۸ میلیاردر برتر بیت کوین چه کسانی هستند؟

۸ میلیاردر برتر بیت کوین چه کسانی هستند؟

در زمان پیدایش بیت کوین افرادی که در روز‌های اولیه آن را خریداری کردند، اکنون میلیاردر شده‌اند و جز ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شوند. ثروت آنها به قدری زیاد است که از ثروت ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین هم بالاتر می‌رود.

بر اساس برخی برآورد‌ها تصور می‌شود ساتوشی ناکاموتو، توسعه دهنده بیت کوین، ۴۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

حوزه ارز‌های دیجیتال از زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد، به طور قابل توجهی توسعه یافته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر با توجه به رشد صعودی ۶۱ هزار دلار، حدود ۶۹۲۱ تریلیون دلار است. بیش از ۳۰ دارایی دیجیتال اضافی از آستانه ۱ میلیارد دلاری در بازار سرمایه فراتر رفته است. بنابراین، در نتیجه‌ رشد بیت کوین، بسیاری از پذیرفتگان اولیه میلیاردر شدند. از آنجایی که ارز‌های دیجیتال دارای نوساناتِ زیادی هستند، هر گونه ثروتی که در بازار کریپتوکارنسی نگهداری می‌شود، می‌تواند ارزش متفاوتی داشته باشد و تشخیص اینکه چه کسی در هر زمان میلیاردر خواهد شد، دشوار است.

آشنایی با ثروتمندترین میلیونرها و میلیاردرهای بیت کوین

جالب است بدانید تعدادی از میلیاردرهای بیت کوین، ناشناس هستند. بر اساس گزارشات BitInfoCharts، تا ژانویه ۲۰۲۱ میلادی، ۲۵ آدرس بیت کوین منحصر به فرد وجود دارد که بیش از یک میلیارد دلار در اختیار دارند.

البته میلیاردر‌های باهوش همیشه دارایی‌های خود را در چند آدرس مختلف تقسیم‌بندی می‌کنند، ماند کاری که دوقلو‌های Winklevoss انجام داده‌اند. طبق گزارش‌های منتشر شده ممکن است بیت کوین منجر به بهبود عملکرد‌های سبد خرید شود، یعنی این امکان وجود دارد که میلیاردر‌های بیشتری علاوه بر کسانی که ثروت خود را از آن به دست آورده‌اند، بیت‌کوین داشته باشند. اما تمرکز ما در این مقاله به روی افرادی است که از طریق بیت کوین ثروتمند شده‌اند. میلیونر‌های معروف ارز‌های دیجیتال صرفاً سرمایه‌گذار نیستند. آن‌ها همچنین کارآفرینانی هستند که شرکت‌های بزرگ رمزنگاری یا صرافی‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند.

تایلر و کامرون وینکلووس (Winklevoss)

از نوامبر ۲۰۲۰، دوقلو‌های Winklevoss، بنیانگذاران صرافی ارز‌ دیجیتال Gemini، به لیست میلیاردر‌های بیت کوین بازگشته‌اند. طبق گزارش مجله خبری فوربس، این دو به لطف افزایش قیمت اخیر بیت کوین به بیش از ۳۷۰۰۰ دلار، از مجموع ارزش ۱.۴۵ میلیارد دلاری به حدود ۱.۴ میلیارد دلار برای هر نفر رسیده‌اند. دوقلو‌ها در مورد ثروت غیرمنتظره خود سکوت کرده‌اند.

میلیارد شدن آن‌ها در زمان خوبی اتفاق افتاد. دقیقا زمانی که قرار بود به عنوان میلیاردر‌های بیت کوین در فیلمی بازی کنند. این فیلم بر اساس کتاب بن مزریچ، نویسنده میلیاردر‌های تصادفی (که بعداً به عنوان شبکه اجتماعی دراماتیک شد) نحوه استفاده دوقلو‌ها از تسویه حساب با فیس بوک را برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذاران اولیه بیت کوین را شرح میدهد.

متیو روزاک (Matthew Roszak)

متیو روزاک، بنیانگذار استارتاپ زیرساخت بلاک چین Bloq، جزء اولین پذیرفتگان ارز‌های دیجیتال بود که اولین بیت کوین خود را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد. بر اساس گزارش فوربس، انتظار می‌رود دارایی خالص کریپتو او در حال حاضر به ۱. ۲ میلیارد دلار برسد که از حدود ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. او بیت کوین را “یکی از بزرگترین نوآوری‌های تکنولوژیکی، مالی، صنعتی و بشردوستانه زمان ما” توصیف می‌کند.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)

جوان‌ترین میلیارد در حال حاضر بیت کوین، برایان آرمسترانگ ۳۷ ساله است. او از طریق تأسیس صرافی ارز‌های دیجیتال کوین بیس در سال ۲۰۱۲، وارد حوزه ارز‌های دیجیتال شد. ارزش این صرافی در حال حاضر بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار است که آن را به یکی از سودآورترین صرافی‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند. دارایی خالص آرمسترانگ در حال حاضر یک میلیارد دلار است. او در رتبه ۱۹۹۰ در فهرست میلیاردر‌های فوربس ۲۰۲۰ قرار دارد.

تیم درپر (Tim Draper)

تیم درپر یکی از قدیمی‌ترین ثروتمندان جهان است. چرا که در دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ در شرکت‌هایی مانند هات میل، بایدو، اسکایپ و تسلا سرمایه‌گذاری کرده بود. سپس، در سال ۲۰۱۴، او تقریباً ۳۰۰۰۰ بیت کوین را در یک حراجی سازماندهی شده توسط خدمات مارشال ایالات متحده از دارایی‌های بازار وب تاریک جاده ابریشم خریداری کرد. او ۶۳۲ دلار به ازای هر بیت کوین در زمان فروش پرداخت کرد. ثروت درپر در حال حاضر حدود ۱. ۱ میلیارد دلار است.

با این وجود، درپر معتقد است بیت کوین هنوز اول راه است. او در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده است که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. دارایی درپر در صورتی که تمام بیت کوین خود را از فروش جاده ابریشم حفظ کند، ارزشی معادل ۷. ۴ میلیارد دلار خواهد داشت

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی بایننس، محبوب‌ترین صرافی نقطه‌ای ارز‌های دیجیتال در جهان، از زمان تأسیس صرافی در سال ۲۰۱۷، ثروت قابل توجهی را به دست آورده است. طبق آخرین گزارشات، ثروت ژائو در‌آوریل حدود ۲۰۱۹ ۱. ۲ میلیارد دلار ارزیابی شده است.

بخش عمده‌ای از ثروت او به احتمال زیاد از ارز‌های دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و توکن بایننس (کوین اصلی بایننس BNB) تشکیل شده است. همانطور که گفته شد از آنجایی که بیت کوین نوساناتی دارد، قطعاً با بالا رفت ارزش این توکن‌ها ثروت‌های این افراد هم افزایش می‌یابد. با فرض اینکه او دارایی‌های خود را هولد کرده باشد، احتمالاً امروز ثروت بسیار بیشتری دارد.

میکائیل سیلور (Michael Saylor)

دارایی‌های سیلور بسیار دور از ذهن است. در حالی که مایکل سیولر، مدیرعامل MicroStrategy تنها حدود ۶۰۰ میلیون دلار ارز‌های دیجیتال دارد، او همچنین ۲. ۱ میلیارد دلار سهام بیت کوین در این شرکت دارد که در سال گذشته خریداری کرده است. بنابراین می‌توانید حدس بزنید که ثروت او تقریباً ۸. ۱ میلیارد از بیت کوین است.

شایان ذکر است که سیلور از ابتدا طرفدار بیت کوین نبوده است. او در سال ۲۰۱۳ آن را رد کرده بود. اما در حال حاضر به یکی از متعصب‌ترین علاقمندان بیت کوین تبدیل شده است. به صورتی که او زمانی در هر ثانیه ۱۰۰۰ دلار بیت کوین را برای میکرواستراتژی خریداری می‌کرد.

کریس لارسن (Chris Larsen)

کریس لارسن دومین ثروتمند بیت کوین جهان است. او یک رهبر تجاری شناخته شده به عنوان یکی از بنیانگذاران ریپل، یک سیستم پرداخت حواله و پرداخت مبتنی بر بلاک چین است که از XRP برای تراکنش‌های فرامرزی استفاده می‌کند. گفتنی است که قبل از شرکت ریپل، او شرکت‌های چند میلیون دلاری دیگری را تأسیس کرده بود. اما آن‌ها فقط بخش کوچکی از ثروت ۷. ۲ میلیارد دلاری فعلی او را شامل می‌شوند.

با این حال، به تازگی خبر‌هایی مبنی بر شکایت ۳. ۱ میلیارد دلاری SEC از مدیر عامل شرکت ریپل و رئیس اجرایی آن، لارسن منتشر شده است. این دادخواست ادعا می‌کند که ریپل اوراق بهادار ثبت‌نشده ارز دیجیتال XRP را فروخته است، از این رو بسیاری از صرافی‌ها ریپل را حذف کردن و ارزش بازار آن سقوط کرد.

میکری ژان (Micree Zhan)

میکری ژان، اگرچه کم‌شناخته‌ترین فرد در این فهرست است، اما با ارزش خالص ۳. ۲ میلیارد دلار تا ژانویه ۲۰۲۱، با اختلاف زیاد، اولین ثروتمند بیت کوین است. پس از اخراج شدن در اکتبر ۲۰۱۹ از کمپانی Bitmain، ژان یک جوخه از محافظان مسلح را استخدام کرد تا به زور کنترل شرکت را به دست آورد، که منجر به استخدام تیمی از محافظان مسلح شد. این رقابت در دسامبر ۲۰۲۰ به پایان رسید، زمانی که ژان ۶۰۰ میلیون دلار برای خرید به شرکت پرداخت کرد. ژان بیان کرده است که بیت مین (Bitmain) تحت رهبری او تا پایان سال ۲۰۲۲ IPO برنامه‌ریزی شده خود را انجام خواهد داد.

ساتوشی ناکاموتو

قطعاً در بین این لیست، ساتوشی ناکاموتو خالق مرموز بیت کوین هم وجود دارد. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۳ توسط سرجیو دمیان لرنر، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه RSK، ساتوشی ناکاموتو ممکن است ۱. ۱ میلیون بیت کوین ذخیره داشته باشد. یعنی با ارزش اکنون بیت کوین، ثروت او به بیش از ۸۰ میلیارد دلار خواهد رسید. از حساب او تا به حال حتی ۱ پنی جا به جا نشده است. همین امر باعث شده بسیاری فکر کنند او مرده است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.