Reinhardt)

بنیانگذار پلاتین کوین

الکس رینهارت یک کارآفرین سریالی و سرمایه‌گذار خطر پذیر آلمانی است. او از افراد مشهور صنعت ارز‌های دیجیتال است. الکس در سال ۱۹۹۸ زمانی که کلاس یازدهم بود با فروش محصولات به صندوق‌های بازنشستگی آلمان هزاران مارک درآمد کسب کرد. او بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ در جذب سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا و جوان مشارکت داشت و در مدت ۱۰ سال بیش از ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه برای آن‌ها جمع‌آوری کرد.

در سال ۲۰۱۵ شرکای الکس رینهارت، او را ورشکسته کردند. همین باعث شد تا الکس با استفاده از تمام تجربه و استعداد ذاتی خود، پلاین کوین را راه‌اندازی کند. هدف اصلی PLATINCOIN این است که ارز‌های دیجیتال برای همه کاربران جهان قابل دسترسی باشد. این شرکت یک ابذار ساده برای ورود به بازار مالی در اختیار مردم قرار دهد، که امروزه بیش از ۲ میلیارد نفر از آن محروم هستند.

دیوید مارکوس (David A. Marcus)

مدیر پروژه لیبرا، مدیر سابق پی پال

دیوید مارکوس کارآفرین آمریکایی متولد پاریس است که از‌آوریل ۲۰۱۲، مدیر شرکت پی پال بوده است. او در آگوست ۲۰۱۴، نایب رئیس بخش پیام‌رسان فیس بوک شد. دیوید مارکوس، به موازات کار در فیس بوک شروه به مطالعه در حوزه بلاک چین و ارز‌های دیجیتال کرد. او در سال ۲۰۱۷، به عضویت در هیئت مدیره صرافی ارز دیجیتال کوین بیس درآمد. همچنین از سال ۲۰۱۸، مسئول کسب و کار بلاک چین فیس بوک است و از ژوئن ۲۰۱۹ پروژه لیبرا را رهبری می‌کند. Libra یک ارز دیجیتال جدید است که توسط فیس بوک و چند شرکت دیگر توسعه یافته است.

لیبرا یکی از بحث برانگیزترین پروژه‌های بلاک چین است که مخالفان و موافقان بسیاری دارد. مخالفان، پروژه فیس بوک را تهدیدی برای امنیت و غیر متمرکز بودن بلاک چین می‌دانند، در حالی که موافقان آن را پیشرفتی می‌دانند که این فناوری مدت‌ها در انتظار آن بوده است. بر اساس وایت پیپر منتشر شده، Libra یک ارز دیجیتال است که بر اساس بلاک چین ساخته شده است. ارزش آن با سبدی از ارز‌های جهان واقعی مانند دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن‌گره خورده است. به بیان دیگر قیمت لیبرا با میانگین وزنی این ارز‌ها برابر است.

راجر ور (Roger Ver)

مدیرعامل Bitcoin.com

راجر ور افسانه‌ای یکی از مشهورترین افراد حوزه ارز‌های دیجیتال است. تبلیغ و ترویج گسترده راجر ور برای بیت کوین، به او لقب «عیسی بیت کوین» را داده است. او کسب و کار خود را به فروختن هارد دیسک در تعطیلات تابستانی دبیرستان آغاز کرد. راجر در سال ۱۹۹۹ توانست فروشگاه آنلاین تجهیزات کامپیوتری خود را راه‌اندازی کند که تا امروز آن را اداره می‌کند. هنگامی که در سال ۲۰۱۱ با بیت کوین آشنا شد، سرمایه‌گذاری زیادی را در زمینه این فناوری آغاز کرد.

پس از آن، ور شروع به تبلیغ گسترده بیت کوین و توزیع توکن‌های رایگان را میان افراد کرد. در آن زمان بود که توانست لقب \”Bitcoin Jesus\” را به دست آورد. او ۱۰ سال از زندگی خود را به علت فروش غیرقانونی مواد مخدر در زندان سپری کرده است. همچنین پس از سفر به ژاپن، تابعیت آمریکایی خود را لغو کرد. در حال حاضر راجر ور از حامیان سرسخت بیت کوین کش یکی از هارد فورک‌های معروف بیت کوین است

آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)

متخصص بلاک چین و بیت کوین

آندریاس آنتونوپولوس یک کارآفرین یونانی-انگلیسی است که به عنوان یک طرفدار سرشناس بیت کوین و بلاک چین شناخته می‌شود. او همچنین از مشهورترین نویسنده‌های کتاب‌های بیت کوین و صنعت بلاک چین است، مانند همه چیز درباره بیت کوین، همه چیز درباره اتریوم و اینترنت پول. او در شبکه‌های اجتماعی مختلف فعال است و حساب توییتری او بیش ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد. آنتونوپولوس همچین در کانال یوتیوب خود ویدئو‌های درباره بیت کوین، بلاک چین و دیگر ارز‌های دیجیتال منتشر می‌کند. این ویدیو‌ها مفاهیم بلاک چین و ارز‌های دیجیتال را با نگاهی عمیق اما به سادگی توضیح می‌دهند. آنتونوپولوس همچنین دو پادکست، Unscrypted و Speaking of Bitcoin را منتشر می‌کند. آموزش‌ها، سخنرانی‌ها و کتاب‌های او بهترین نقطه شروع برای علاقه‌مندان به حوزه ارز‌های دیجیتال است.

نیک زابو (Nick Szabo)

متخصص رمزنگاری ارز‌های دیجیتال

نیک زابو یک دانشمند علوم کامپیوتر، محقق حقوق و متخصص رمزنگاری ارز‌های دیجیتال است. او از افراد مشهور ارزهای دیجیتال است که بیشتر با پروژه بیت گلد (Bitgold) شناخته می‌شود. بیت گلد از اولین ارز‌های دیجیتال است که قبل از ایجاد بیت کوین و در سال ۲۰۰۰ توسط زابو ایجاد شد. ‌ایده زابو استفاده از بیت گلد به جای فلزات‌گران بهای دیجیتال بود. او معتقد بود که می‌شود طلا را به شکل آنلاین ایجاد کرد تا بدون نیاز به واسطه آن را در معاملات استفاده کرد. در سال ۱۹۹۷، زابو‌ایده قرارداد هوشمند را نیز مطرح کرد. پروژه بیت گلد و بیت کوین از نظر ویژگی‌ها و زمان اجرا شباهت بسیاری دارند. به همین دلیل بسیاری نیک زابو را همان ساتوشی ناکاموتو اسرار آمیز می‌دانند. البته زابو وجود این ارتباط را انکار می‌کند.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)

بنیانگذار و شریک مورگان کریک دیجیتال

آنتونی پمپلیانو بنیانگذار و شریک مورگان کریک دیجیتال و سرمایه‌گذار در حوزه بلاک چین و ارز‌های دیجیتال است. او برای سرمایه‌گذاران، تحلیل‌های روزانه و شخصی از بازار ارز‌هایی دیجیتال می‌نویسد. آنتونی پمپلیانو قبل تبدیل شدن به یکی از افراد تاثیر‌گذار صنعت ارز‌های دیجیتال در اسنپ چت و فیس بوک فعالیت می‌کرده است. او از حامیان پیشگام بیت کوین است و حساب توییتری او بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارد. همچنین در کانال یوتیوب خود ویدئو‌های درباره بیت کوین، ارز‌های دیجیتال، فناوری و حوزه‌های مالی منتشر می‌کند.

جیمی سانگ (Jimmy Song)

نویسنده، توسعه دهنده و طرفدار بیت کوین

جیمی سانگ از طرفداران سرشناس بیت کوین است که تا سال ۲۰۱۳ در پروژه متن باز بیت کوین فعالیت می‌کرده است. سانگ در سال ۲۰۱۴ به یک شرکت نرم‌افزاری رمزنگاری Monetas پیوست. پس از یک سال فعالیت به Armory Technologies، یک پلت فرم مدیریت کیف پول بیت کوین پیوست. سانگ همچنین معمار اصلی شرکت Paxos شد. یک موسسه مالی در نیویورک که در حوزه انتشار استیبل کوین فعالیت می‌کند. استدلال او درباره محدود بودن موارد استفاده شبکه بلاک چین بسیار مشهور است. جیمی سانگ که از افراد مشهور ارزهای دیجیتال است با جوزف لوبین، بنیانگذار اتریوم چندین شرط درباره آینده بلاک چین بسته است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.