Dai

مشخصات ارز دای

نام فارسیدای
نام اصلیDai
نمادDAI
تغییرات (24H)
+0.07
تغییرات (7Day)
+0.03
تغییرات (30Day)
-0.21
قیمت (USDT)$ 1.000
قیمت (IRT)60,910
رتبه#22
سکه در گردش5,347,888,596
کل مقدار سکه5,347,888,596

خرید و فروش دای

ارزفی بستری امن برای معامله ارز دای فراهم کرده است

خرید و فروش سریع ارز دای و معامله در بازار های ریالی و تتری با صرافی ارزفی

دسترسی به منبع های دای

شبکه های اجتماعی دای

مختصر درباره ارز دای

- ارز دیجیتال دای با نام شناخته شده ی Dai و نماد اختصاری DAI در رتبه 22# بازار قرار دارد.

- هر واحد ارز DAI با قیمت $ 1.000 تتر و معادل تومانی 60,910 معامله میشود.

- تعداد واحد های در گردش ارز دای 5,347,888,596 میباشد.

نمودار ارز دای (DAI) - DAIUSDT

DAIUSDT Chart By TradingView

ارز دای (DAI) چیست؟

 دای (DAI) یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم (ارز رمزنگاری شده با قیمت پایدار) است که انتشار و توسعه آن توسط پروتکل Maker و سازمان مستقل غیر متمرکز MakerDAO مدیریت می شود.

قیمت دای (DAI) به دلار آمریکا وابسته است  و از طریق مکانیسم‌ های قیمت‌ گذاری اتوماتیک که در قراردادهای هوشمند تعبیه شده است، حفظ می ‌شود.

یکی از ویژگی های بارز دای (DAI) این است که توسط هیچ فردی یا گروه کوچکی از بنیان گذاران ایجاد نشده است. در عوض  توسعه نرم افزار آن و صدور توکن های جدید توسط MakerDAO و Maker Protocol اداره می شود.

MakerDAO یک سازمان مستقل غیر متمرکز است-نوعی شرکت که با استفاده از قراردادهای هوشمند خود را به صورت غیر متمرکز اداره می کند-توافق نامه هایی که خود را در کد نرم افزار بیان می کنند و بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شوند.

این سازمان به صورت دموکراتیک توسط دارندگان توکن های نظارتی Maker (MKR) ، که مشابه سهام یک شرکت سنتی عمل می کنند، اداره می شود. دارندگان MKR می توانند به تصمیمات کلیدی مربوط به توسعه MakerDAO ، Maker Protocol و دای (DAI) رأی دهند، زیرا قدرت رأی آنها متناسب با مقدار توکن های Maker است.

گفتنی است که خود MakerDAO در ابتدا توسط یک کارآفرین دانمارکی به نام Rune Christensen در سال 2015 راه اندازی شد. Christensen قبل از شروع کار بر روی اکوسیستم Maker، بیوشیمی و تجارت بین المللی را در کپنهاگ مطالعه کرد و یک شرکت استخدام بین المللی Try China را تاسیس کرد.

اصلی ترین مزیت دای (DAI) این است که ارزش آن وابسته به دلار آمریکاست و به همین دلیل نگرانی بابت کاهش قیمت آن وجود ندارد. همچنین هیچ دولت یا مقام متمرکز دیگری نمی تواند آن را تعطیل کرده یا از بین ببرد و یا آن را کنترل نماید.

همچنین گفتنی است که اگر می خواهید بدانید از کجا دای (DAI) بخرید، صرافی های برتر برای معاملات در دای(DAI)  در حال حاضر Huobi Global ، OKEx ، FTX ، dYdX و HitBTC هستند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.

ArzFi-Company

معامله ارز دیجیتال در صرافی امن

خرید و فروش مطمئن ارزهای دیجیتال

با ثبت نام از لینک زیر در انجام معاملات خود در هنگام معامله مقداری از کارمزد معاملات خود را به عنوان سود دریافت کنید

امکانات صرافی آنلاین ارزفی

با ثبت نام در سایت ارزفی میتوانید ارزهای دیجیتال خود را در بستری امن نگه داری کنید و در هر موقع واریزی و برداشت ارز های دیجیتال خود را انجام دهید

ارزفی بستری امن برای معامله ارزهای دیجیتال برای شما فراهم کرده است تا ارزهای خود را به صورت تومان و یا تتر به صورت لحظه ای خرید و فروش کنید

تبدیل ارز های دیجیتال در کسری از ثانیه با استفاده از سیستم تبدیل ارزفی, ارز مد نظر خود را وارد کنید و تبدیل آنی را انجام دهید